bugün

kişinin hissedebileceği en güzel duygulardandır. herkes "seni seviyorum" diyebilir ama bunu herkes hissettiremez.
akabinde ben de seni seviyorum cümlesi dökülür yüreklerden.
her insan için önemli olan şey. birileri tarafından sevilmek, önemsenmek, yani sizi seven birinin olması hepsi insana kendini iyi hissettirir.
sevmek için geçerli sebep.bu hayatta var olduğunu ve özel biri olduğunu sana hissettiren yegane duygudur.
sevdiğiniz, değer verdiğiniz biri ise, muhteşem, harika, süper vb... bişeydir. herkesin hissettirebileceği birşey değildir. *
sevmek kadar değerli bir duygudur. insana güven verir, insanı mutlu eder. zor zamanlarda karşılık beklemeden seni dinleyen birinin olması çok ayrı bir histir. ama çoğu şeyin değerini bilmediğimiz gibi bunun da değerini bilemiyoruz.
yüreğimizi şımartan en güzel duygu.
sevilmedigini sanan birine hisetire biliceginiz en güzel duygu.
yaşam kaynağıdır. hayatta kalma arzusudur.
insanın içine ılık bir süt içmiş hissi veren duygu. ağzınızdan içinize
yavaş yavaş aktığını hissedersiniz. süt kadar masum, süt kadar beyaz.
güzel bir his olmakla birlikte beraberinde gösterilen sevgiye layık olmak sorumluluğu da getirir. ama göthe'nin dediği gibi " ben elmayı seviyorum diye elma da beni sevmek zorunda değil."
(bkz: göt kalkmasi)
kişinin, kıskanıldığını anladığı zaman, hissedeceği duygu.
hayata bağlayan duygu. sizi siz eden duygu. yeniden doğmak gibi. kendinizi sevmenizi sağlayan histir. ve daha fazla sevmenizi sağlar.
karşınızdaki kişinin, size güzel duygularını ve sevgisini büyük bir içtenlikle verebilmesi ve sizin de bunu hissedebilmenizdir.
karşınızdakinin size seni seviyorum dediği an resmen doruğa çıkan his.
sevgiye olan inancı yitirttirir bazıları.''seni seviyorum''der demesine..hissettirirde ama iki gün sonra bu mükemmel duygunun yerinde yeller esebilir.
güzel bir duygudur. ama hissetmeyeli uzun zaman oldu.
kendisini şimdiye kadar onun kadar çok kimsenin sevmedigini düşünerek acaba sorunlumu diye düşünen kişidir.
manevi bir duygudur sözle olmaz denilen durumdur.
paranoyak bunye icin en buyuk mutluluktur.

sahurdan sonra telefonunuzda sevgilinizden gelen bir mesaj oldugunu gormektir. neden bu saatte ayaktasin diye sordugunuzda "orada sahur vakti degil mi? konusuruz diye uyanmistim" seklinde cevap vermesi; bu kisinin 2 saat sonra dershaneye gidecek olmasi...

edit: ahah, eksileyecek ne buldunuz?
bir anne her zaman sevildigini hisseder.
ve bir anne evladı da sevildigini hissetmelidir her zaman.çünkü koşulsuz sevgiye bir tek onlar sahiptir...
anlamakla eşdeğer değildir sevildiğini hissetmek.yani şöyle ki sevildiğini hissedersin ancak bu sevinin şekli tasvir edilemez.kıbleyi bulmadan namaz kılmaya kalkmak gibi cahil işi bu.daha önce bu şekilde sevilmediyse insan sevildiğini hissetmek için bilinen şeyler bekler.bir bahçeden koparılmış bir çiçek mesela ama senin için ve sana uzatılmış, sevildiğini hissetmek istiyorsan bu da yeterlidir.platonik aşık olduğunu zannettiğin insanın seni hayatından bir türlü çıkarmaması da sevildiğini hissetmek istiyorsan yeterlidir.yalnızca yanında olması, hiçbir şey söylememesi de yeterlidir, aynı şarkıları dinlemesi bile.seviyorsan sevildiğini hissedersin ama bilirsin garanti değildir bu sevgi, bu yüzden sözcüklerle imzalansın istersin yazgın.velhasıl kelam hissetmek yetmiyor bazen anlamaktan ziyade yolları sarmaşıklarla,çengel bulmacalarla süslemek yerine sıradan bir yol denemek gerekir bazen ki sevildiğini anlasın, sevildiğini hissetmek hislerin haklı olduğunu kanıtlamaz oysa aşk da bilimle içiçedir ve kanıtlara ihtiyacı vardır.kendi kendine hissedersin sevildiğini ama bakalım karşındaki hissettiğin şeyleri hissediyor mu? bunun cevabını ancak o verebilir, yoksa hislerini sırtına vurur çıkarsın yola,kimisi iner gider otobüsten mülteci hissine kapılıp, zaman getirdiklerini de götürür zamanla. dağıtmayalım güzellikleri sevildiğini hissetmek güzel şeydir, yosun gözlerin bir bakışı da yeter anlatmaya, -kim olduğunu bilmiyorum ama bana çok şey kattı- derken karşında her zamankinden farklı parlayan bir çift göz...de yeter anlatmaya sevgiyi...
kim bilir ne güzeldir.
her insanın ihtiyacı olan bir durumdur.

doğum gününü internet başında, sözlükte, geçiren birisinin daha çok ihtiyacı olabilir buna mesela. **

edit: aslında biri daha var ama keşke fiziksel olarak da yanımda olabilse. **