bugün

2006 çıkışlı yaşar parçası.

yaşar'ın sesi için dinlenecek bir şarkısıdır sadece. müziğinde pek olay yoktur. müziği dinlendiricidir, yaşar'ın sesi olmasa nasıl olurdu bilinmez. nereden geldi aklıma ben de bilmiyorum. *
yagmurlu havada araba kullanirken gidecek super cd dir efenim...bana bugun turkyeden geldi hediye...sayesinde epey bir yol kat ettim.aliniz aldiriniz..
yaşarın muhteşem albümü. albüm ismiyle aynı olan şarkısı ve klibi çok başarılıdır. eskimeyecek bir şarkıdır. ayrıca albümün 9.parçası olan cumartesi de enfestir.
klibinin de şarkıya uyduğu güzel bir yaşar şarkısı.
çok güzel bir şarkıdır türk müziğinde bu kadar başarılı şarkılar da yapılabilirmiş dedirtir insana. örnek olmalıdır.
yaşar'ın oldukça başarılı şarkısı.
--spoiler--
kimi yok der inanmaz
kimi bulur inanmaz
--spoiler--
(bkz: http://www.sevdasinemalarda.com)
yaşar ın 1-2 tanesi haricinde vasat şarkılarından oluşan albümünün adı.
sevda yasar'da, yasar sinemalarda. o zaman, sevda sinemalarda olsun albumun adi... diyerekten ismini albume vermis sarki.
klip senaryosu oldukça başarılı olan şarkı. şarkının kendiside başarılı. yaşarın güzel şarkılarına bir yenisi daha denilecek cinsten. klipte film içinde film uygulaması var ki o da ayrı bir uyum yansıtmakta.

sevda uzak değil ki / sevda başucumuzda / sevda pek yakında sinemalarda / benim sevdam cevap bana sevda soranlara / benim sevdam sanat hatta sinemalarda / benim sevdam yarın / benim sevdam öbür gün / benim sevdam başlar yeniden her gün

ayrıca sevda gerçekten de sinemalarda. ama kaybedildiği zaman en büyük tutkunuzun size acı verdiği durumda olmakta.
(bkz: ben sevdanın oturduğu sokakta oturuyorum)
gülümseten yaşar şarkılarından biri .
klibinde yasar yönetmenlik yapmaktadır.yok yok rol icabı yönetmeni oynamaktadır.*
yaşar'ın yeni şarkısı. yaşar, yine çizgisini bozmadan iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz.

hatta videoklip'i de şöyle; http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
yaşar'ın acaba yakında aşk konulu filmde mi oynayacak diye kuşkulandıran şarkısıdır. şimdiden reklama yatırım gibi bir şey olmasın? *
yaşar'ın yeni çıkardığı albümün çıkış parçası. uzun yıllar dinlenilecek bir şarkı olmuştur. sözlük vasıtasıyla emeği geçenlere teşekkür ederiz.

http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search=
insanın içini kıpır kıpır yapan bir başlangıca sahip şarkı.
çok güzel, tam yaşarlık, buram buram akdeniz kokan bir albüm.
tamamen yanlis bir tezdir. sevda sinemalarda degil;

sevda kusun kanadinda
urkutursen tutamazsin
okse ile sapanla,
vurursun da saramazsin.
sevdanın bir sanat olabileceğine inanan, iflah olmaz romantik, yaşar'ın son albümü.
"benim sevdam sanat, hatta sinemalarda"
sözleri de şöyle;

kimi sevdalar aranır
hani dağların ardında

kimi sevdaya boyanır
en umulmadık anında

kimi 25inde
kimi bilmem kaçında

kimi yok der inanmaz
kimi bulur anlamaz

sevda uzak değil ki
sevda başucumuzda
sevda pek yakında
sinemalarda

kimi yerlerde aranır
kimi dağların ardında

kimi yollarda aranır
kimi yol ayrımında

kimi 25inde
kimi bilmem kaçında

kimi yok der inanmaz
kimi bulur anlamaz

sevda uzak değil ki
sevda başucumuzda
sevda pek yakında
sinemalarda

benim sevdam cevap
bana sevda soranlara

benim sevdam sanat
hatta sinemalarda

benim sevdam yarın
benim sevdam öbür gün
benim sevdam başlar yeniden her gün
90 yılların ortasında popüler müziğize dahil olup da derli doplu ve düzgün, kaliteli işlere imza atmayı başaran nadir isimlerden yaşar'ın, 5 aralık 2006 tarihi itibariyle müzik marketlerde yeralmaya başalayan yepyeni albümü. 1.5 yıllık bir aranın ardından bizlere bizler için sevda şarkıları söylüyor. gerçekten güzel bir albüm olmuş, darısı diğer isimlerin başına diyelim şöyle bir derlenip toparlansalar keşke. sanatçının diğer albümleri için (bkz: divane), (bkz: esirinim), (bkz: masal), (bkz: sevdiğim şarkılar), (bkz: hatırla)

albümde yeralan şarkılar şöyle;

Sevda Sinemalarda (2006)

01 Sevda Sinemalarda - 03:41
02 Göz Yakmayan - 03:51
03 Hayırdır inşallah - 03:55
04 Selvi - 03:28
05 Deniz Yoksulu - 03:22
06 Yılgın - 02:58
07 Alıştım - 04:10
08 Akdenizli - 02:58
09 Cumartesi - 03:45
10 Elde Var Bir - 03:09