bugün

unutkan insanlar için gerekli tavsiyeler olup, favorim serçe parmağa renkli bir ip bağlayıp unutulduğu an hatırlanması yönündedir. cep telefonuna sevgilinin ismi yazılıp her beş dakikada alarm bildirimini ayarlamak kesin çözüm olacaktır.
bol bol ibrahim sadri dinleyip duygu durumu bozukluğu yaşamak, unutmayı engellemekte birebirdir. (hoş; unutmayıp da ne olacaksa sanki..)
aynı isimde başka bir sevgili yaparsanız eğer hem her söyleyişinizde aklınıza gelir hem de yanlışlıkla eski sevgilinizin adını söyleyip sevgiliyle sorun yaşamazsınız.
sevmeniz yeterlidir.
borç almak.**
Zamana kapılmak...zaman ne araç ne ilaç nede amaçtır derdim bi aralar...anladım ki zaman herşeye ilaç.
unutmak insani bir reflekstir, gerektiği zaman hatırlanması yetecektir..
resmini vücudunuza dövme olarak yaptırın.
ebedi kalacaktır.
kişi eğer gerçekten sevdiyse unutmamak için herhangi bir çaba sarfetmesi gerekmez. gördüğü her yüz, duyduğu her ses,bütün şarkılar ve şiirler onu hatırlatır. seven unutmaz,unutamaz.
unutmamak için tavsiyeye ihtiyaç olan insan zaten sevmemiştir. tavsiye alıp unutmamaktansa, unut gitsin.
parmağa iplik bağlamak. ama söyleyeyim, alyans da aynı işi görüyor. nişanlanın diyorum yani. * *
bu sözlük çoluk çocuk kaynıyo...sevgiliyi mutlaka unutursun.ya yeni bi sevgilin olur, ya da başka bi şey olur. hayat bu...hep birşeyler olur. ve sen sevgiliyi unutursun. "unutulmayan sevgili" bir ütopyadan ibarettir. o seni çok sevdiğini söyleyen sevgili de seni unutur. hatta bigün bi yerde "ben sizi bi yerden hatırlıyorum" diye gelir sorar. sen de o sırada pusetteki bebeye mama yedirmeye çalışıyorsundur...yani fazla takılmayın bu aşırı melankolik konulara.
aldatan sevgili unutulmaz gerisi unutulmaya mahkumdur . (bkz: insan doğası)