bugün

üstüne şöyle yanında dondurması olan bir şekerpare de ısmarlaması gereken erkektir yoksa ayıptır, yazıktır.

edit:başlık başıma fes başıma, onyüzbin keredir siliyor başlık sahibi entrysini.
Herkes zengin ve amerikancı değil tabi.
sevgilisi tarafından kadın gününe götürülmesi vacip olan erkek.
(bkz: rahmet abi)
yanlış yapmış erkek. bazılarına pideci bile çok.
erkegin hasıdır o. Yanında ayran da olursa mükemmel çift olurlar.
toplum adamıdır, kalite adamdır. ben buyum demektedir. beğenmeyen gider demektedir.
en asil duyguların erkegidir. hele bir de bir buçuk karışık pide ve ortaya göbek salata söylemişse aşık olunasıdır.
sevgilisi pide seviyorsa sıkıntı olmaz. hele kokoreçciye götürüyorsa candır can.
sevgilisinin canı pide çektiyse, doğrusunu yapan erkektir.
konyalıysa ;
sevdikleriyle, sevdiklerini paylaşan kişidir, daha ötesi değildir.
(bkz: siz hiç hakiki konya etliekmeği yediniz mi)
özellikle sevgilisyle pide yemeğe sözleşip, pidecide buluşan ve kendisine 1,5 pide söyleyen, pidenin üzerine pul biber ve tuz eken, sevgilisinin yiyemediği pideleride yiyen erkeğin önde gidenirdir. candır.
pide dediğimiz nimetin türk mutfağında önemli bir yeri vardır. pizzacıya gidilince oluyor da, pideci neden olmuyor? evde bir başlarına kaldıklarında lahmacunları, hamur işlerini nam nam götürürler, siz hadi bugün pide yiyelim dediğinizde bir kamyon dolusu laf ederler. böyle kızları bir sonraki görüşmede direkt süleymaniye' ye götürüp kuru fasulyeciye oturtturacaksın. mis gibi kurunun yanına da bir baş soğanı yumrukla kıracaksın. sanki floransa' da doğup Apicius Culinary Institute' de eğitim görmüşte pideyi beğenmiyor haspam.
hayatı boyunca sevgililerini japon lokantasına götürmüş gibi konuşan, erkeğimsi dahi olamayacak yazar beyanatı.

pidecide dürüm edilen etli pide,
ayaküstü yenen midye,
mide kazınınca sevgiliyle atıştırdığın sabahtan kalma bir simit,
bazen küçük bir pansiyonda yan odadan gelen çeyrek ekmek arası köfte...

bunları yerken hissedilen samimiyet başka hangi anında var hayatın?
damak tadını entelektüel bir sik gibi empoze etmeye çalışanların şaşıp kaldıkları olaydır. pide dediğin şey, adabıyla yapıldığında seni alır götürür. tabi senin pide ile ilgili aklında kalan fırın küreğiyse, bilemiycem. at kafaları, sanki her gün boğazda lüks restoranlarda balık yiyorlar. ne pidecisi ulan, dağa bile kaldırırım mangal için!
Net sevgili gibi sevgilidir. Ben pideye bayılıyorum dolayısıyla kız arkadaşımı da pide yemeye götürürüm. O nedenle bende sevgili gibi sevgiliyim. Özellikle Pide Ban söz konusu olunca akan sular durur millet ayık olun.
veresiye yazdırabileceği tek yer olduğu için kız arkadaşını götüren gençtir.
cimri, pinti, kro, baştan kaybeden, umutsuz vaka erkek modeli.
sevgilisini döven ona değer vermeyen orospuçocuğumsu dan daha insanımsıdır.
sevgilisini işkembeciye, kelle paça içmeye götüren erkeğe göre gayet normal bir erkektir.
bir de yanında ayran bedavaysa oldukça mantıklı bir eylemdir.
en azından duygularında samimi olan erkektir.
anlamıyorum arkadaş.
kültürümüzü, yemeklerimizi neden bu zamanda "gelişmemiş" ve "küçük" gördüğümüzü anlamıyorum.

hamburger yemekle lahmacun yemek arasında bir fark yok. aynı zamanda suşi ve pide arasında da fark yok. ikisi de yemek. çinliler gibi börtü böcek yemiyoruz ki amk, kültürümüzü küçük görelim.

sırf buna inat evlenme teklifimi pidecide edeceğim ulan! eğer kız da "ıyyy iğrenç" deyip burun kıvırırsa ona bir tekme atacağım kfc'ye kadar uçsun. gavurun emperyalist tavuklarını yesin. ben de ohhh, mis gibi pidemi yiyeyim.

canım çekti len...
kafasına göre kız bulamamış prenses arayan yazar isyanı saçma başlık.
kız da insan pide çekmezmi canı bebeğim benim
hadi git bi kız bul kendine sözlükte dolaşacağına.
lahmacun ısmarlasaymış böyle olmazmış. pide ısmarlamış çok ayıp ve yanlış bir eylemdir.