normal durumdur. insan sevdiğini sahiplenir.
Kimi feminik kezolar için "kipik mi sihiplindiriyirsin hiyvin hirif" şeklinde hazımsızlıklara neden olabiliyor.
Bunlar hiç sevilmemiş yazık lan.
Yoksa annenin evladını sahiplenmesi gibi sevdiğini sahiplenmek ne demek bilirlerdi.
abartmadan .
Adamlığın gereğini yapandır.
Sahiplenmek derken kastedilen destek olmak önemsemek ise tamam ama kastedilen ya benimsin ya toprağın ise bu sahiplenmek değil ruh hastalığı.
Hakkında yazılanları okuyunca hiç sevilmediğim yüzüme tokat gibi çarptı şu an.

*Bir erkek, en değerlisinden.
sanki salt erkekler tarafından yaratılan bir durummuş gibi aktarılmış ancak kazın ayağı hiç de öyle değil. beni sahiplenmiyorsun, kıskanmıyorsun, bana etek giydiriyorsun, evime usta geleceği zaman kalkıp 45 kilometre yol yapıp, işini gücünü bırakıp benle durma ihtiyacı hissetmiyorsun şeklinde sitemlere sıkça rastladım ilişkilerimde, cevabım genellikle sokak kedisi falan mısın ki sahiplenilme ihtiyacı duyuyorsun şeklinde oldu.
adamdır adamm . insan sevdiğini sahiplenir. aksini idda eden gevşektir.
doğrusunu yapan erkektir. erkek sevdiği kadını sahiplenir, korur kollar zaten.
godoş olmayan erkektir.
Barınaktan köpek mi sahipleniyor ne yapıyor?
ya benimsin ya da kara toprağın diyen keko primatlarla takılıp sonra da sayfalarca tespit kasan yaralı piremseslere bakmayın siz.

bir ilişki yaşıyorsanız elbette karşınızdaki insanı benimser, onun üzüntüsüyle üzülür, onun sevinciyle mutlu olursunuz. rahatsız olduğunuz, ettiğiniz bir durum varsa da karşılıklı olarak belirtilip devam ettirilmemesi rica edilebilir pek tabii.

karşımdaki insana karşı hiçbir sorumluluğum olmasın, gavatların efendisi gibi yaşayalım diyorsanız kendinize sucukbadi bulun. ilişki böyle bir şey değil çünkü.
Sahiplenmek hep abartılmış hatta boku çıkarılmıştır. Çoğu kadın için oldukça sıkıntılı bir durumdur.
Ha gerek varmıdır bilmiyorum. Sahip olmak, sahip çıkmak zorunda olduğun bir kadınla yakınlaşma diyip Bi temiz eksimi alırım öncelikle.
Fakat bir gerçek var ki günümüz, dünyamız artık ayık olmayı, uyanık olmayı, eğitimli ve bilgili olmayı gerektiriyor.
istisnai durumlar harici gerisi külhanbeyliğine girer diyorum.
Sonrası dayak, eziyet, işkence hatta cinayet.
O sebepten gerek yok. Gerek kadın gerekse erkek tercihlerini götüyle değil, aklıyla yapmalıdır.
Etikete bakıp aldanılmamalıdır!!
Erkek diyoruz değil mi?

Erkek dediğin sahiplenir zaten sevdiğini.

Ne o öyle sol çomar gibi sahiplenmeyecek miyiz bir de?

Kadın dediğin sahiplenen, korumacı, maskülen erkek sever.

Erkek dediğin gerekirse kadınını öyle bir sahiplenir ki başkaları korkudan yan gözle bakamaz kadınına.

Bu abiniz az adam dövmedi sevdiğine yan gözle bakıldığı için.

Ayık olun.
Üstüne işer ve koku bırakır.
Değer verdiğin bir insana sahip çıkmaktan daha doğal bir durum olabilir mi? Asıl sıkıntı sahiplenmiyorsa vardır.

Sürekli mesaj atmanın, giydiği kıyafetlere zorla karışmanın, arkadaşlarını sebepsiz yere kötülemenin veya birisini isteği dışında yönlendirmenin sahiplenme ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
Doğrusunu yapan erkektir. Gavatlığa gerek yok.
Ha sahiplenmek şudur; derdine de ortak olursun, yaşam mücadelesine de, Sevincine de.
Benimsin, bana aitsin türü şeyler kekoluktur.
kol kanat gererek sahipleniyorsa ne ala. başka taraflarını geriyorsa ona sahiplenmek demiyoruz.
kadınlar köle olmak istiyor. kesinlikle buna eminim. bu yüzden bu tip hanzolar daha populer.
Kadına mal muamelesi yapmaması kaydıyla bir sakıncasını göremediğim erkek. Küçük bir sahiplenme gerekli.
doğru yapan erkektir. kadın sahiplenilmek içindir. kadına ilişkide özgürlük ve karar verme hakkı tanınmamalıdır.
Sahiplenmenin ne oldugunu tartismak gerek önce. Giydigi kiyafetten attigi adima karisiyorsan bu sahiplenme degildir. Sahiplenmek guzel sevmektir. Zor durumunda yaninda oldugunun, aldigi her kararda desteklendiginin bilinmesidir. Aglayacagin omuz oldugunu bilmektir o kisinin. Ustelik gercekten birini kalbinden sahiplendiysen bu ayrilinca da oyle kolay bitemez. Hayatina girmis bu insanin illa zor zamaninda arayip dertlesecek , yeri geldiginde yardim bile edecegin kredisi kalir daima . Kadini da erkegi de sahiplenmenin ne oldugunu bildigi surece ayrilinsa bile bir yol arkadasi edinmis olur. Sen sahiplenirsin sahiplenmesine de sahiplenmeye deger bir insan midir emek verdigin insan iste o cok nadir ve uzen kismidir. Iste belki o yuzden cinsiyet farketmeksizin bin kere sahiplenmenin ne oldugunu ve bunu yapmaya deger mi oldugunu bin kere dusunmesi gereken insandir.
elmayla avokadoyu birbirine karıştıran yazar başlığı,

ee normal tabi doğuda her şey bulunmuyor.
Sahiplenmeyi bu sanıyorsan sahiplenme kötüdür. Ama sahiplenme bu değildir ve sahiplenmeyen erkek de erkek değildir.
buram buram beyinsizlik kokan hareket.
hayır işin garibi kadınlar da sahiplenilmeyi bekleyen kedilere dönüyor bu noktada. iyi bari önünüze iki kap yemek de koysun bu sahiplenici centilmen (!) erkekler? Umarım tasmanızın rengini seçme tercihini size bırakma yüceliğini gösterirler.

bakın bunlar hep köleliğe giden yol. sevgi, aşk, sevda bahane.

görsel