bugün

vardır, var olduğunu hissettirir.ama bi bakarsınız ki yokmuş meğer.sonra işte bilindik hayalkırıklıkları, üzüntüler..bu yüzden sevgili bişeye yaramaz denebilir. olmasa da olur.ya da olsun mu ya.bilemedim.
düşündürücü sorudur.

birini severken ne işe yaradığına mı bakarız?
kafam karıştı!!
dert,tasa,vb... kısa süreli unutmak için elde edilir.
mutlu etmeye, umut vermeye, hayatı yaşanılır kılmaya, hayatın güzelliklerini göstermeye vb.(tabi doğru insanı bulabilmişseniz).
ben ve diğerlerinden yorulanlar için, biz olmaktır.
sevgili mi, gerçekten sevilen mi? sorusu sorulacak durumdur.
zira kanımca ikisi oldukça farklı eylemlerdir.
sevişirsin, yatarsınız falan filan. bir nevi ihtiyaç karşılama aracıdır.

zoraki tanımdan sonra benim fikrime geçicek olursak işler değişir tabi. gönül ister sen de seversin hepsi bu kadar.
sonuç: gönül onu arar sende bulursun oda gönlündeki boşluğu doldurur.
sevilir-şayet o da seviyorsa dokunmaya dahi kıyamaz...
iş olarak görenler için bir işe yaramaz.
vakit geçirmeye, ya da daha doğru bir deyişle vakit öldürmeye yarar. hele ki öldürülen bu vakit vize veya final dönemi vaktiyse, cezası çok ağır olur.
bütün güzel sarkılara anlam katar ve şarkı sözlerini sevdiceğe uydurmanızı sağlar.
sevişmek için en çok kullanılan materyaldir.
dertleşmek için en çok kullanılan materyaldir.
kafa göz dalmak için kullanılan bir sevgi pıtırcığıdır.
kısacası o sizin herşeyinizdir.
soru başlığına cevap entry girerek göte gelmeye yarar bazen.
bir işe yaramak gibi bi vasfı yoktur. Kanımca işe yarayan şeyler; alet ve yahut araç tarzı materyallerdir.
Sevgiliden işlevsellik bekleyen kişi daha çok bekler başlığıdır.
yarımı bütün yapmaya.
yüreğinizin içini güzel duygularla doldurup bunu sadece onunla paylaşmaya.
ayrıldıktan sonra insanın ağzına sıçmaya paranoyak yapmaya üzmeye ağlatma yarar.3 günlük ilişki için 5 gün üzüleni gördüm ben.
bir çift kanat takmaya yarar efendim belinizin iki yanına. uçurur müsaitseniz.
çok değişken bir durum. tamamen nasıl algıladığımıza bağlı.
(bkz: algıda orosbuçocukluğu)
Para harcatmaya yarar.
aklına geldiğinde yüzünü güldürmeye...
elini tutar. evet evet bu aslında tam olarak. elini sımsıkı tutar hayatındaki boşlukları bir eliyle kapatır. sevgisini sunar.
tiyatroya gideceksin, ayşe'yi arıyorsun sevgilisi ahmet'le yemeğe çıkacak. fatma'yı arıyorsun sevgilisi mehmet'le sinemaya gidecek. hayriye'yi arıyorsun sevgilisi hayrullah'la * canlı müziğe gidecek, bilgisinden ve "istersen sen de gelebilirsin" cevaplarından sonra anlıyorsun ki sevgili gideceğin bir yerde sana eşlik edecek en kafadan adam işine yarar.

evlilik de bunun kesinleşmiş halidir misal. kafadan gideceğin adam kesinkes bellidir filan. *
cinsel seks yapılabilir.hemde çatur çutur.
oyş bende bir hareketlenme oldu.
belki dertleşebilirsin ki ; bunu arkadaşlarınla da yapabilirsin.

gelecek için ciddi düşünüyorsanız onu tanımış olursun.

başka bulamadım.