bugün

(bkz: yanlı$lıkladır yanlı$lıkla)
saçmalayan sevgiliye yapılan en etkili protesto biçimi.*
(bkz: trip atmak)
(bkz: aç tavuk)
(bkz: buğday ambarı)
(bkz: elimi sallasam ellisi)
hakedene müstahak bir eylem.
sevgilinin artık bu sıfatı taşımayacağına delalettir..
sonradan pişman olunduysa "şarjım bitti" denilerek toparlanabilecek olay. *
(bkz: haklı davada haksız duruma düşüren eylemler)
Konuşarak halledilemeyecek durumlarda sinir kat sayısının zorlanması ile vuku bulan tatsız durum.
telefon yüzüne kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya olan kişi * artistlik yapıp tehditte eder karşındaki kişiyi aynen şöyle :

ben- hayır sen bana neden söylemiyorsun aysunla buluştuğunu ?
o- ya cnm tamam o kadar önemli mi bu senin için ? iki lafladık öyle
ben- hayır sen bana haber verecektin ben söylemedim mi seni daha önce ?
o-ya üfff tamam cnm kapatlım bu konuyu bak bunalıyorum
ben- hem suçlu hem güçlü hayır bu konuyu konuşmak istiyorum ben
o- bak cnm yeter diyorum sıkıldım telefonu kapatırım yüzüne görürsün
ben-o telefonu bi kapat bi daha beni göremezsin *
o- çattttt (telefon kapandı)
ben- (sümsük sümsük yatağın üstünde "ne yaptım ben ya" triplerinde oturmaktayım dur bi su içeyim kendime gelirim belki)
eğer telefonu yüzüne kapatmak, telefonu kapamayıp konuşmaktan daha olumlu sonuçlar doğuracaksa yapılmasında sakınca olmayan eylemdir. kibarca ben telefonu kapatıyorum diyerek telefon kapatılır. * *
çocuksulukta kabul edilir, ama olgunlukta çok serttir. genellikle geri dönüşü olmaz yaralar açar.

hayvanlıktır diyeceğim ama saatim dolmuş. ötüyor ciyak ciyak. uyku vakti gelmiş.
bu hareketi hiç yapmıcak adam bile arkadaş ortamında ilişkiye yön verenin kendisi olduğunu göstermek için yapar ve yalnız kaldığında kız arkadaşını geri dönüp canım kusura bakma şarjım bitti der.
belki bir çeşit ego tatmin etme aracıdır.
oh be kapadım işte. bir daha arasın bir daha kapatayım. kim kural koyan kim kurallara uyan anlasın. saçma sapan konuşmasın kapatırım. artistlik yapmasın kapatırım. oh be. yaşasın egom be.
çat efekti ile baslayan sonuçta hüngür hüngür efekti ile devam eden fiilliyat.
- şarjı bitmiştir şarjı... di mi kesin öyle olmuştur... yoksa olmamış mıdır?!? öyledir öyle şarjdır o... lan yoksa... lannnnn!! lannnnnnn!!
bilmem kaç dakikası bilmem kaç kontör tarifesini kullanan cimri aşıkların yapabileceği durum.
karşı tarafı delirtmek için mükemel bir yöntem.
muhtemelen kavga esnasinda gerceklesen eylem. ancak eger barisma durumu soz konusuysa, baristiktan sonra genelde burundan fitil fitil getirilir o ayri.
sonrasında sim kartlar kırılıp bir daha görüşülmese tam süper olacak.
cep telefonunun icadı ile eski tadını vermeyen hededir.
çok seviyorsundur ama sana öyle şeyler söylemiştir, olay öyle bir duruma gelmiştir ki eğer o telefon orada kapatılmasa sonu ya ayrılıkla bitecek ya da istenmeyen şeyler söylenecektir. sakinleştikten sonra konuşmak en mantıklı durum olduğu için telefonun kapatılması doğrudur.
yapıldığında karşıdakinin şöyle tepki vermesi olasıdır. kapatan sevgili aranır ve telefon öyle kapatılmaz böyle kapatılır denilir... *
sevgilinin saçmalamaya başladığı anda yapılan eylemdir. sonrasında telefon tamamiyle uzun bir süre kapatılır ve sevgili tarafından artık ortak arkadaşlar aranmaya başlanır. zevklidir karşı tarafı çıldırtmak ama sonrasınıda * düşünerek hareket edilmesini gerektiren davranıştır. * * *
sevgilinin tekrar arayıp yüzüme kapatma demedim mi sana bin kere diye bağıracağını gösteren durumdur ki ; cümlesi tamamlanmadan tekrar yüzüne kapatılır.
insana cok büyük bir haz veriri..