bugün

bide bunun "aşkım" diyen modeli vardır, ne bu be herkesin ağzına yapışmış.
ıslak havluyla döveceksin bunları,bir ikisini de taksimde sallandır bak diyorlar mı bir daha.
bebeğim dediğine göre emzirmesi muhtemeldir.
aşkısı diyen insanın bir alt modelidir.
hemen abdest alıp tövbe etmesi gereken insandır. neymiş o sevgiliye bebeğim demek ? bu utanmazların hayatım diyen modelleri de var ayrıca.
(bkz: ahlak elden gidiyor)
(bkz: sevgiliye bebek yüzlüm diyen insan modeli)**
terbiyesiz insan modelidir, 'mahmut, mahmudum' falan demelidir.
bebeğim, aşkım, canım, hayatım, şekerparem, elma şekerim, aşkısı, sevgilim, sevdiğim.....
kısacası tüm sevgi sözleri söyleyenlerin toplumdan aforoz edilmeleri gerekir.
herkesin sevdiği insana adıyla hitap etmesi gerekmektedir.
yukarıda okunan on bir adet entryden öyle anlaşılmaktadır.
önemli olan neyin söylendiği değil içten mi gerçek mi kalpten mi söylendiğiydi galiba.
ne diyecekti kendilereni emo denen kılıklı çoluk çocuğun gibi aşkitom, bebeeeeem veya bunlara benzer dialogmu oluştursun bebeğim sade ve doğaldır. neyse.

en iyisi ben bi çay koyayım.
insanlarımıza itici gelen insan modelidir.

insanlarımızın nankörlüğünü ve çekemezliğini bir kez daha ortaya çıkarır. daha yaratıcı tabirler olabilir ama, kimi insana göre bebeğim özel bir sevgi kelimesidir. bebekler saf bir şekilde sevilir. olayın özüne inersek. bebeğim diye hitap edecek kimseyi bulamamış insanların iç dünyasında içten içe çekemezliğinden kaynaklanan bir terslemeye ve dışlanmaya maruz kalan insan modelidir bebeğim diyenler.

- bebeğim
+ söyle hayatım.
- oyhş! çok seviyorum lan seni.
+ lan mı? canın sağolsun.
*
'bebeyim' diyen insan modelinden iyidir.
noluyo lan ne var bunda?

'kız düşürmeye gelince alttan girip üstten çıkıyosunuz yapmadığınız yavşaklık kalmıyoda bebeğim lafınımı yadırıyonuz?

(bkz: Bebeğim bu entry i görmeli)
Sadece bebeğim demekle yetinmeyip bilimum sevgi sözcüklerine ağzından düşürmeyen insan modelidir. Halk arasında sevgi kelebeği, aşk çocuğu gibi benzetmelerle alay konusu olabilme ihtimali hayli yüksektir