bugün

hande yenerin romeosunun yaptığı eylemdir.

(bkz: sabaha kadar kucaklar beni)
eğer siz dünyalar kadar uzaktayken işbu kişi tarafından terkedilmişseniz ve sonrasında evinize döndüğünüzde gördüğünüz yatakta en son bu eylemi gerçekleştirmişseniz, hayatınızı siken, ömrünüzden ömür alan bir eylem olabilmektedir.

"my girl, my girl, don't lie to me,
tell me where did you sleep last night?"

akıl sağlığı için tez vakit unutulması ve "belki" de onun yaptığı gibi bu eylemi bir başkası ile yenilemeli.
en asil duyguların insanı olmaktır.
insanın hayatında sadece bir kişiyle-ki o da evlendiği kişi-yaşaması gereken durumdur.hayatının o dakikasına kadar kimseye ait olmamak ve yıllarca onu beklemek...
geceleri yatakta üşüdüğümde bol bol hayalini kurduğum andır. eskiden birlikte kurardık bu hayali ama artık annesinden dolayı görüşemediğimiz için ne yaptığını neyi düşlediğini bile bilemiyorum...

(bkz: üşüyorum a dostlar)

edit: gözlerim doldu valla. lanet karı ya..
uyuyamamktır...

uyumak mı. uyumak yani. bildiğimiz fozur fozur uyumak... sem de sevgiliye sarılıp ?!?? ...na mümkün eylemdir.

(bkz: forget about it)
özlenir. göğsünden aldığın sıcaklık buz gibi duvarlar arasında can verir, sadece sarılıp uyumak değil sabah gözünü açtığında gülümseyen yüzüyle yine mutlu bir sabah deyiverirsin.
nasıl olur ki diye merak ettiğim şey. insan elele tutuşunca bile heycanlanıyor dimi diz dize kol kola uyumak güzel bir şey olmalı. aferin size yapın tabi, uyuyun sarılıp.
güzel eylemdir. güzel hayaldir. zira bu sıralar sarılıp uyunacak sevgililerin sayısı ziyadesiyle indirgenmiştir.
ömür uzatır.
bir sonraki gece onsuz kalınca uyumak için soğuk bir yangı çektiren olaydır.
insan bir insana en korunmasız olduğu anı paylaşıma açınca artık o korunmasızlıkta hep onun nefesini hissetmek isteyecektir.
özlemlerin katını artırır sevgiliyle sarılıp uyumak, ne kadar o sarılabilsin, o kucağa sığayım diye yumuk yumuk uyuyor olsa da, artık asıl rahat rahat ama onsuz uyumaktan şikayetçi olmayı beraberinde getirir.
bu sıcaklarda klimasız ortamlarda pek mümkün olmayan eylem. yok sokuluyorum kolunun altına, sokuyorum burnumu boynuma, sarıyorum kollarımı bacaklarımı bedenine, adam bir "ıyyh çok sıcak" deyip ittiriveriyor. yok yok, klima şart!
(bkz: merve sevi)
(bkz: sevişmek yerine sevgiliyle uyumak)
insanın kendini en güvende hissettiği anlardan biridir.
bütün gün iş peşinde oradan oraya koşuşturmuşsunuz, belkide çok kızmışsınızdır o gün ama yatağa girip sevgilinizle * aynı yastıkta uzanıp o günün zorluklarını konuştuğunuzda bu zorlu yolda yalnız olmadığınızı hissetiğinizde ulan dersiniz bu bütün zorluklara değecek olan biri var hayatımda huzurluyum ve güçlüyüm ben dersiniz. her ne olumsuz durumlar olursa olsun bu masumane halimizi bozmaya gücü yetmeyecek dersiniz ve iyiki yaşıyorum iyiki seviyorum dersiniz. herşey eskir gün gelir seks biter, en güzeller yaşlanır solar, istediğiniz paraya sahip olursunuz ama mutlu olmak için bütün bunlara değecek bir sevgiliye sarılıp uyumadığınızda sürekli bir şeyin eksikliğini hissedersiniz derinden. *
dünyanın daha yavaş dönmesi zamanın daha yavaş geçmesi istenen andır.
Uyurken birşey hissedilmeyeceği için, yastığa sarılıp uyumaktan farksızdır.
arada bu kadar fiziksel mesafe, bu kadar ev, bu kadar yol, köprü, benzin istasyonu, sokak lambası, kedi varken inadına daha çok ihtiyaç duyulandır.
(bkz: sarılmadan uyumayalım)
eskidendi çok eskiden...
uykunun verdiği sarhoşlukla sevgilinizin sıcaklığı karışınca o uykunun tadını başka hiçbir uykuda bulamayabilirsiniz...**
(bkz: kaşık pozisyonu)
tüm dertleri, gün içinde yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırakıp kendini sevdiğinin kollarına bırakmak, güven, aşk ve masumiyetin birleşimi...
inanılmazlığı anlatılabilir mi?