bugün

kendimi hazır hissetmiyorum. param yok . olacağı da yok zaten.
cesaretsizlik, korku, endişe, ne yapacağını bilememek, hazırlıksızlık, 2 lafı 1 araya getirememek, ne istediğini bilmemek. bu kadar aksilik bir aradayken gelen bile kaçar...
asosyal olmak. yoksa hertürlü yani.
Malca ilişki yaşamak istemek üsengeç biri olmak atak olamamak yeteneklerinizin kısıtlı olması.
beklentileri yüksek tutmanın ortaya çıkardığı bir durumdur.
beğenmemek.

hiiiç öyle göt kalkıklığı, kendini beğenmişlik olarak değil hacılar.

öyle kızlar (hatta karılar demek istiyorum) var ki, ona göstereceğin ilgiyi, emeği kimsesiz sokak kedisine göstermek çok daha mutlu edebilir bi insanı.
daha televizyonun taksidi bitmedi amına koyim ne hatunu? şurda akbilini zar zor dolduran adamız, sevgiliye bizim gibi garibanların gücü yeter mi lan?
isteksizlik, inançsızlık ve heyecanın olmaması. bir de zor geliyor. birisini tanı, alışkanlıklar edin falan çok gereksiz.
kesinlikle çekingenlik ve geçmiş tecrübelere dayalı "ya yine reddedilirsem" korkusu.
Üşenmektir. Daha doğrusu neler yaşayacağını bilip gerek duymamaktir.
-özgüvensizlik

-piç erkek değil efendi erkek olmak

-meriçlik adabını bilmemek ve sevmemek

-zengin olmamak

-sosyal olmamak

T: belli başlı gerekçeleri olan sorunsal.
Keyfiniz gayet yerinde olabilir ve biriyle uğraşmak istemiyorsunuzdur.
kezban derdi çekmek istememektir, öyle çok fazla görüşmekten, Icığını cıcığını çıkarmaktan hoşlanmamaktır.
(bkz: tipsizlik)
Diğer her şey fasa fisoooooo, her şey psikolojideki yansıtmaaaaa.
Fakirlik, çirkinlik, hasta olmak.
Parasi olan adamdir. Sevgiliyle falan ugrasmaz. Arar elit pezevengini. Adam yollar bi fistik. Birkac saat takilirsin. Isin bitince, taksi parasini da verir geri yollarsin. Dirdir yok, vidi vidi yok.
Kilciksiz balik, dikensiz gül, cekirdeksiz karpuz. Vb.vb.
erkekler için, kadını cinsel bir objeden öte görememek. istendiği kadar felsefe yapılsın temelde neden budur. doğru düzgün severseniz doğru düzgün sevilirsiniz, işte bu kadar.
ya özgüveniniz yoktur ya da beceriksizsinizdir.

abi benim tipim kayık param da yok gibi söylemler sadece işin bahanesi. ne tipsiz ne çulsuz adamların yanında süper afetler var. sizin kolunuzda neden yok böyle güzeller.
görsel
Bence güven duygusunun olmaması. Mesela beni gerçekten sevecek birini mi olacak yoksa maddiyata mı önem verecek kaygısı.
Göte olan güvensizlik.
güvensizlik.