bugün

2 adet köpeköldüren ve tekel biralarıyla göz ardı edilebilecek durum. * *
hayatta her şey insanlar içindir ve bu yüzden de her şey mümkündür. sevgili dediğin nedir ki zaten bugün var, yarın yok. ama ben kendimi rencide ettirtmem kardeşim. tüm basın birleşip üzerime de gelseniz ettirtmem işte.

neyse, olay şudur efendim. 3-5 sene evvel sevgililer gününde sevgilisi olmadığı için depresifleşen bir bünye, istiklal caddesi'nden yukarı bazılarının ellerinde çiçek, bazıların da abartılmış çelenk olan bir güruh arasından sıyrılarak yürümekteydi. koca dünyada herkesin sevgilisi var, bir ben yalnız kaldım düşünceleri aklını kemirmekteydi. derken o sinirle eve geldi, odasına kapandı. içeriden bir anda kardeşinin böğürme sesleri geldi;

"abla, huaaa gelsene, huaaa, sen değil misin bu?" içeri gitti, televizyondaydı, hem de ana haberde. "istiklal caddesi sevgililer gününde cıvıl cıvıl"dı, "ee tabi yalnızlar da var"dı. ahanda, bu oydu, koskocaman ekranda kabak gibi... oydu işte...

ulan, bilmem kaç milyonluk istanbul'da başka yalnız bulamadınız mı? yalnızım dostlarım yalnızım yalnızzz. dara ram, dara ra ra ram...
1 numaralı 14 şubat tarihinden nefret etme sebebidir.
sevgililer gününü protesto etmektir.
daha beteri ise paris'te eyfel kulesine yalnız tırmanmaktır.yağmurda yalnız ıslanmaktır.her yerde.
paranin cebinde kalmasidir.
üzerinde fazla durulmaması gereken bir durumdur.
kırmızı kalp yastık
kırmızı gül
kırmızı kalp olan herhengi bişeyi almak
krımızı gül yapraklarıyla bezenmiş masada romantik akşam yemeği
hiç gerek yokken ve zaten nefret ediyorken romantik bir sürü saçmalık yapmak
tamamen satış artırma çabası olan bir günde bu çabaya katılmak

zorunluluklarında kalmadığın ve bu sebeple bir sevgilin olmamasına en çok sevindiğin gün ve durumdur.
valentin gununde valentinsiz olmak gibisi var mi?

kiminin sevgilisiyle her gunu sevgililer gunudur. 14 subata ozel muamele cekmez! cekmesine gerek kalmaz!

var midir basbasa dudak dudaga olmak gibisi? var midir bunun daha hediyeli mutlululuk vericisi?

yoktur!

sevgilisiz gecen bir sevgililer gunuymus, bos! sevgiliyle gececek bir omur icin bir gun, bir hafta, bir ay ne kadarcik degerli olabilir ki?
babalar gününde babasız, anneler gününde annesiz olmak kadar can acıtacağını düşünmediğim olay.
bünyeyi ferahlatan, nefes aldıran, vakt-i zamanını keyfince kullanabildiğini bilmekle sıkıntı yapmıyacağın durum.
sevgililer gününde sevgiliyle beraber olup da sevgisiz olmaktan daha iyi olabilecek olan bir oluş biçimi.
Sevgililer gününü kutlamanızı bekleyen, veya kutlayan bir sevgiliniz olmasından iyidir. O günün tek farkı çevrede süperman kıyafetleriyle yüzlerinde aptal bir sırıtışla elele gezen sevgilileri görmemek için dışarı çıkılmaktan kaçınılmasıdır. herhangi bir günde sevgilisiz olmanın verdiği rahatlıktan veya sıkıntıdan farklı bir sıkıntı vermeyecek olan durumdur.
kimilerine göre bir ayrıcalıktır.

sıradan ve sürüden olmamaktır.
*
her ne kadar hayat devam ediyor olsa da, artık uzaklarda olan ve özlenen eski sevgiliyi ve onunla geçen güzel günleri özlemle hatırlatandır.
segililer gününde sevgilisi olmayanların sevgililer gününü nekedar aptalca ve banal olarak görmelerine sebebiyet veren tek olay.yada "ben sevgililer gününe inanmıyorum benim için hergün sevgililer günü"diyenlerin bu sözü söyleme nedeninin altında yatan sebep
en yakın kız arkadaşınla ' bir geyşanın anıları'na gitmeye varan lanet olası sevgililer günü(14.02.2005)..
her sene aynı şeyi yaşamaktır. yolda görürüsün çiftleri özene özene bakarsın.ulan benim ne eksiğim var dersin ama bir türlü bu sorunun cavabını bulamazsın.
sevgililer gününden bir gün önce sevgiliz olmak ve ya sevgiler gününden 2 gün sonra sevgilisiz olmaktan pek farkı olmayan durum.yalnız olduğunuzu gösterir.
yıllardır dahil olduğum, daha doğrusu olduğunu sandığım grubun yaptığı eylemdir. günün adı sevgililer günü. e sevgiliniz olmayınca doğal olarak bir alakanız olmuyor sevgililer günüyle. bir hafta kadar sevgilisi olan arkadaşlardan uzak durmak, dizi izlememek ve sevgililer gününde sokağa çıkmamak suretiyle rahatça atlatılabilir. tabi bu işin teorik kısmı, kolayca yazılıp çizilebilir. ama pratikte çok zor bir durum, hele ki belli bir yaştan sonra. ama sevgilisiz geçirilen diğer günlerden farksızdır. mümkün olduğu kadar takmamak gerekir aslında etrafta olan biteni ama göz görür can çeker derler.
(bkz: yalnizligin anlasildigi anlar)
sevgilime hediye alacağım yalanını söylenerek, alınan parayla bir güzel içilecek olan gün.
bu duruma bir çare düşünülmelidir hemen yapılacakların ve yapılmayacakların listesini çıkarıyorum ,naçizane yardımım olsun:

- romantik komedi filmlerinden olabildiğince uzak durun,
- gördüğünüz çiftlere fındık fıstık atın dalga geçin içinizin soğusun,
- yakınlarınıza sevgililer gününü kapitalist devletler tarafından uydurulmuş, para tuzağı bir gün olduğuna inandırın,
- sokakağa çıkmamaya özen gösterin,
- reklam panolarına bakmamaya çalışın,
- mağzaların kırmızı kalpli ürünlerine bakınca hissiz bir şekilde kafanızı çevirin *
- kaderinize sövmeye yeltenmeyin günün sonu gelmez,
- burç yorumlarınızı okumayın,

en iyisi erkenden uyuyun bugün... *
en az sevgiliyle geçirilen 14 şubatlar kadar güzel olur.
anneler gününde annesiz olmaktan kötü olmasa gerek*