bugün

ve ben hala eskilerde yaşıyorum.
sevdiği şeyin kısa sürme durumudur her güzel şeyin bi sonu vardır. o yüzden eskide kalmıştır.
(bkz: çokmu pollyanna oluyorum bu aralar)
seni sevenlerin yanında sarf ettiğinde kalp kıracak cümle.
su içmek, yemek yemek, sıçıp işemek gibi olayları da sevdiğinden bunları da bıraktığından dolayı öldüğü anlaşılır.
eski bayramlar en özlediklerim.
artık kötü biriyim edalarında söylenmesi muhtemel bir cümle.

"sevdiğim ne varsa eskide kaldı. o eski sevgi dolu uluu'yu öldürdünüz
el birliğiyle. sizin eseriniz bu. şimdi niye şikayet ediyorsunuz?" demek
gibi bir şey.

banker bilo filminin bitiş sahnesini anımsatır.
her zaman bir umut vardır, sadece yaklaşmasını bilmek gerek hayata.
insanın ya geçmişe ya geleceğe takılı yaşadığı ama ne yazık anın farkında olamadığı gerçeğine güzel bir örnektir.
hayat ne geçmiş ne de gelecektir. hayat, şimdidir, şu andır. şu an için birşey yapmıyorsan geçmişin için üzülmen, gelecek için endişelenmen doğaldır.
sevgiliden ayrılma ya da üzüntü hallerinde periyodik olarak söylenen cümle. lakin yalandır, inanmayınız. çocukken mandalina seven insan hala seviyordur, makarna seven kişi hala makarna görünce dayanamaz vs vs. demek ki neymiş sevdiğin "ne varsa" eskide kalmamış. azcık mantıklı olun olm, geçecek bu tribiniz de.
kötü duygulardandır.
(bkz: babanın ölmesi)
ınsan içinde bulunduğu anı genellıkle benımsemez sahığlenmez hep sıkayetcıdır. sartlar kötüleştikçe, sorumluluklar arttıkca, yaş ilerledikçe sikayetler artar. güzel olan anların eskide olduğunu suanın ıse onu pek mutlu etmediğinden yakınır. genelde böyledir. ama bilse ki her şey kendi elindedir o zaman işler değişir. tabi bunun fakına varmak bayağı zor. şikayet etmekse gayet kolay.