bugün

-nasılsın ?

+sevgilim var.
Bundan bize ne
hayırlı olsuna mı gelelim yada ne bilim koy vitrine misafirlere gösterirsin falan.
2 yıl önce başımdan geçmiş bir hikaye:

Ortam renkli, çeşit çeşit alkol, hafif çiseleyen bir yağmur, herkes terden ve yağmurdan sırılsıklam. Açık hava partisi güya, oksijen değil alkol ve sigara soluyoruz.

Çıtı pıtı bir kız çekiyor dikkatimi, üff ne tatlılık. Yanına gidip selam veriyorum ve aldığım bi cevap:

-sevgilim var, siktir git!

E gittim tabi. Bir süre sonra tekrar gittim yanına, biraz dans ettik, adını sordum.

-Sevgilim var, siktir git!

E iyi hoş, gittim. Bir süre sonra baktım yerlerde bir şeyler arıyor ama ortalık ana baba günü, o sarhoşlukla bulmasına imkan yok. Gittim yanına ne arıyorsun diye sordum. Siyah bir çanta arıyormuş. Çevremdeki ter ve etin arasından kolumu yere doğru uzattım ve ilk elime geleni çektim yerden. Bu mu, diye sordum. Oymuş.

-Çantanı buldum, şimdi söyle bana adın ne?
-Sevgilim var, söyleyemem.
-Lanet olsun ya anladık, sevgilin var. Yeter artık! Söyle o zaman sevgilinin adı ne?
-Ayşegül...

Ulan kahkaha mı atsam yoksa yerlere yatıp ağlasam mı bilemediğim noktalardan biridir hayatımda.
Peki “o”nun bundan haberi var mı?
benim sevgilim var abaza değilim çatır çutur yiyişiyoz demektir.
sanki bir tek sizin sevgiliniz varmış gibi her yere adını yazmaktır.
örnek:liseliler için tuvalet kapısı
serseri tipler için duvar yazısı
orta halli entel için uludağ sözlük
(bkz: sabah uyandırayım mı diye soran sevgili)

mart ayının gelmesi ve kanın hareketlenmesi nedeniyle aşk böceği şeklinde gezen kesimdir.
sanki bir tek onların sevgilisi var gibi adete götlerinden kelebek çıkarırcasına mutludurlar
şarkılardan fal tutulup 'aşkooooom' diye konuşurlar
biz ayrılamayız triplerinde
sanki dünya onlar için dönüyor
vıcık vıcık öpüp koklaşmalar
o da yetmiyormuş gibi 'koy götüne'havaları.

not:yazar burda sevgilisi olanları kıskandığı için bir sitemde ve tanımda bulunmuştur.
Belirtilirse kezban, belirtilmezse kappe.

Ne yapsın lan bu millet?
Deme öyle..görsel
bir arada olabilmek ne mümkün, bir arada kalabilmek imkansız.

(bkz: bile bile)
Bizene amk.
Benimde yok aq.
türk kızı koruma kalkanı!
daha ilk tanışmadan itibaren sanki dünyanın en ağır abazasıymışsınızcasına gözünüze baka baka söylenen ve aslında söyleyen kişinin ağzından çıkanın kendi kulağı tarafından hiç duyulmadığı içler acısı durum.

mesela kursa başladın yeni. ne biliyim dil kursu olur teknik bi eğitim falan.

-merhaba burası boş mu?
+evet boş!
-teşekkür ederim.ben haydi bismillah ( el uzatılır)
+ben de ipek.
-seni de şirket mi gönderdi?
+yok ya 4 yıllık sevgilim var benim de o ısrar etti git diye!

vay amınakoyim arkadaş! biz de yiycektin seni! zihniyetine sıçayım!
-Sevgilin mi var ?
O nasıl bir şey ki?
Bu cümle "ben anneyim"in başlangıç aşaması.
-Sevgilim var.
-Sözlendim.
-Nişanlandım.
-Evlendim.
-Ben anneyim.!!!
Fark ettiyseniz hepsini tek başına yaşıyor. Kaçarak uzaklaşalım.
Sevgilim var demese, belli etmese ve sevgilisi olduğunu sonradan öğrenseniz "vay sürtük demek sevgilisi varmış da gizliyormuş beeeeeh" dersiniz. Siz de az yavşak değilsiniz haniiiii...
insanlara bunu diyemiyorum çünki sık sık ilişki yaşamayı seviyorum. yani sevgilim var diyince muhtemelen iki gün sonra ayrılıcam ahmete ne oldu diyince ne ahmeti diyip mal gibi ortalıkta kalıyorum o yüzden relax.
Bu devirde sevgili bulmak büyük lüks helal kardeşim.