bugün

o "i" harfi ters ünlem şeklinde yazılırsa daha da bir anlamlı olduğunu düşünen yaratıktır..
la ne diye kaydetseydi dedigim baslık.en iyisi el ele tutustugum bay(an) mı yazsın ya da yakında belki opusebilme ihtimalimin bulundugu bay(an) mı yazsın ha isim yazmıs ha askım kimedir.
bu olayı bir sevgi ifadesi olarak gören insan modelidir.
(bkz: sevgilisini adıyla kaydeden takıntılı insan modeli)
bide ebevyenlerin görmesinden rahatsız olan tipler vardır.sevgililerini absurt isimlerle kaydederler.
-opak
-hede
-hodu
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem) *
o telefon rehberine daha önce kim bilir kimleri aşkım diye kaydetmişliği olan insan modelidir. aradan kısa bir süre geçtikten sonra kişi eski sevgili mertebesine terfi etmiş olacaktır. rehberde "aşkım" kelimesi silinip yerine mağdurun ismi*** yazılılacak ve yanına da küçük bir "e" konulacaktır. tıpkı önceki örneklerde olduğu gibi.
muhtemelen sevgilisiyle yanyana geldiklerinde çikolata reklamındaki aşkaaaaammmmm bi sana bi bana yapıp cilveleşen insan türüdür.hatta bu insan bir dişiyse %90 sevgilisine bebek taklidi yapıp şirin mi şirin olduğunu sanmaktadır.
bu çift yanyana geldiklerinde her türlü çikk pııh ımmm bıdıd bıdı çiki çiki sesleri duyulabilir.
mide bulandıran insan modelidir.
sıkça rastlanan insan modeli.bir de (bkz: sevgilisini babam diye kaydeden insan modeli) vardır.
bir de malesef beni niye aşkım diye kaydetmiyorsun diye sevgilinin ciğerini sökenler vardır... sevgili belki oraya onu özel kılacak yaratıcı birşey yazmıştır ama karşıdaki hödüktür anlamaz -ki hödüklüğünü kurduğu cümleyle perçinlemiştir- ilişkinin ilk zamanlarıysa genelde ses çıkarılmaz ve hödük aşkım olarak kaydedilir. sonra siz dışardayken "aşkınız" tarafından aranırsınız ve telefonu açarken acaba başkası gördü mü diye düşünürken insanların size olan bakışlarına üstteki entrylerden birini yakıştırıp hayatınıza bu yükle* devam edersiniz....
(bkz: sevgili kurbanı olmak)
ismiyle kaydetmek yürek ister... çünkii dırdır dinlemeye, kaprislere, baş ağrısına neden olduğu gibi standart kız kısmı sorularından olan "yoksa beni sevmiyomusun?" sorusuyla birden çok kez muhatap olmaya neden olur.

biz en iyisi (bkz: sevgilisini askim diye kaydeden insan)ları örnek alıp zahmetten kurtulalım... *
sevgilim veyahut kız/erkek arkadaşım gibi ifadeleri çok yavan gören insan modelidir.tabii bebeğim,bidenem,gülüm,açılmamış goncam,su kaplumbağam gibi alternatiflere başvurması da beklenebilir,hatta beklenmelidir.
izmir sınırları içinde yaşıyorsa muhtemelen Konak ilçemizde takılan insan modelidir. nargile konağı'nı mesken tutmuşturlar.
aşkitom diye yazan , insandan daha bir insandır . *
ben onu google diye kaydettim ne arasam onda diyen kızdan iyidir.
sadece aşkım veya askim yazmalarını umduğum sevgili türüdür. aşkış, aşkuşum, aşkitom, aşkitoşum, @$k!S! vb. türkçe'mizde var olmayan kelimelerle aşklarını pekiştirme çabalarında olan sevgili türü. en güzeli isimdir kim ne derse desin. hadi diğerlerinden ayrı olsun isterseniz yanına bir kalp veya şuku koyup fark varmış havası yaratabilirsiniz.