bugün

sevgilisini tamamen kontrol altına almak isteyen egoist erkek/ kadın davranışı.
nefes almak kadar doğal olan olaydır. mesela sevişirken ne giyeceğine sevgilisi değil abisi mi karar versin aq.
bakımlı ve şık olsun diye yapılan masumane davranış. Her iki tarafada haz verir.
hayır.
kontrol ile ilgisi olmayan davranıştır. paylaşamama durumudur.
bir erkek bir kızın ne giyeceğine karışamaz. ama ne giymeyeceğine karışabilir diye düşünüyorum. tamamen değil elbette ama, her erkeğin bir sınırı -az ya da çok- olmalı.

gevşek olmamak lazım azizim. mağaradaki ataların saçından tuttuğu gibi sürürmüş hatunlarını. senin bir delik için yaptığın gavatlığın kılıbıklığın sınırlarını çizemiyoruz biz şimdi.
sevgiliyi fazla sahiplenmekten kaynaklanan durum. bazen çok bunaltıcı olabilir.
abazan türk topluluğunun ısrarcı kesişlerinden kurtarmanın ilk adımı.
sevgili olmadan önce nasıl giyindiğini bilerek ve bunu kabul ederek sevgili olunmuş ise sorun olmaması gereken durumdur.
not:sevgili olmadan önce sen bu kızın nasıl giyindiğini bilmiyormuydun diye sorarlar. haa biliyorsan ve bunu bile kabul ettiysen sorun yapmayacaksın. yada sana uygun sevgili bulacaksın.
kendini bilen hanım hanımcık hatuna kimse karışmaya gerek duymaz, gtü başı bacağını göbeğini açmaktan keyif alan bir hatun ise ve yanındakine bu batmıyorsa ona da karışmaya gerek olmaz. yok, adam hatunun dikkat çekici şekilde açık ya da kapalı bi taraflarının belli olmasından huzursuz oluyor ise e bırakın da bi karışıversin bir zahmet, onu da çok görmeyin garibe.
kimi zaman giyimle alakalı eylemlere karışmayı da gerektirir. misal güzel bir replik:

zekai: ya davşanım sen ne biçim oturuyorsun ya, açmışsın pergelleri gişe seyircisine, hasılat rekorları kırıyon.
pırıl: ya zekai sen de beni kırıyorsun. ya artık oturup kalkmama da mı karışacaksın?
zekai: ya davşanım kalkmanda problem yok da otururken dikkat etsen, zaman kötü kolla eti.
ilişkinin olmazsa olmazıdır.
kız arkadaşının kapalı giyinmesine karşı çıkarak, sürekli mini etek ve dekolteli giyinmesini isteyen erkektir.
kontrolcu olmaktir.
fakat soyle bir sey var, ben erkek olsam karimi eve kilitlerdim kiskancliktan. calistirmazdim, kiyafetlerine karisirdim.
kimseyle konussun istemezdim.
ama kendim daha ozgur ruhluyum.
önce onun özelliklerine aşık olup sonra onları değiştirmeye çalışmaktır.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
daha dün gece sol frame birini olduğu gibi kabullenmek diye yankılanıyordu bu ne şimdi ? birini giyimi kuşamı ile de kabullenmek gerekmiyor mu yoksa ? ne haliniz varsa görün.müstehak size yalnızlık.
Sevgili olmadan önceki giyimi değişmediyse tamamen yersiz ve yanlıştır, değiştiyse de karışmak değil fikir beyan etmek makuldür.
erkek ya da kadın insan kendini nasıl iyi hissediyorsa öyle giyinmelidir.. eğer aranızdaki sevgi gerçekse sevgilinizin mutluluğudur sizin için önemli olan onun sizin yanınızda rahat ve huzurlu olmasıdır.. genelde erkeklerde görülen sevgilinin kıyafetlerine karışma hadisesi sadece sevgilisinin orasını burasını örtme çabasıyla kendisini göstermez.. bazen de yanında taşıdığı kadının salaş hali gözüne batar bu beyfendinin.. saçların biraz daha bakımlı olsa şu renk olsa falan gibi tekliflerle gelebilir karşınıza.. onun için önemli olan arkadaşlarına sükse yapabileceği bir kızı taşıyabilmektir yanında.. itici pis herif..
benim yaptığım şey. bi foto atıyor kolları bile kapalı amk bu havada. çıkar şu sütyeni falan öyle at diyorum.
günümüzde pek çok kişi artık giyimine karışımlarını istemiyor. ben yakıştırdım giydim diyor. ancak gelin görün ki durum gerçek hayatta böyle işlemiyor. hele sevgiliniz kızsa kesinlikle karışmanız gerekiyor. zira pek çok erkek kadını objeleştirdiği için haliyle ilk baktıkları yer de aynı yerler oluyor. Siz de buna karışmazsanız durum çok farklı noktalara gidiyor.
klasik türk erkeği tribi. sen o kızı o şortla o etekle ağzının salyası aka aka beğenmedin mi? başkaları da o şekilde beğenir diye oluşan korkun yüzünden karışıyorsun. tamamen egosal, sevdiğin sahiplendiğin için olduğunu düşünmüyorum.
Ne yazık ki ilişkimdeki en büyük sorun. Yani bir kız neden sevgilisi varken etek giyemez, kısa elbise giyemez, şort tayt giyemez. Saçmalık. Ama aman tadımız bozulmasın Alirıza beycim diyerek katlanıyoruz işte.
+O eteği neden giydin çabuk söyle sami?
-Üff cnm giymk istedi giydm snne nalan .s.s.
Karışılması gereken seviyeye kadar normal, ama sonra hassssktr lan etkisi göreceğinizin belirtisi.
Hayatıma girecek olan adam çok rica edicem Gömleğinin düğmelerini açıp yakası bağrı açık gezmesin. Onun haricinde bir şeye karıştığım görülmemiştir zaten.
Klasik bir olmamış kadın tavrı. Klasik bir erkek ezikliği.

Olgun bir kadın nerede ne giyilir bilir. Ezik olmayan bir erkek de karışmaz.
Boş yapmayın.
bazen zorla yapmak zorunda kaldigimdir.
hatta her sabah..

disi - hangini giyeyim bu mu yoksa bu mu ?
pana - valla en cabuk hangini giyebiliyorsan onu giy
disi - hizli olmami istiyorsan yardimci ol
pana - tamam sunu giy
disi - gercekten onu mu begendin ?
pana - evet
disi - dogruyu söyle
pana- eveeeet
disi - ya hizlica evden cikalim diye diyorsun
pana - hayiiiir
disi - peki digeri kötu mu ?
pana - yok o da guzel, bu daha guzel ama
disi - hangisini daha cok begendin ama
pana - iste söyledigimi
disi - hmmm... peki digerini kardesime mi vereyim begenmiyorsan ?

bu muhabbet böyle uzar gider. sonunda kendini balkondan atmak istersin.