bugün

bir sevgiliye güvenmemek gibi bir şey söz konusu değildir. herkes ilişkideki rolünün zaten farkındadır. sen sevgiline güvensen de güvenmesen de o yapmak istediğini zaten yapar. rahat bırakmak lazım sevdiğimiz insanı. güzel bir ilişki yaşamak istiyorsak ona her konuda güvenmeliyiz. her dakikamızı rapor gibi ona aktarmanın manası yok. onun da böyle bir şey istemeye hakkı yok.

güven meselesi birazda kıskanmaktan kaynaklanan bir şey. bir insanı kıskanacaksın tabiki veya bir insanın beni kıskanması, ''o kadının içine düşecektin az daha'' , ''sabahtan beri arıyorum nerelerdesin'' demesi benim hoşuma gider ve kendime olan özgüvenimi arttırır. bunun için birlikte olduğumuz insana güvenmeliyiz diye düşünüyorum. güvenmesen iyi şeyler olmaz. ben hep şunu söyledim. ''bir kuruntu ile yaşamaktansa hiç ilişki yaşamamayı yeğlerim''.

ilişkiyi sadece sevgi zanneden, sadece onunla beslenip ilişkiyi ayakta tutmaya çalışan insanların varlığından haberdar olmadıkları bir şeydir güven. ilişkiyi ayakta tutan en önemli üç şey; sevgi, saygı ve güvendir.

lan o kadar malım ki, bunları düşünüyorum ama yinede güvensizlik söz konusu oluyor hayatımda. çok malım ya.
(bkz: nerede o mal)
sorgulamadan sevdiğin andır.
evlilikle sonuçlanması muhtemeldir, yok güvenmezsen zaten ayrılıkla sonuçlanır.
hata. geçtim sevgiliyi herhangi bir insana güvenmek bile hata.
sevdiğin insana güvenmek istersin güvenirsinde zatenn .. çoğu zaman hüsranla sonuçlansada ..
Yapılması güzel olan eylemdir. Yarin o güzel ellerini öpmek..
hayatta yaptığım en büyük hatadır. yapılmaması gereken eylemdir.
gavura kızılıp orucun bozulmaması gerektiği durumdur. bugüne kadar biten ilişkilerimin hepsi ihanetten, aldatmadan, başka biri yüzünden bitti. normal biten bir ilişkim asla olmadı. en berbat aldatılmamı ise bundan önceki ilişkimde yaşadım. koluna eşşek kadar adımı yazdıran adam beni aldattı. o bile aldattı ya kimseye güvenemem dedim. bütün gün mesajlar sürprizler kapımda sabahlamalar. ama noldu aldattı. fakat sonra hayatıma bir adam girdi. adam ağzıma sıçıyor. içi neyse dışı da o asla duygularını abartılı bir şekilde yaşamıyor. özlemediğinde "özlemedim" bile diyebiliyor. uzun zamandır ilişkimiz var. bütün ilişkilerim aldatılmadan dolayı bitmiş olsa da bu adama öyle çok güvendim ki. "bu dünyada herkes yapar o yapmaz" diyorum o derece güveniyorum. yani duygularını çok doruklarda ve her şeyi toz pembe yaşayan size kör kütük aşık olduğunu iddia eden adamdan korkun fakat içi neyse dışı da bir olan size asla yalan söylemeyen üzülceğinizi bile bilse size doğruyu söylemekten asla vazgeçmeyen adamdan korkmayın. ona güvenin. çünkü o dürüsttür.
insan istiyor ki etrafında güvenebileceği Birileri olsun. illa birilerine güveneceksek o da sevdiğimiz olsun. Boşa çıkarsa da canımız sağolur.
Sadık bir insansa sonuna kadar güvenilmesi gerekir. Yoksa ilerde ciddi sorunlara sebep olur.
Güven bu dünyadaki en önemli şeydir.Günümüz tüketim toplumunda oldukça zor olan bir şeydir.Kaşı gözü oynayan insanlardan kaçmak gerek.
çok güvenirseniz aldatır.
Güvenmeyeceksem neden sevgilim ki?..
mantıklı bir harekettir.
Bence körükörüne güvenmekte iyi değil bu devirde en azından hayal kırıklığına uğramamak için.
Fazlası zarardır. Çünkü en çok gözü kapalı güvendiğin insandan bir olumsuzluk görürsün. Gerek yok, orta kararda güvenip yola öyle devam etmek yeterli.
Hicbir zaman gönül rahatlığıyla olmayacak şey. Güveniyorum diyeni yalan makinasına bağlamak lazım.
sonunda boku yemektir.
sevgiliye dair birbirine olan, ortaya koyulan, verilen, hissedilen güven ile alakalıdır. ya sevince güvenilir, ya güvenince sevinilir aslında. bütün bu durumlarda kafalarda en ufak soru işareti varsa o ilişki uzun ömür olmaz zaten. sorunsuz bir ilişki demiyorum, sevgililerin birbirlerine dair kafalarında soru işareti varsa şayet.
Olması gerekendir. Lakin o sizi bunu yaptığınız için illa ki pişman edecektir.
bu duyguyu tattığımda hayatımı geçireceğim insanı da bulmuş olacağım galiba. öyle de güzel bir şey.

(bkz: güven kolay kazanılmaz)
Hata edersiniz.
Olması gereken bir harekettir. Güvenmiyorsan neden hem kendine hem karşındakine eziyet ediyorsun bre blader.
(bkz: deli sikince yapılabilecek çılgınlıklar) dandır.