bugün

Sevgilinin akşamları sizin için meyve hazırlayıp soyması doğraması tabakla yanınıza gelmesi ve hatta size yedirmesidir.

evet. benim biriyle sevgili olmam için gereken kriterlerden biridir.

kişiler meyvelerimi soyacak dilimleyecek güzelce bir meyve salatası şeklinde sunacak.
olmadı sanmayın. hangi kız yapar demeyin. yapanlar var. isteyince oluyor demek ki.
yıldırım nikahı sebebidir.*
(bkz: peri tozu)
başta elma olmak üzere, meyvelerin soyulup dilimlenip kendisine servis edilmesinden büyük mutluluk duyanlar için* bulunmaz bir nimettir o sevgili. hazırladığı meyvelerden kendi ellerinizle yedirilip sevilerek ödüllendirilmelidir. **
yanında bir de sıcak çikolata getiriyor ve sınav döneminde size destek olmaya çalışıyor ise, o sevgilinin peşini asla ve asla bırakmayacaksınız demektir. Şanslıyım.
kız olsun erkek olsun herkesin hayallerini süslediği o mutlu an. düşünüp hayal kurması bile insana huzur veriyo. dizine yatıp televizyon seyrederken, o narin elleriyle meyveyi ağzınıza koyup size yedirmesi paha biçilemez olsa gerek.
cennete mi düştük ne, diye düşündürecek olan ilgi/alaka.
bi' koşu şarabı kapmana kalır gecenin keyfi.
sevgili armut ise tabağa oturup mahrem yerlerine asma yaprağı kapatmasıdır.
Sevgililiğin evliliğe doğru gittiğinin en bariz kanıtı. Kaçma ayrılma sebebi.
genelde ders çalışan çoçuklarına anneler hazırlar. meyve tabağı genelde anneyi hatırlatır. bu yüzden sevgilinin meyve tabağı hazırlaması pek de olası bir durum değildir. meyve tabağı hazırlamak annelere özgüdür ve hep öyle de kalacaktır.
bunu yapan bir erkekse süper bir duygudur. ben o duyguyu yaşıyorum ama şöyle bir şey hazırlarsa kedi canını onun!

görsel
romantizmin tavan yaptığı anlardan biridir; tabi o meyveler karşılıklı yediriliyorsa.
artı puandır.
Türkiye sartlarında en fazla elma soyulur bıcagın ucuna saplanır uzatılır . Meyve tabagıda neymıs.
en sevilen meyvelerden oluşan bir meyve tabağıysa tadından yenmeyecek ve o tabağın içine sevgi koyup geri iade edilecek eylemdir.
sevgilinin alevli meyve tabağı ısmarlamasından iyidir.