bugün

çok karizma bir insan olsa bile, çok seviyor olsanız bile, bir anda soğumanıza neden olan cümledir. yüzde 10 gerçekse bile, yüzde doksan yalan olan cümledir. söyleniş amacı bambaşkadır. meali ; "kalıcı mısın, gidici misin anlamak istiyorum" şeklindedir.
(bkz: q matik)
"lan salak karı biz geliyoruz" cümlesiyle karşılık verilebilecek söylem...
gelen kişinin kriterlerini sayması ile sonuçlanacak olan cümledir.arabası varmış, iyi yemek yaparmış, yakışıklıymış, şu okuldan başarıyla mezun olmuş...
öncesinde ise "canım birşeye sıkkın ama sorma söyleyemem" denmesiyle desteklenendir. kanmamak gerek.
en sinir olunan evlenmek isteyen kiz söylemi. erkek olsam iyi hay1rl1 olsun derim. sevgilini seviyosan gidip seni isteyenlerden biriyle zaten evlenmezsin.
çoğu erkeğin inanmaması muhtemel, kız elden gidince dizlerine vurmaları ihtimal olandır.
+-++ eğer onada verdiysen o çoçuğa varabilirsin 'cümlesiyle bitecek diyalog.
(bkz: nikahina beni cagir sevgilim)
küçük yerleşim birimlerinde, ülkenin doğusunda kalan şehirlerde sevgilinin söylemesi durumunda yıkıcı olabilecek diyolog.
(bkz: ısıgı kapat seni kacirmaya geliyorum)
(bkz: yavuklu belasina kardas yattiğimiz zindan bizim)
vermezsin olur biter diye geçiştirilmesi gereken blöf. evet öküzce oldu biliyorum ama böyle çıkış yapan bir sevgili bunu haketmiştir. zira seven insan bu durumu sevgilisine aksettirmez kesin bir dille rededer. bunu söyleyen insan ufak hesaplar içindedir.
ihalenin büyüklüğüne göre girilip girilmeyeceği düşünülmelidir. Kapanın elinde kalır misaliyse kalabalık gitmek gerekebilir, ha şayet açık arttırma profesyonel bir dealerin yöneyimindeyse ki bu babanın egosuna göre değişir, fiyatın yükse olma ihtimaline karşı banka kredisi, çek, senet vs. gibi evraklar her daim hazır bulundurulmalıdır. Söz konusu olan malın menşei ve miyadı, kullanılabilirliği, esnekliği, bilikişi tarafından onaylanmış olması, kontrolden geçmiş onaylı olması gerekirse yurtdışına ihraç edilebilirliği de göz önüne alınarak ihaleye girilir.
hayırlı olsun denilesi olay.
- beni istemeye geliyorlar.
- istemek başarmanın yarısıdır!
- bu gece hem de.
- halı saha maçım var ya kusura bakma yoksa kesin gelirdim.
- ay recep, allah belanı versin senin!
- sabit geliri falan var mıymış ev araba falan. sor iyice bunları.
- anne bak! süvariler!!!
+ ah be bey, vereydik kızı muallimin oğluna be, bak ne oldu..
ciddi bir aldatma hareketidir.
sevgilinin, piyasa kızıştırmak için futbolcu aklıyla davranmasıdır. sonuçta çok pahalıya birine gider ama ya kariyeri biter ya da yedek kalır.
(bkz: başkası kapacak ahmet)
(bkz: zalım hayat)
(bkz: ışığı kapat bohçanı hazırla kaçırcam seni)
serbest piyasanın insan ilişkilerine yansıma halidir.
yemeyenin malını yerlerle doğru orantılı cümledir. sen istemezsen evlenirim haa, bak gel iste beni anlamındadır.
+ beni istemeye geliyorlar
- bir kızı 1000 kişi ister bir kişi alır. seni kaç kişi istedi şu ana kadar ?
+ sana davetiye gönderirim meraklanma sığırcan.
bence yaopılacak kıskandırma hareketlerinin başlangıcıdır
(bkz: üstüne kaç para veriyolar almak için)
(bkz: yemezler)