bugün

öz güven yoksunluğudur.
sevgi ıstegını , sikik komplo teoriler artıgı, tuketım kolelıgı gıbı nedenlere baglandıgını gordugumuz durum. her şey kotu bır duzene ait zaten. guzel olan her seyi reddetme bahanesidir.
eski sevgili yeni sevgili yaptığında hissedilendir. insan sap gibi kalmasın.
ilkokul döneminde arkadaslara özenme sonucu hissedilendir. fakat zaman geçtikçe sevgilinin aslında yapilmadigini, peşinde koşarak bu işlerin olmadığını ve eğer olacaksa hiç ummadığın bir anda olduğunu anlıyor ve bundan vazgeçiyorsun.
yalnız kalamayan ya da böyle bir korkuya sahip bünyelerin hissiyatı, açıklaması; manifestosu.
Yakin bi vakte kadar icinde bulundugum duygu durumum.
Her muhattabim, sevgilin yok mu? Aa yazik, neden yok? Diye beni bunaltmaya devam ederlerken "sevgilim olsa da sunlardan kurtulsam" diye dusune dusune kafama bu istek yerlesti.
Fakat onemli olan bu degilmis. Yeni yeni caktim. onemli olan fikrine, zikrine, haline, tavrina puzzle parcasiymiscasina uyacak birini bulabilmekmis. Yahut uymak isteyecek birini.
Kendine zaman taniyinca, sevgilin olmayinca kafa dinliyorsun rahatliyorsun orasi ayri ama ayni zamanda kendini taniyorsun.
Zorunda hissetmeyin cunku cok muhim bir sey degil. Oturup kendinizi dusunseniz, ne oldugunuzu, ne dusundugunuzu, nasil hissettiginizi sonra o zorunluluk fikrini atiyorsunuz ve zaten dogru insani ya bulmus yada bulmaya pek yakin oluyorsunuz.
gerçek sevgiliye yönelik bir eylem değildir. evet tanımlamada geçen tüketim toplumunun vazgeçilmez ögesi olarak bir çift olgusu doğrudur ama bu çift gerçek sevgili kavramına örnek teşkil etmez. dağlarda bayırlarda koşup eğlenmek , gün batımı izlemek , yağmuru dinlemek de var. bunun için şık olmana gerek yok , kredi kartına da. yapılmak istenen aktivitenin motivasyonu önemli burada.
sevgilin olmadığını söylediğin kişilerin sana karşı aa neden, güzel kızsın/aslan gibi delikanlısın, artık okulda bitiyor gibi tepkiler vermesinden kaynaklı hissedilen bir zorunluluktur. oysa atlanan gerçek herkesin sevgilisi olması zorunluluğu olmamasıdır.
Ait olmak ya da sahip olmak. Bu iki duygunun ortaya çıkardığı his.
yalnızlığın güzelliğini görmeyip ondan korkan insan hareketidir.
Icine sicilmis o lacka kalplerin hissedebilecegi seydir. Caniniz cehenneme.
yol geçen hanı olmayı kabullenmektir.
kim olursa olsun, olsun da.
sevgiden mahsun hiç sevgilisi olmamış birçok gencimizin hissettiği durum.
genellikle sevgilisi olmayanların pek iplenmemesinden ileri gelmektedir. çağımızın ahlaki yozlaşmasıdır.
(bkz: sevgili yapmak)
(bkz: how to make a sevgili)
18 ine kadar hic yapmamissan kesinlikle oyle hissedilmesi gereken olaydir.
arkadaşlar arasında geri kalmamak, muhabbetlere dahil olabilmek amacıyla hissedilir genelde, biraz da kendini kanıtlama isteği.
Günümüz dünyasının biliçaltımıza dayattığı zorunlulukdan dolayı duyulan hisler topluluğu.