bugün

aşktan yana kaybeden insandır ya da bir diğer ifadeyle kazanamamış erkektir. aşk mağdurudur. bir gülüşe, bir iltifata kanarak iç dünyasında nice hayaller kurarken sıradan bir günde gördüğü manzara ile içten bir anda çöker bu insan. nasıl yıkılmasın ki bu insan hüzünlerin en büyüğünü yaşamaktadır. teselli edilesidir, kendisine veya etrafına zarar verebilme tehlikesi vardır, belli bir süre gözetim altında tutulması iyidir.
Sevdiği kızı başkasına kaptıran erkek umursamaz. Bana kız mı yok der? Fakat bir kız için bu durum tam tersidir. Tek bir kişiye bağlı olduklarından başkasına kaptırınca karakterleri değişir.
ya yeterince sevmemiştir, ya da sevdiği kız onun sevgisini hakedecek kalitede değildir. gidene gel gelene git demeyecek bir anlayışla gidenin arkadasından ağlayacağına yeni limanlara yelken açması gereken erkektir.
sevdirdiği kızı kaptırdığını düşüncesine kapılan erkektir. halbuki kızın gözü başkasındaysa aslında hiç onun olmamıştır ki.. halbuki giden gittiği an bitmiştir ki..
(bkz: ha s tir diyorum ha s tir)
Belki de yeterince sahip çıkamamıştır..Kız da daha fazla o erkeği taşıyamayacağı için karşısına çıkan fırsatları değerlendirmiştir..
Nasılsa olacak olan bi şeyse, bu şahıs kendini kurtarmıştır.
çekingen erkektir. sevdiği kıza açılamamıştır muhtemel. lakin her açılan karşılık bulacak diye bir şey de yoktur. eğer bu erkek kişisi kendini avutmak istiyorsa kızın kendini hakketmediğini öne sürer. haklıdır. en iyi yolu seçmiştir. yoksa kurtulamaz bu işin içinden. arap saçı misalidir.
sevdiği kıza açılmış*; fakat s.ktiri yemiş erkektir. kızımız erkeği beğenmemiştir.
ezik ve gerizekalı erkektir. eğer popüler ve akıllı olsaydı o kızı kimsye kaptırmaz, üstüne kuma bile getirebilirdi.

-guerilla nasıl kızları başkalarına hiç kaptırmıyorsun. nasıl oluyor bu olay ?
+işim gücüm var benim.
bundan böyle uzun bir süre kimseyi sevmeyecek ve kimseye güvenmeyecek olan erkektir..yeni bir aşk çıkacaktır elbet karşınına.o ana kadar unutmaya çalışacaktır herşeyi.
cem yılmazdan gelsin (bkz: mendil mi lan bu)
içinden uzun uzun ha s..tiiirr çektikten sonra slow parçalar eşliğinde ağlayan insandır.
hayatı, herşeyi anlamsız bulan insandır.
kışın aile dostlarınızla mangal yapmak için gittiğiniz yazlığınızın, gri denizini getirin gözlerinizin önüne. o denizde hep bir duba olur, dalgalarla cebelleşen.

işte o duba gibi hissedersiniz. ulaşamadığınız sahillere yılın 4 mevsimi ayaklar basar. bazen aynı ayaklar, bazen farklı ayaklar. üstünde çocuklar top oynar o sahilin, kenarında kuyu kazarlar. bazıları yanınıza kadar bazen, size değer ve giderler. sizi bir hedef gibi görürler, değersiz bir hedef.

4 mevsimin 1 yılı bakarsınız o sahile. deniz size tüm kinini kusar o mevsimlerce. balıklar tipinizi gıdıklar, yosun bağlar ipleriniz. özellikle kışın pek kimse girmez denize, ama romantik dakikalar geçirirler o hep baktığınız sahilinizle.

batıp çıkarsınız. çıkıp batar, asla batmaz ve asla ölmezsiniz. canınıza kıyacak gücünüz, ipinizi kesecek uzvunuz yoktur. yine çaresiz hırpalanmışlıklarla geçirirsiniz gününüzü.

ve bir gün durulur deniz yorgunluğundan. sahil sabaha karşı kahverengiye çalan turunculuğuna aşık ettirir tekrardan kendine, sanki ilk defa görmüşcesine.

o gün 3 de 1 iniz dışarıdadır sudan, denizden, ölümden. bir dahaki haykırışa dek, dik durursunuz.

bir gün yosun bağlayan ipleriniz kopar. deniz analarıyla sevişerek vurursunuz başka sahillere, esasında savrulursunuz. o gün anlarsınız ayaksız ve elsiz olduğunuzu.

sizin tutunduğunuz şeyin tutulamayan olduğunu. sonra denize salar tekrar biri sizi, kaybolursunuz..
Eğer birini seviyosan; O'nu serbest bırak...Dönerse bir daha serbest bırak.Gene dönerse gene bırak.
muzip erkektir efendim.
ayşe özyılmazel'in enerji isimli şarkısından geliyor:

siradan olma canimi sikma
günde kirk kere mesaj atma
biraz da erkek olsana
koyun gibi bakmasana
Kız ve er kişi ilkokuldan beri aynı okula gider, okul dışında da uzun uzun vakitler geçirilir. Sürekli beraberlerdir fakat er kişi sevdiğini bir türlü söyleyemez. Olur zaman gelinir üniversite ortamına artık canına tak etmiştir ve bir gün çeker kafayı arar kızı doğum gününde, ben seni sevyorum ama şimdiye kadar söyleyemedim der. Aldığı cevap nettir.
(bkz: Beni doğum günümde ağlatmayı başaran tek insansın) teşekkür ediyorum.
Sonra iki sene konuşulmaz. Yollar yine memlekette birleşir, karşılaşıldığında konuşulur yine unutulmamıştır kız. Artık er kişi askere gideceği günden iki gün önce kızın çalıştığı dersaneye gidip şansını denemek ister fakat kız dersanede değildir. Bu kez kız askere gidecek er kişinin evine gelir bu kez de er kişi evde yoktur. Askere gidilir görüşülemeden. Askerde haber gelirki kız evlenmiş. Yıkılır er kişi inanamaz gizliden gizliye ağlar. Askerdedir ve eli kolu bağlıdır. Yıllar yılı, ilkokul ortaokul lise boyunca yanından ayrılmadığı her şeyini paylaştığı kız artık başkasınındır.
Askerlik biter hala unutulmamıştır. Hergün türk sanat müziğinin unutulmaz eserlerinden (bkz: seni ben ellerin olsun diye mi sevdim) parçası dinlenir içilir, dinlenir içilir. Her çıktığı kızda onu arar, bulamadığında bir kez daha yıkılır. (bkz: aptaldır kısacası), kendine geç kalmışlığına kızar ama iş işten geçmiştir.*
büyük bir hüzne uğramış erkektir.

hayatta en çok korktuğum durumlardan biri. açılmışsınızdır, kız reddetmiştir bu ayrı. çekingenliğinizden, tembelliğinizden ve başka diğer sebeplerden dolayı geç kalmış olabilirsiniz. işte bu durum çok kötü çok.
Peki ya kapan kişiyle, kapılan kişiyi insan kendisi tanıştırıp arkadaş etmişse?
sonra o başkası olacak orospu evladını defalarca dövmüş erkektir. en sonunda sevdiği kız devreye girer ve bize bulaşma der. ama olayların arka planını da hiç bilmez.

dur aklıma geldiği iyi oldu. samsun'a bir gideyim, zevk için döveceğim bu sefer.
sadece sustuğum erkektir. konuşsam kendisine ne diyeceğimi biliyor çünkü.
Kaptırma sözcüğünü bu konu için hoş bulmuyorum, sevdiği kızdan umudunu kesen erkek demek daha doğru olur. Sevdiği kıza içten içe acır. Kıza içten içe acımasının nedeni, yaşayacak olduğu çok şeylerden mahrum kalacağını düşünmesidir. Herkesin kendine göre hayal dünyası var değil mi?. işte, O hayal dünyasında bulunmayan kızı, iç çeke çeke belki de nefret ederek uzaklaştırmak istemesidir. Asıl içinde bulunduğu hal, sevmenin bir adım fazlası, aşkında bir adım aşağısıdır. Kendine hep bu şekilde yalan söylemeye devam eder.

Tavsiye ; çok sevmeyin. Sevin ama abartmayın. Böyle durumlarla karşılaşmanız neredeyse kaçınılmaz.
Kendime gelmeye çalışıyorum.

Başıma geleceğini bilmezdim.

Şu anda bitik bir haldeyim. 25 yaşındayım , ama böyle çaresiz hissetmedim.
özgüvensiz ve silik bir erkektir. işler iyice zora girdiğinde kızın görüntüleri ele geçirilip elimde görüntülerin var şeklinde tehdit edilip kıza sahip olunması gerekir.
Betadır. Kaybetmek ruhunda vardır.
güncel Önemli Başlıklar