bugün

Kıymeti bilinmeyen kızdır.

Şöyle ki; Kız kıyamaz sevdiğine, boşa harcama yapmasını istemez. erkek Fazla ısrar ederse "eh hadi bi simit yiyelim bari" der. Ama erkek işte, doğası bozuk, illa ki para yedireceği hatuna değişir bu kızları.. *

(bkz: hayvansın rıza)
kendisi ısmarlamayı akıl edemeyen kızdır. gezin öyle aç aç.
(bkz: yerim)
2-3 domates, 1-2 biber, 1 baş soğan ve istenilen miktarda yumurtanın taze ekmekle birleşmesinin sonuçlarını bilmeyen kızdır. 5 tl ye her ikisi de doyabilecekken üşengeçliğinden ben aç değilim diyen kızdır.

Uzak durulması gerekir. ya yemeği dışarıda yiyecektir ya da yemeyecektir. 3. alternatifi düşünemeyen bir beyinden ne köy olur ne kasaba.
erkeğin el üstünde tutmasi gereken, tapmasi gereken kız.
ama böyle iyi niyetli olan kizlar aldatilir.
tabi bu kiz adami terk edince, adam başini taştan taşa vurur.
göz boyamadır.
yıllarca sevgili olunası sonra da evlenilesi kızdır.
ah nerde öle kızlar eğer kendi parası varda cimrilikten yemiyosa ayrı konuda. ama kendi cebinde parası yoksa ve bu erdemli davranışı yapıyosa kurban olurum aşık olurum ben ona. ona daha ben yağrırım parayı pulu o istemeden. ama nerde böyle kız bulamadıkki bi. bize gelen kızlar ya yakışıklılığımıza geliyor yada paraya.
kız arkadaşına hesap ödetmeyen sevgili sayesinde ortaya çıkabilecek hadisedir.
Boğa burcu kızıdır. Gururludur, kendi hesabını ödemek ister, sevgilisi buna izin vermiyorsa acıkmadım der ve yemez bişey. Ayrılınca borçlu gibi hissetmek istemez kendini ya da sevgilisine kıyamaz.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
aynı kız kuruyemiş tabağından badem içi, fındık, fıstık yerine leblebileri yiyen kızdır muhtemelen.
(bkz: gönlüm hep seni arıyor neredesin sen).
bu enayi benim. ama anladım ki erkekler kendilerini sömüren fitne fesat şeytan karılardan hoşlanıyor. o yüzden o kıza burdan tavsiye; salaklık etme, geri dön.
sevgilisini aç bırakan adam adam degildir,o yüzden cebinde paran olması icin iyi calisacaksın.
düşünceli sevgilidir, evlenilesidir.
işgüzar kızdır. erkek adamın cebinde sevgilisine yemek ısmarlayacak kadar para bulunur. o da yoksa sevgili neyine.
her şeyi işi gücü bırakıp evlenilesi kızdır.
her aklı başında kızdan beklenecek hareket.
bu kızın karşısında hayvanlar gibi "big mc xxxxxxl" yemek daha acı yapabilir durumu!
salaklıktır. gün gelecek o oğlan sana tekmeyi vuracaktır. elindeyken ye parasını m.k
her şeyin en iyisini, en güzelini hak eden kızdır. güzel bir restorantta yemek yerken yine kaçtı hesap diye düşünmezsiniz çünkü amaç onun gözünü boyamak değil böyle düşünceli bir sevgiliyi bir nevi ödüllendirmektir. düşünceli olsun, canımı yesin.
hesabı senin ödemene izin verilmiyorsa biraz da karşıdaki insanı düşünüyorsan eninde sonunda başvuracağın yöntemdir.
zamanında erkeğin hesabı ödemek zorunda olmadığını, böyle işlerden hoşlaşmadığını belli eden bir sevgili olmayı becerebilseydi, aç kalmak yerine sevgilisine yemek ısmarlayan kız olurdu. böyle şeyin gururunu yapan erkek de daha çok erkek olmaz yani. ama onun yerine efelenip(dayılanıp), "yok! bir tek ben ısmarlayabilirim!" diye diretirse, kız da "tamam bey" diyip, boyun bükerse, böyle oturup boku yerler birlikte. böyle kızların da hoşuna gider sonra "ayy nasıl da fedakarlık yapıyorum sevdiğim için, yeter ki o kendini kötü hissetmesin." triplerine girerler. "nasıl da gururlu nasıl da maço bir erkekim var." falan derler. üff, gereksiz! evlenilesi kızmış. evinde otursun herifi para getirsin diye beklesin, açlıktan ölsünler birlikte. aferin ne aşk, ne aşk! ne romantik erkek yazar güruhu var aferin, hepiniz evlenilesisiniz!
düşüncelidir,sevilir.kalbe basılır.
otobüse para vermesin diye E-5'ten evine yürüyen insandır aynı zamanda.