bugün

Sevgiliniz olduğunu göstermektedir. Ben sürekli siktir edilip unutulduğum için nasıl bir his olduğu konusunda fikrim yok. ideal erkekler bilir bunu ama.
Gereksizdir.

Size değer vereni el üstünde tutun. Aybi anda 10 kisiyi idare edeni değil.

Evet.
Hayatının gerçekten boş olduğunu göstermiş olursun.
hiçliği nasıl koyabilirim merkezlere...
Sevgiliyle ayrılınca hayatın boşluğa hiçliğe dönüşmesine neden olacak hödüdür kesinlikle şüphesiz kimseyi merkeze almayın kendinizden başka..
Kendinizi ve ailenizden baska hickimseyi hayatinizin merkezine koymayin.
Bugun sevgilim sevgilim veya esim esim diye agladiginiz kadin veya erkekle cok buyuk olsilikla gun gelecek cesitli sebeplerden dolayi ayrilacaksiniz iste o zaman diyeceksiniz ki ne bos islerle ugrasiyormusum.
ihtiyaçları tek bir kanaldan tatmine gitmek sorundur. O gidince kendine gelemezsin. Bu yüzden isviçreli uzmanlar toplu seksi öneriyor.
Sevgilisi olmayan kıskanç yalnızların zoruna giden durumdur. Evet.
intihar etmektir, kula kul olmaktır.
onu hayatınızın merkezine koymuşsanız da onu oraya koyan sizsiniz. dolayısıyla hayatınız, zevkleriniz hakkında her zaman değişiklik yapabilir, karar değiştirebilirsiniz. onu hayatınızın merkezine koymanın artıları ve eksileri olacaktır. eksiler fazla olduğunda bu değişimi gerçekleştirebilirsiniz, güçsüz görülseniz ya da güçsüz olduğunuzu hissetseniz bile.

bir de şunu sorgulamak lazım, hayatının merkezinde ne sebeple sevgiliniz var?

bu sebeplere göre sağlıklı olan veya sağlıklı olmayan diye ayrılabilir bu durum.

o benim yerime karar verebilir, o çok güçlüdür, o benim hayatımı kontrol edince mutlu oluyorum, sürekli ve her zaman onunla olmak istiyorum, onun istekleri ihtiyaçları her zaman benimkilerden önce gelir, ona kendimden çok güveniyorum vb. sağlıklı olmayan durumlardan bazılarıdır.
Kendine başka bir hayat aramakla sonuçlanır.
aşkta taktik yapanlar hepimize kıydılar. içinizden nasıl geliyorsa öyle yaşayın.
sizi hayatının köşesine koyanlar yüzünden ömürlük sevgiyi hak edenlere haksızlık yapmayın.

sevdiğin insanla zamanı paylaşmanın hayatla doğrudan ilgisi var. gerisi aldatmaca, kandırmaca.

bir insana güvenmeyerek onunla geçirdiğiniz her saniye aldatmanın bir türevidir. aşk dediğin risktir. her şeye şüphe ile yaklaşan insanın şüpheyi bir kenara koyup güvenmesidir. yakıştırmamasıdır.
yakıştığında bitiyor zaten.

insan ne kadar yanılıp kandırılsa da ne kadar güçlü olduğunu göstermeye çalışsa da güveneceği, sessizce yan yana durduğunda huzuru yaşayabileceği birini arar. bu kişi her zaman denk gelmez. bazen geldiğini düşünürsün, bazen yanlış bahar dersin. kış güneşi bu...

düşünce de kalkacaksınız. yeniden tutunacaksınız hayata. düşmekten korkuyorsanız sevmeyeceksiniz.
o ayağa kalkışlar sizi büyütecek ve doğru insana daha güçlü sarılmanızı sağlayacak.

hayata böyle baktıkça aşk gerçekten geçmişin acılarıyla beraber yükselen kuvvetli bir bağ olur. işte o zaman karşındaki insanla yaralarınızı sarabilirsiniz. unutmayın, sizin olduğunu kadar onun da bir geçmişi olabilir. sonuçta boş bir levha olarak yaşamıyoruz.
tüm bu gerçekliklerden yükselen sevgiler aşkla taçlanır. yoksa gerisi bir dönemlik hevestir. gelir geçer.
Karşımızdaki insanda bizi koysa kendi merkezine ne güzel olur ama nerde.
ilk ilişkimde yaptığım en büyük hata buydu. Terk edilmedim ettim, ama bedelini ağır ödedim. Sinir hastası olacaktım az daha, farkında olmadan psikolojik şiddet görmüşüm meğer.

Kısaca yok, asla yapılmaması gereken şey.
ismini dövme olarak yazdırmak gibi talihsizliklere yol açacak yanlıştır.
oğlum manyak mısınız? sevgiliyi merkeze koymak nedir. sanki yerkürenin merkezi mi de olduğu yerde kalsın. kalkar gider bir sabah günaydın bile demeden ruhunuz duymaz. sonra mal gibi kalırsınız. boş verin. hayat kısa, bazı kızlar squat yapıyor.
saçma bir durumdur. sizin hayatınız olan bir yerde, hayatınızın merkezine, ne kadar çok severseniz sevin başka birini koymak akıl işi değildir. böyle olunca, örnek olarak hani bazen sözlüğün gündem maddesine de gelen, evlenince eski sevgilinin ismini çocuğuna koymak durumu geliyor ya, sevdim ne yapayım deyip asla durumu da masumlaştırmanın anlamı yoktur. eski sevgili hitabını hiç sevmem zaten. bazı insanlar unuttum dese bile o kalıbı eski sevgili olarak kalıyor ya, hiç sevmiyorum. onun için hayatın ciddi durumlarında da beraber olabileceğiniz ve bu sebepten dolayı da gerçekten sevebileceğiniz birine gönül vermeye gayret edin derim. konu biraz dağıldı ama neyse. iyi geceler. swh.
Kişiye kendi değerini unuturrur. Sonra o çok değer verdiğiniz götünverenin size olan ilgisi azalır , biter. Sonra da siz üzülürsünüz. Kendi hayatınıza bakın kimseyi hayatınızın merkezine koymayın . Hatta narsist olun lan sadece kendinizi sevin , kendinize tapın. Size tapanlardan da en uygun biriyle sevgili olun yaşayın adam gibi .
sevgliyi de hayatı da fazla ciddiye almamakla çözülebilir.
saçmalıktır, sonradan pişman olunacaktır fakat iş işten çoktan geçmiştir, bu yüzden yapmayın böyle şeyler, salak yerine koyulursunuz.
(bkz: fatal error)
herkes yapma demiş de, iki günlük sevgiliye yaparsanız burda gelip de yapmayın :(( diye ağlarsınız tabiki. 2-3 yıllık bi ilişkiniz varsa, ciddiyseniz gönül rahatlığıyla yapınız. hatta hayatınızın merkezine koymakla kalmayıp etrafında dönünüz. bu dönüşünüzü 1 yılda tamamlayınız. yıldönümlerinizi unutmayınız. durduramıyorum.
yapilmamasi gerekendir bir gun hayatinizdan cikip gittiginde kapanmasi imkansiz derin bosluklar acabilir.
hayatin merkezinde kendin olmali giren cikandan haberin olmalidir evlensen bile yapilmamalidir.
değecekse güzel olaydır. değmeyecekse hayatı piç eder. evet.
günde 7 kez tavaf etmek gerekir.