bugün

Genelde sadece annesiyle tanıştıran kızın annesiyle hot mom serisi başlatacak aktivite. Tecrübeyle sabit.
Insan bünyesine ağır gelen olaylardan biri. Gerek yok aslında böyle şeylere ama gittik gördük geldik. Rahat geçti şükür. Allah herkesin yolunu bahsini açık etsin. Detay giresim yok anlayacagin.
Hiç tanışmadım ama ailesini tanıdığım arkadaşımla sevgili olmuştum.
şuana kadar hiç tanışmadım. çünkü hiç sevilmedim sevgilinin aileleri tarafından.
olabildiğince son safhalarda yaşanması gereken eylem. evleneceksen tanış arkadaşım öncesi sıkıntılı.
Şu zamana kadar hiç sevgilim olmadığı için bilemiyecegimdir. Ama farz-ı mahal olurda gidersem ailesinin; bana, aileme, etnik kökenime olan bakış açısını önceden öğrenipte giderim. Canımın sıkılacağı bir durum olursa bir daha asla hiçbirinin yüzüne bile bakmam. Bakamam.. Çünkü kırılmış olurum..
köprüden önceki son çıkıştır. çünkü tanıştıktan sonra artık sadece sevgilinin değil ailesinin düşünceleri de önemli olmak zorunda olur. ilişkinin yönü daha da bir ciddiyete gider. artık her kavgada ayrılalım demek kolay kolay olmaz.
Asla icinde bulunmak istemeyecegim girisim. iki kere yasadim, biri buyuk talihsizlikti. Her hareketin gozlemlendigi sacma salak bir gerginlik ve her hareketten cikartilan olur olmadik manalar uzerinden degisen yaklasimlar insani bi bunaltiyor. Ozellikle ana kiz arasindaki cekistirmeler. Basima gelen diger vaka, anasinin kizindan daha catlak olmasi sayesinde gerceklesmisti. Kadin uc gun bende kalip dorduncu gun kiziyla avrupa seyahatine gittiginde kendimi babalari gibi hissetmistim. Zavalli kadin, kim bilir ne yuklerin altina giriyordur o yasinda. Babalariyla tanismak isterdim, isterdim fakat herifin calismaktan kizinin yedigi naneleri sayacak vakti yoktu. *
Heyecan vericidir.. Sizi ailesiyle tanıştırmışsa bir bayan ya da bay onu kaybetmeyin dostlar.

Ama her şeyi gizleyen biriyse uzak durun.. Elbet bir gün sizi terkedecektir.
geçen hafta yaşadığım hadise.

eski kız arkadaşlarımdan tecrübe sahibi olmamdan mütevellit pek fazla zorlanmadım. sağ olsun karşı taraf da ortamın yumuşamasına yardımcı oldu.

en zoru zaten ilk 5 dakika. atmosferdeki yanmayı atlattın mı bitti gitti...
Babaya doğru göz ucuyla bakmayi gerektirir. Her an bir karsi saldiri alinabilir. Dikkatli olmak lazim.
mallıktır. yapmayın.
Ailesinden önce ilk kendisiyle tanışmam lazım çünkü halihazırda bir sevgilim yok.

iri yarı abileri ve mapustan yeni çıkmış babası yoksa güzel durumdur aksi ise sıkıntı kardeş.
Geçtiğimiz yazdı. Bir ramazan günü kız dedi ki hayatım seni ailem ile tanıştırmak istiyorum. Onlarla konuştum zaten bi gün iftara gelsene dedi. O güne kadar belki 20 sevgilim olmuş belki çok daha çiddileri olmuş ancak henüz öylesine bir ilişki içinde olduğum biriyle bu ilki tatmaya hazır miydim bilmiyorum. 3 gün sonrasına anlaştık.

Ben önce siyah bir kot pantolon giydim üstüne de kırmızı ve turuncu ağırlıklı bir kısa kol gömlek giydim. Ayağımda ise bir adet converse stil bir ayakkabı. Ancak başka bir mağazadan almıştım.

Kız ise gayet zengin bir aileden geliyordu. Düşünün ki beni almaya ve evine götürmeye 2015 model bir bmw 4.20d ile gelmişti. Giydiği elbiseleri saymıyorum bile. Benim pantolon ayakkabı gömlek saat falan üstümdeki topla kızın parfümü kadar ederi yoktu.

Neyse. Gittik evlerine. Güzel bir karşılama oldu. Ezana yarım saat vardı önce hoş şekilde tanıştık. Ardından yemeğe geçtik. Gayet şık bir masa vardı. Zaten evleri de lüks bir sitede dubleks bir evdi o masa da normal kaçıyordu bu gösterişin yanında. Ben ise 22 yaşında yeni üniversite bitirmiş biriydim. Ve aileden kaynaklı olsa gerek çok az sakallarım vardı. (Hala öyle, bazıları 18 falan bile sanıyor). Babası lafın gelişi şöyle dedi. Yahu hiç 22 göstermiyorsun be oğlum dedi. Biraz sakallardan olsa gerek Ömer abi malum.. dedim gülümsedim. Ama bak yüzünde bazı yerler boş yani parça parça çıkıyor dedi. Gerçekten de öyleydi. Ve o can alıcı cümleyi kullandı. Sebzelere hormon koyuyorlar gdo lu sebzeler de ne yazık ki böyle sonuçlar doğuruyor işte, nereden aldığını bilmek lazım dedi. Kafa salladım ve yine gülümsedim. Sırf şu yüzden ismetiye de tarla aldım kendi sebze meyvemi kendim organik şekilde hazırlıyorum diye ekledi. Ve bu konuda tavsiyede bulundu. Sizde var mı böyle bir merak dedi. Hayır Ömer abi, annem işte cuma pazarından alır gelir yani organik nasıl olur açıkçası sadece kitap bilgim var ben sorgulamadan yiyorum dedim. Ve orada aramızdaki fark ortaya çıktı.

Yemek sonrası hedefimi sordu. Mezun olduğum bölüm gereği müsteşar dedim. Büşra eğer şu okulunu bitirirse Bi de şirketin yönetim kuruluna alalım dedi kızı hakkında. Aramızdaki uçurum iyice göze çarpar hale geldi.

Geç olunca ben artık herşey için teşekkür edip kalkayım dedim. Yolu bulabilir misin dedi yenge hanım. Yakınlarda otobüs veya metro durağı varsa sorun olmaz zaten metro ile eve gideceğim dedim. Biz seni arabanla geldin zannettik dediler ve espri maiyetinde güldüler. Yok efendim nerde.. diyebildim. O zaman büşra seni bıraksın dediler ve kız arkadaşım beni metroya kadar bıraktı.

Sonuç olarak peder beyden kızına: temiz bir çocuk efendi olduğu yüzünden okunuyor. Belki geleceği parlak bir genç. Ama davul bile dengi dengine kızım, diyip kırmadan üzmeden ayrılmasını söylemişler.

Ben de zaten iade ı ziyaret olarak kendi evime iftara çağırmayı düşünmüyordum o kadar ciddi bir ilişki değildi gözümde. Kaldı ki, çağırsaydım da, o hangi mahalle ya bu şehirde mi ? Diyecekleri bir varoş semtinde idim.

Bunu neden anlattım bilmiyorum ama bu sefer de benim için yakın sigaraları.
Benim için öyle gideyim elini öpeyim tanışayım geçip gitsin değildir bu durum. Gerçekten ciddi birşey olduğu durumda gider tanışır elini öperim ve halini hatrını sormayıda eksik etmem. 2 günlük sevgilisinin ailesiyle tanışan görüşen insanlara hep hayret etmişimdir. Ben mi çok ciddiyim acep.
Lise 1'in ilk dönemlerinin sonuna doğruydu. Bir kız girdi hayatıma. O zamanlar 145 cm boylarında, ten rengi sütlü çikolata olan, çekik gözlü balık etli kız güzelliğinde yüzü olan bir kız.

ilk aşkım. Şu an hayatıma nasıl girdiğini hatırlayamıyorum. Yıl 2003 yer Tekirdağ tuğlacilar lisesi. O zamanlar telefon lise seviyesi öğrencilerinde o kadar yaygın değildi. Genel olarak zenginler de vardı, bizim sınıfta toplasan 3 tane falan. Biri bu çikolata güzelinde. Görüşmeye başladık biz bu çikolata ile... ilk okuldan kaçışlarım bu kız ile başladı. Sürekli okuldan kaçıp her zaman gittiğimiz cafenin yolunu tutardık. Bu çikolata zengin öldüğünden elimden geldigince ona kiltlerdim hesabı, hiçbir zaman hayır demedi sağolsun. Neyse efendim, bir hafta sonu onların yaLikta buluşmaya karar verdik sevgili çikolata ile. Off dedim bee tamamdır, hafta sonu erkek oluyorsun sarı kafa. Kiz senindir, aman ha aşık olma... sozlestiğimiz gün okuldan kaçmamıştık. Çantamı kaptım, sınıfın çıkışında hatunumu koluma aldım ve okulun önünde ki servise kadar bıraktım çikolatamı. Hatun servisle gidiyor. Benim ev okulun 2 sokak ilerisinde. Hemen yürüyüp mahalleye varıyoruz. Gerçi 3 km ileri de de olsa yuruyerek gideceğiz. Dedim ya fakiriz. Mahalleye geldim. Çantamı eve attığım gibi dışarı firladim. Bu hayatımın fırsatı olan durumdan yararlanıp arkadaşlarıma hava atmaliydim. Arkadaşlarla her zaman oturduğumuz köşeye geçip çocukları beklemeye başladım. Sanki sözleşmişiz hiç biri gelmedi hava kararana kadar. Ezan okunmadan eve vardım. Ezanı geçirirsek dayak var evde. Çocuklara atamadigim havam ile cumartesi oğlenini beklemeye başladım.

Sabah oldu. Hemen telaşlı hazırlanmalar kapladı içimi. Yakışıklı olmaya çalışıyordum.saclarimi hangi yöne yaptıracağıma karar veremedim bir sure. 3 kez kafamı yıkayıp tekrar yaptım. Ve işte bir şok daha, saçları yaptım ama kazağımi gitmemiştim. Hemen bayramliklarimi giydim. Bunlar geçen bayramlıklarım dı. Biz de her bayram, bayramlık alınmazdı çünkü fakirdik. O zamanlar fakirlik vardı. Tekrardan saçlarını yaptım. Ev telefonundan gizlice kizin numarasını tusladim. O nasıl bir ses.

- efendiiim...

- ben hazırım. 10 dakikaya evden çıkıyorum. Nerede buluşuyoruz?

- ben yazliktayim. Minibuse bin, yol üzerinde ki mezarlıkta inecegini soyle. Bende seni mezarlığın onunde ki durakta bekleyeceğim.

- anladım. Hemen çıkıyorum canım.

Tatlım ya beni karşılayacakmis. Birtanem... bunun sevinciyle evdekiler seslendim...

- ahaliiii... ben çıkıyorum. Oğlen yemeğine beklemeyin. Ezan okunmadan dönerim.

Cevap beklemeden attım kendimi dışarı. Sevdicegime gidiyordum, sevdicegim beni erkek yapacaktı bu gün. Göğsümü hava ile doldurdum. Kendimden emin adımlarla minibus durağına gittim. Sevdicegim kokan minibus bindim. Bin bir dusunceyle geçti yolculuk. Tarif edilen yere yaklaşıyordum. Hemen ayağa kalktım.

- mezarlıkta inebilir miyim abi?

Ani bir fren. Yine doğru yerde ayarlayamamistim inecegini yeri ve yine minibuatekilerin midesini bulandirmistim.

Minibuaten indim. Muhtemelen şoför arkamdan sovdu. Hala kulağım cinliyor. Arkamı döndüm ve ne göreyim.sevdicegimin yanında biri yaşlı olmak üzere iki kadın, bir çocuk ve benim sütlü çikolatam. Şaşkın bir ifadeyle üzerlerine yurudum. Annesi olduğunu dusundugum çakma sarışın beni suzuyordu.

- melabağğ ( ağzim yüzüm kaymış,o kadar.)

- hoşgeldin evladım.

- canım bu annanem, annem, bu da kardeşim.

- ne.. ne g.. ne güzel. Çok memnun oldum efendim.

Görücüye çıkmış gibi hissettim kendimi. Her adımda mezarlıktakiler ile aynı seviyeye inip çıkıyordum. 3-4 dakika sessiz yuruduk. Bu arada sevdicegime kaş göz yapıyordum. " Bunlar nerden çıktı?" Gibilerinden. Mal mal yüzüme gülüyor.

Evin önüne vardık.

- karnın açmı canım? Bu konuşan annesiydi.

- hayır efendim, tesekkur ederim. Çıkmadan annem birşeyler hazırlamış. ( Yalan atma, hatta sus konuşma nefesin kokuyor.)

iki katlı, küçük bir bahçesi olan, deniz seviyesinden biraz yüksek ama ebediyen deniz manzarası kesilmeyecek nezih bir ev. Ust katta oturuyorlarmış. Merdivenleri çıkmaya başladık. Annesi de kapıyı açmak için çantasında anahtarlarını aramaya başladı. Kapının önüne geldik. Annesi hala açmıyor kapıyı. Bize dondu...

- anahtarları içeride unutmuşum. Ah, aksilik.

- bende sen aldın diye almadim annecim. Eee ne yapacağız şimdi?

- benim şu balkona geçip içeriden kapıyı açmam lazım.

- siz durun teyzecim. Ben açarım. Siz bana tarif edin yeter.

- sacmalma evladım, ya düşersen sonra nabariz.

- yok teyzecim birşey olmaz.

- bık bık...

- bık bık...

Kabul etmedi. Kadın atladı balkona ve kapıyı açtı bize.

Tüm gün başka bir odaya geçmeden bitti gitti. Saat ezana yaklaşıyordu. Boktan bir günde erkek olacak sevinciyle aksiliklerin hiç bıkmadan ardı ardına gelmesiyle sonuçlandı. Eve döndüm. Ezanın başlamasıyla içeriye kendimi atmam bir oldu.

Yarı yılı bitirdik. Okullar tatil oldu ve telefonun olmadığından dolayı yarı yıl tatilimde sütlü çikolatam ile konuşamadık. Okullar başladı tekrardan. Yüzüme bile bakmiyor. 2 hafta takipledim ben bunu. Sonunda muradıma ermiştim. Sütlü çikolatam beni sınıftan başka bir kızın sevgilisi ile aldatmış yarı yıl tatilinde. Ben husranlarda. Diger aldatilan arkadaşla samimiyetimiz arttu bu sayede.

Gel zaman git zaman sevdicegime ordugumde oluşan kelebeklerin yerini kramplar aldı. Bir sure yemek yigemedim. Midem sırtıma yapiati iyice. ilk aşık olduğum kadın beni aldatmisti. O kadar fakirdik ki kafamı dagitacak hiçbir şey alamıyordum.

O dönem okulda kaldım. Dayanamadım daha fazla o okulda. Kaydımı düz liseden endüstri meslek lisesine aldirdim.

ilk aşk hikayem de altadilmamla sonuçlanmıştı. Fakirdim ve çocuktum daha...
Yapabileceğimi düşünmediğim eylemdir. Millet yapıyor bi de her haltı düşünüyoro o ara. Ama ben midem bulanmadan fiziksel rahatsızlıklar yaşamadan tamamlarsam dünya benim olurdu. Ama böyle biri olduğum için sevgilim de olmuyor herhalde millet karşısındakini etkilemek için her detayı düşünüyor ama benim derdim sıçmadan o evden ayrılmak olurdu.
Hadi hayırlısı olsun. Gb.
elin bilmem nesine ana demenin ilk eşiğidir.
yarım nikah sayılır.
nedense gereksiz bir kendini sevdirme gereksinimi yaratıyor insanda.
Gurur verici bir eylem.
Stresli bir olaydır. Stresi daha 2 3 gün önceden başlar. Muhabbet belli bir süreden sonra tıkanıyor, verilen ikramları istediğiniz gibi yiyemiyorsunuz çekindiğiniz için. Her şeye rağmen güzel şeylerin adımı oluyor.
Sevgilimin ailesiyle neden tanışacaksınız ki anlamıyorum.
Hiç stres yapacağımı düşünmüyorum.

Şüphesiz ki ktç rahat adamdır.

Eee kızı vermezler o ayrı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar