bugün

kendisine seydioğlu baklavanın sahibi demek yerine trafiğin yeni iğrenç magandası demek daha doğru olur. hamile kadın ve eşine yaşattığı o gergin anlardan ötürü iki gündür bu adam konuşuluyor. arkasının sağlam olması ve zengin olması dilerim ki ceza almasını engellemez. Hamile adamın eşi "üç kere çocuk kaybettik bu yüzden arabadan inemedim, bir kere daha aynı şeyi yaşayamazdık" dedi. orda zaten bende koptu. o hamile kadına bir zarar gelseydi o bebeği kaybetseydi hesabını kim verecekti?
iki maganda kaputun üstüne çıkıp tekmelerken oalyın buralara geleceğini adı gibi biliyorlardı. Peki bunlara bu cesareti veren kim? Para mı yoksa arkasındaki güvendiği güruh mu?

https://www.ntv.com.tr/tu...te,dG716o7FX0iw_Fg01WJvxA
Ya bir şey olacağı yok inan bana ifadeyi alıp bırakacaklar. isteyen istediğini yapıyor zaten. Verilecek en iyi yaptırım oradan alışveriş yapmamak. Bir yolunu bulup hapse falan girmiyorlar işte bunu öğrendik. Adam zaten kendinden geçmiş. Kadın hamileyim diyor duymuyor bile. Allah o kadar mal nimet vermiş. Ne kadar işsiz borçlu parasız insan var. Demek zengin olmak ta para etmiyor. Bu sinirle zaten birini öldürür. O zaman kaçamaz. ilk fırsatta destek almalı.
deşifre olmuş maganda.

artık gözler üzerinde. ben esnafım, esnaflığı iyi bilirim. bir şeyler başarmak çok zor ama tepetaklak olmak tek bir yanlış-hatalı sözünüze bakar. inanılmaz kolaydır. isterse otuz yıllık esnaf ol. çok şükür ki olay bu kadar ayyuka çıkmışken inşallah arkasında kim(ler) varsa artık ona kalkan olamazlar. beter olsunlar.

bakın size şunun garantisini verebilirim. işleri olumsuz yönde çok ciddi etkilenecek. şimdi otursun düşünsün köpek herif. yasal olarak bir ceza gelir mi, bir yaptırım gelir mi bilmiyorum. ama işleri artık eskisi gibi olmayacak. bir hareketi yapmadan önce düşüneceksin. duamı yineliyorum beter olun inşallah.
"olaylar daha fazla büyümesin" diye arabanın aynasını kırıp kaportası üzerinde zıplayan tiptir. ulan bu adama baklavanın şerbeti fazla oldu desen şeker oranını düşürmek için asit falan bastırır nimetin üzerine. sözde kavga çıkmasın diye arabayı pert eden adamdan ne bekliyorsun su ilave ettireceğine asit döktürür.
trafikte o arabanın üzerinde tepinerek ya da aynasına zarar vererek neyin sinirini attığını merak edilen şahıs. Cezasız kalarak toplum vicdanında koca bir yara açmaz umarım. en ağır ceza verilmeli. net.
iş daha fazla büyümesin diye

çıkıp arabanın üstünde tepinmiş bir yaratık,

büyüseydi ne yapacaktı ? merak ettik.
Hepsini anladikta (magandalarin ortak özelliği) arabanın üstüne çıkıp ziplamak ağır psikolojik vaka olduğunu gösteriyor.
adamı herkes yanlış anladı,
hasan bey mülayim, ahlaklı , terbiyeli bir insan, eğitimi kültürü çok yüksek, ayda bir iki kez sanatsal etkinliğe katılan biri, nerden mi biliyorum ?
e , tipinden belli...
aslında hasan bey, adamın arabasının önüne hızla girdiği için mahçup olmuş, utanmış.
özellikle arabasını adamın arabasının önüne atmış , adamın önünü kesmiş, eşine ve adama baklava yemeğe gelin dükkanıma demek istiyor, hatta hasan bey , kusura bakmayın arabada olsa direk ikram edereğim ama
tedariksizim demek istiyor.
bakıyor adam sıcak kanlı ona dükkanı tarih etmek istiyor.
o arada ayağı dikiz aynasına takılıp, ön kaputun üstüne düşüyor, düşünce adam toparlamak isterken yanlışlıkla ön kaput üzerine basıyor.
mahcubiyeti palazlanıyor, arabaya binerken, dükkanıma mutlaka gelin sadece tatlı değil yemek yiyin sohbet edelim falan demek istiyor ama hasan bey yanlış anlaşılıyor.
dünya görüşü beyninin içi falan hep norveçli gibi.
zaten dikkatli bakın norveçliye benzetirsiniz hasan beyi.
ah hasan bey yanlış anlaşıldınız.
ifade vermek için gittiği karakolda eli sıkılarak karşılanan kişi.
görsel
Süleyman soylu ile fotoğrafı bulunan şahıs.

Aaa nasıl olur diye şaşıran var mı?
Mezar taşlarını bre Hasan
Koyun mu sandın?
Adam öldürmeyi bre Hasan
Oyun mu sandın?

Bir işletme sahibi, teròr estireninden, trafik magandasının önde gideninden.
kastamonuludur. güzide memleketimin yarısı böyle maalesef. eğitilemezler bana kalırsa.

10 - 15 sene öncesinde taşköprü'lüyüm dediğinizde insanlar uzak dururdu.

nasıl silah aldığını anlamayan arkadaşlar için; devlet belli bütçenin üzerinde ticaret yapanlara silah alma hakkı tanıyor. silahının olması ve yanında gezdirebilmesi legaldir. (ciro üzerinden hak tanınıyor.)

6136 Sayılı Ateşli Silahlar Hakkında Kanun Ve ilgili Yönetmeliklerinde konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
http://www.haber7.com/gun...tokalasan-polise/?detay=1