bugün

sene olmuş 2013 hala çocukları leyleklerin getirdiğine inanan kişilerdir.
zinaya yaklaşmayınız. (isra suresi 32. ayet)

(bkz: yaklaşmak)

(bkz: yapmak)

edit: alınanlar, ben demiyorum kur' an diyor. siz gene bildiğinizi okuyun bana ne.
sevgiliysen yaparsın dediğim eylem.
yaparsın. ha yapmayanda var tabi ama el ele tutmayı da zina sayıldığı bir gerçeklikte yaparsın derim ben.
bazı zihniyetlere göre senelerin ilerlemesi demek insanlıktan çıkmak anlamına geldiği için zinayı bilemezler onlara ters gelir böyle şeyler .

o zihniyete göre heralde 2043 de taksim meydanın ortasında gazete kağıdının üzerinde seks yapabilir hatta grup için izleyenlerden katılımcı davet edilebilir .

yani seneler ilerledikce daha çıplak daha ahlaksız daha hayvansı ve düşüncesiz olunacağına inananlar yok değil yani .

halbuki zina yuva yıkan bir davranıştır yani birisi senin haberin olmadan karını götürürse buna zina denir ayrıca aralarında nikah bağı olmayan çiftlerin birlikte olmalarıda zinadır .

batıda bunlar hiç sorun değil babasının yanından al kızını çıkar üst kata götür hiç sorun olmaz kızın babası teşekkür bile eder sana tabi kültür var adamlarda mezhepde geniş zaten .

tabi onların yaşam tarzı bişey diyemeyiz ancak bizim yaşam tarzımıza örfümüze geleneğimize laf eden aşağılayan olursa o zaman başka tabi .

müslümanlara zina yasaklanmıştır çünkü çok kötü bir davranıştır ilacı ise namus dur herkes namusuna sahip çıkarsa kimse kimseyi aldatmamış olur bu kadar basit ne kızı babasına kız oğlan kız taklidi yapmak zorunda kalır nede karısı kocasına sadık kadın taklidi yapmak zorunda kalır .

sen bugun başkasının kızını düdüklersen yarın başkasıda gelip senin kızını düdükler ruhun bile duymaz gücenmece yok yani malum ne ekersek onu biçeriz .

her hoşumuza gidenle birlikte olamayız yani o zaman kediler yada diğer canlılardan bir farkımız kalmaz insanım ben diyemeyiz demeylede olunmuyor o ayrı konu tabi .

insanı insan yapan bazı değerler vardır mesela bir namus bir şeref bir haysiyet bir izzet bir ahlak yani bunlar insana özgü kavramlardır insanı derli toplu kılar olgunlaştırır .

ama yok ben kedi köpek gibi önüme gelenle düşüp kalkmak istiyorum diyenler de yok değil çeşit çeşit canlı türü var sonuçta bazıları insana çok benzer bazıları hiç benzemez bile .