bugün

Hoş sohbetli, güler yüzlü, misafirperver, sıcakkanlı ve samimi olsun.
Misafirliğe geldik o kadar.
Kalbi sakat olmasın yeter.
Bir de eğitimini ihmal etmemiş, ilimle, bilimle, sanatla haşır neşirse ballı lokma tatlısıdır.
Erkek dediğin.. kadın dediğin.. sevgili dediğin.. şeklinde başlayan cümleler,
insanları hep belli kalıpların içine sokar,
Bazen küçümser, ötekileştirir ve kafada oluşan kriterlere göre şekillendirir.
ilişkiler sipariş usülü yürümez;
ben şöyle, ben böyle istiyorum deyip elbise diktirmeye benzemez.
Dolayısıyla insanı insan yapan temel kavramlar her zaman bakidir;
Bunun dışında kalan her şey kişiye özeldir,
ilişkiyi yürütecek kriterler olarak düşünülmemelidir.
Pastırmayı sevicek. Kesinlikle taviz vermem. Kırmızı çizgim.
sevgi emekse sevgili emeklidir.emekli dediğin gönlü zengindir.
Nefes almalı.
candır, canandır. elleri öpülesidir.
sevgili dediğin sevmesini bilecek.en ufacık şeyde cızcızlanmayacak . boyun eğmesini bilecek zor durumda sevdiğine.inat olsun diye yapmamazlık etmeyecek.halden anlayacak , huyuna gidecek suyuna değil.alttan almasını bilecek.gerçekten seviyorsa eğer elinin tersiyle itmeyecek , avucunun içiyle saracak. öyle bir saracak ki ; her kan zerresindeki sevgisini sevdiğine hissettirecek.sevgili dediğin ihanet etmeyecek , doğru dürüst olacak , ihanet etse bile bunu söyleyebilecek.el ele tutuşmakdan , dudak dudağa buluşmaktan utanacak sıkılacak , ağır başlı olacak. en önemlisi ise bir zaman sevgili olan yıllar sonra sevgisizim olmayacak.
ampulü oylasın yeterdir.
hemen hemen hiç erkek arkadaşı olamayacak,şirin olacak,kendini sevdiricek,sürekli sevilme ihtiyacı olacak,arada beni neden seviyorsun beni seviyor musun gibi sorular sorucak,sürekli sana sırnaşıcak,kıskanç olucak,seni ne olursa olsun en ufak başka bir kıza gözün kaysa bile açıklamak zorunda bırakacak,çok sevecek,sadık olacak,bide kırılgan olacak,ağlak,sen onu kırmamak için uğraşıcaksın aynı bir kelebek gibi çok sıkmıcaksın çok da bırkmayacaksın uçup gitmemesi için,kıskanacak ama sana da güvenecek zaten kıskanmak bir güven eksikliği değil sevgi fazlalığıdır kıskanıyorsa seni kaybetmekten korkuyordur.Kaybetme korkusu seni gerçekten sevdiğini gösterir.
yanında olmalıdır. senin dertlerini dinlemelidir. anlayışlı olmalıdır. senin üzülmemen için çaba sarf etmelidir. moralin bozuk oldugunda düzeltmeye çalışmalıdır vs. tabi bunlar tek taraflı degil senin de ona bu ve bunun gibi şeyleri yapman gerekir...
sevgilililililililili yardır.
Sevgili dedigin, guzelligi ile seni kendisine asik eden degil, Sana kendin olabilme sansini verendir.
sevgili dedigin sevdigine sadik olacak. Baskalarina got sallamayacak.
ayrılır.
anlayışlı olacak, uyumlu olacak, samimi olacak. gerisi geliyor zaten.
sevgili yani kadın(ım) dediğin evinin kadını çocuklarının anası olur.
demesek daha iyi bazen.
bi kere kültürlü olacak efenim. kitap okuacak, yeraltı edebiyatını bilecek, şiir okuyacak, cümle aralarına edip'den Turgut'dan Hayyam'dan ve C.Sureya'dan altıntılar katacak.
Müzik zevki olmalı kesinlikle, ama murat boz fanı filan değil ha. eskileri bilecek, kıyaslama yapabilecek.
Şarap sevecek, ki şarap kadar güzel olsun.. Kırmızı şarap içerken kadehte ruj izi çıkacak.
Rakı adabı olacak. Rakı için meze yapabiliyorsa tüm dünyayı koşarım onun için. Hele de biten rakımı tazeliyor ve arkadan da Zeki Müren / Neşet Baba vs. açıyor ise ölürüm orda ona.

Böyle bi bayan var mıdır, yoktur belki. hayal dünyası benimki. olsaydı iyi olurdu. Belki marsta vardır.
ruhen seninle olandır.
benim tüm kusurlarımı bilsin ama yine de beni çok sevsin.
anlayışlı olmalı. ellememiş ve elletmemiş olması da önemli.
sevgili dediğin durust olmali, küçük pembe yalanlardan bile kaçınmalıdır.
hastalığında en azından geçmiş olsun demeli, yanında olmasa da olur... desteğini göstersin yeter.
Siparişle olmaz, kısmetinde olandır. ismi sevgiden gelir, sevmekten gelir. Kıymet bilin ibneler.