bugün

(bkz: ıssız adam)
sevgiliyi burger kinge götüren erkekten iyidir.
sevgili kokoreç seviyorsa ve bunu size söylememişse ona büyük bir sürpriz olabilir.
sevgiliniz ve siz kokoreçi beğeniyorsanız yapmanız gereken eylemdir.Kokoreççi dediğiniz yer sadece single'ların gittiği bir yere değildir ki.Umuma açık yemek salonlarıdır.
ayıptır, aç kalır sevgili. adam gibi kokoreççiye götürün, doyursun karnını.
ruyalarda yasayan sevgilidir.
sevgili kokoreç seviyorsa süper harekettir. örneğin erkek arkadaşım beni kokoreççiye götürsün isterim , ortaköy'de, midye tava ya da midye dolma yiyelim akabinde.
böyle bir yaşam istiyorum sözlük!
(bkz: kokoreçi)
(bkz: sevgiliyi kuru fasülyeciye götürmek)
(bkz: sarıhan gusto).
(bkz: adamlar yapıyor).
sevgiliyi eve atmaktan iyidir.
kız arkadaşını tanımak için harika bir yöntem.söylüyorum yapın beyler,
kokoreç sevmem diye birşey yok ulusal yiyeceğimizi yiyecek kalorili ama olsun yiyecek yanında kola içerse kızı eleyin ayran içerse alnından öpün ikiye ayırıp yemesi sorun değil ama parça limçik ederse kızı kovun,acılı yiyecek tamam coşmasın ama acılı yesin.biraz pahalıdır ama paranıza kıyın yiyin öyle lüks bir restoran'a gideceğinize sokak başına(zehirlenmeyin ama)kokoreç yiyin.fazla coşmuş olabilirim ama kokoreç özlemi çekiyorum ne yapayım.
Romantik bir hareket olarak nitelendirilebilir. Ha bir de kokoreççilerin muhabbetine doyum olmuyor adam konuşur sizi de konuşturur çok egzotik bir hareket.
sevgilin kokoreç seviyorsa gayet mantıklı.
gelen sevgili kendisi de sevdiğini ispatlamış sevgilidir. eğer sevmiyorsa zaten "ığ ne iğrenç ezik bir adamsın sen, adammısın, bana bunu mu layık gördün, pintii" bakışı atar ,acırcasına.

eğer öyle bakmıyor ve geliyorsa gerçekten sevdiğini anlamak için iyi bir düşüncedir.

(bkz: sevgiliye boğazda ekmek arası balık ısmarlamak)

(bkz: sevgiliyi öğle yemeğinde simitçiye götürmek)
bir deneme yöntemidir. eğer sevgili kokoreç yerse iyi de bir eş olabilir, yok iğrenç tavırlar sergilerse;

(bkz: vur kaç)
şaşırılacak bir durum değildir. dışarda eğlenilmiştir gecenin sonu ya kokoreççide yada çorbacıda bitmektedir hatun kişide kokoreç yiyorsa beraber afiyetle yenir.
Sevgiliyle o gün öpüşme ihtimalini sıfıra indirecek olaydır.
sevgiliyi kokoreççiye götürmek, evlenilecek kız olup olmadığını anlama biçimidir.
(bkz: sevgiliyi midye dolmacıya götürmek) olayına benzer bir olaydır.
+içine acı filan da koyam mı abla.
-Ne varsa koy ustam

demesiyle sevgilinin gerçekten sevilecek bir kız olduğu ortaya çıkar.
(bkz: denemek lazım)