bugün

tatlı bir heyecandır .

insanın kalbi hop hop diye atmaya başlar .

içini hoş bir hava kaplar , yüzler güler .
daha çok yeni bir ilişkinin ilk buluşmalarında ya da lisedeki ilişkilerde görülür.
daha sevgili olmama önce buluşması heyecanı kadar heyecanlı değildir.
bu heyecan sebebiyle eller buz gibidir.
eğer sevdiğini açıklamayacaksan olmayan heyecandır. sevdiğini açıklayacaksan "hayde bindik bir alamete gedeyoz kıyamete" tadında ufak çapta bir heyecan yaşanır.

edit: tabii siktir çekilmedikten(reddedilmedikten sonra efenim) sonraki ilk buluşmanın heycanı var mıdır onu bilemem.
5 sene oldu hala heyecanlanıyorum uzun süre görüşmeyip ondan sonra görüşçeğimiz zaman.genelde yeni sevgililerde olur ama çoğu zaman bendede olan durum.
Bu heyecanın birden çok versiyon çeşidi vardır.

Başlıcaları:
1) Eşine yakalanma heyecanı *
2) Sevişme heyecanı
3) ilk buluşma heyecanı
4) Hediye verme heyecanı
5) Sevgilinin yalanı farkedilip, bakalım ne diyecek diye onu tongaya düşürme heyecanı
6) Aşk heyecanı. *
keşke hep böyle olsa.
(bkz: o amatör ruhu hep korudum)
ilk günkü gibi kalbinin gümbür gümbür atması. dolaptaki elbiselerin hepsinin denendiği, aynanın karşısından bi an bile ayrılmaya izin vermeyen hatta ağzındaki sakızı bilmeden yutturan heyecan.
uzun bir aradan sonra buluşucaksınız içinizde uçuşan kelebeklere engel olamazsınız . kalbiniz deli gibi çarpar , ne kadar özlediğinizi düşünürsünüz . işte böyle bir heyecandır bu . güzeldir.
kalp deliye döner. **
geç kalacağını hissettiğinde, bazen saçmalatan heyecandır.

şöyle ki ; otobüstesin trafikte en ufak bir akıcılık yok ve iner taksiye biner aynı yolda arka arkaya beklersin..
eğer bir kızsanız rezil bir durum. 2 gün önceden hazırlanmaya başlanılarak 2 gün boyunca " ne giysem? " , " beni beğenir mi?" gibi sorunlarla sonunda halil sezai' ye bağlanlılarak isyeeeeağğğnn haykırışları ile sonlanır. tabii yanına gittiğinde o kalp atışları yok mu? sarılıp kokusunu içine çektiğin an dünyayı arkada bırakırsın o derece huzur mutluluk verir ama seven insan için böyle
zaman geçtikçe hissetmeyeceğin heyecandır.