bugün

"Ne sevmekten korkmak ne zulümden korkmak bize yakışmaz."
sevmiştir zamanında.
Zamanında çok sevip boyunun ölçüsünü fazlasıyla almış kişidir.
Genelde erkekler korkar sevginin sorumluluğunu taşımaktan. Hele bir de, öncesinde yaşadığı aşk acısı varsa.

Kadınlar kadar cesur değillerdir bu konuda.
çok acı çekmiştir net.
beenn!!.
sevmekten korkuyormuş gibi görünse de asıl korktuğu sevdiğinin bu sevgiyi haketmiyor olma ihtimali olan kişidir. yani sevmekten korkmaz, sevgisini sunduğu kişiden korkar. yine yanılmaktan korkar.
sağlam bir aşk acısı düzeltiyorum kuyruk acısı olabilecek insandır. çok sevmiştir birini. canı yanmıştır. çabalamıştır. olmamıştır. bunlar değilse ruhu orospulaşmış da olabilir. öyleyse bunu dinlediğinde kendini bulursa şaşmam. http://www.youtube.com/watch?v=KUhnhjsuq6E
Sevilmekten korkar aslında,ağır gelir sevilmek o yüzden sevmekten kaçarlar.
Olabildiğince uzak durulmalı ki canınızı yakmasın.
sevginin bir alışveriş olduğunu düşünen kişidir. halbuki sevmek denilen eylem tek başına yapılır. ha karşılıklı olduğunda da tadından yenmez o ayrı..

neler yaşadıklarını az çok tahmin edebiliyorum, ancak bu tip insanları anlayamıyorum. yanındaki kişiyle mutlu olmasına, yanındaki kişinin ona iyi gelmesine rağmen sırf sevmekten korktuğu için bu mutluluğu engelleyen insanlar var. öyle ki sarıldıklarında kendilerini seven kişiye, bir anda irkilirler. "dur ya, ben sevmemeliyim." deyip ket vururlar duygularına. bundan daha bencilce bir davranış göremiyorum.

çoğunlukla yalnızlığa alışmış insanlar sevmekten korkar. bir başkasına yalnız dünyalarında yer yoktur. herkesin her davranışı batar durur onlara.
(bkz: kimseye tahammül edememek)

(bkz: yalnızlığa alışmış birinin hayatına girmek)
(bkz: aşka uçmadıktan sonra kanat neye yarar)

bir demet akalın değil ama, şöyle bir şey de var;

http://www.youtube.com/watch?v=80ejob6jw5U
aşktan ağzı yanandır.
daha önce ki girişimlerinde başarısız olmuş kişidir.
işi gücü vardır,bi kişi uğruna dünyanın durmadığını bilir ama dursa nolurdu lan diye de düşünmeden edemez.
sevmenin beraberinde acı da getirebileceğini öngören kişidir. biz yine de sevelim ya ve kaybetmekten falan korkalım illa bir şeyden korkmak lazım geliyorsa. *
yalnız kalmaktan, hayal kırıklığına uğramaktan korkar.
''kaçıyor musun aşktan hala
koşup insandan insana'' *
kırılmıştır üzülmüştür zamanında, sevmeye korkar, sevilmeyeceğini düşünür, ön yargılıdır, aşılması zordur, kolay gele.
(bkz: desperatelife)
aşık olmanın doğuşundan beri özgür olan ruhunu kafese koyacağını düşünür. Çünkü o bir realisttir aşkın karın doyurmayacağını da, bir kişi için ölüp bitmenin saçma, anlamsız olduğunun farkındadır. ve başı ellerinin arasında bunun aksini ispat edecek erkeği aramaktadır, aramaktadır çünkü o sevgiye aç?! aramaktadır çünkü o aşkı merak ediyor.

edit: hayatımda girdiğim ilk duygusal entry güzel yazmışım ehehe, ehehe olmadı sanki ambiyansa tamam ciddiyim.
Kırmıştır kalbini biri.
sevilmek yorar bu insanı.
iyi giden bir ilişkinin ardından tek başına kalmış ve bir daha başına gelmemesini isteyen kişi.
sevmekten korkan kişi, aslında sevdiği kadar sevilmeme ihtimalinin yaşanmasından korkmaktadır.
öyle sınırsız, öyle derin, öyle çok sverim ki korkarsın sözlerini mırıldanarak dolaşan kişidir.
daha önce kırılmış ve bu kırgınlığın tekrarlanmasını düşünmek bile istemeyen kişidir.

AŞKA iNANMIYORUM, sevgili aramıyorum diyen insanlar bu tanıma giriyor olabilirler.
önceden kalbi kırılmış, yara almış, yarası bir türlü kabuk bağlamayan kişidir. hal böyleyken korkmasından doğal ne vardır diye savunulasıdır.
sevmeyi bilen kişidir.