bugün

Hayatımı yaşanabilir, mutlu kılacağıma emin olmak.
görsel
Bir gün affedilme umudunun bana verdiği dinginlik hissi.
Benim varlığımla yaşama tutunduğunu bildiğim bir insanın varlığı.
Yapmak istediğim çok şey var.

hayat böyle bitmemeli.
intihar etmemi gerektiren bir sebep olmaması.
dinen yasak olması. annemin kahrolacak olması.

bu şartlar olmasaydı kimse tutamazdı beni. bu kadar zulüm dolu berbat bir dünyayı terketmek için 60 - 70 sene bekleyemem.

(bkz: dsbm)

(bkz: suizid)

(bkz: xasthur)

(bkz: thy light)

(bkz: nocturnal depression)

(bkz: happy days)

(bkz: life lover)

(bkz: my useless life)
Ben savaş meydanından kaçmam.
Prozac. Evet.
hayat güzel, deniz güzel, şiirler güzel. bazen daralıyor insan ama zaten öleceğim niye günaha gireyim. bir tane çıkış biletim var onu da kullanmadan son ana kadar elimde tutma gücüyle yaşamak, öyle ölmek isterim.

bir de korkarım. gerisi edebiyat. ödüm kopar.
Başarısız bir intihar olma ihtimali ve ahiret inancıdır.
Cayır cayır cehennemde yanmak var. Fakat Belki biraz bronzlaşıp, cennete geçeriz.
intihar normal bir davranış değil ki.
Bunu bile normalleştirmeye çalışıyorlar ilginç.
sorumluluklarım varken bırakıp gitmeye içim el vermiyor.
Hiç olmamak varken rab yaşam vermiş. Çok şükür elim ayağım tutuyor. Neden intihar edeyim ki .. hayatımı iyi yada kötü yönde değiştirmek benim elimde. Benim hayatım. Kendinizi sevin. intihar yok yok öyle bişey aaa. Oklavayla döverim sizi !!! Size sunulan hayatı en Güzel şekilde yaşayın.
eskiden olsa inancım, bilinmezlik falan derdim ama şimdi kök söktürmek derim.
1 kere yaşıyoruz neden erkenden bitirelim kafasındayım, tadını çıkartmak lazım. Hayatta yapacak çok şey var daha.
'' zaten hayallerimden, hedeflerimden, anlamlardan uzak hayatım da intiharın uzun süreli versiyonu olduğu için gerek duymuyorum. Allah günah yazmasın ama yalan söyleyeyemem '' her şey yolunda ve mutluyum '' diye. en basitinden bir kadına bazılarının beş dakikada ulaşıp bazılarının 15 sene boyunca kadınlar tarafından itinayla siktir edilmesi ve bunun adaletsizliği bile dünya ve hayattan soğumak için yeterlidir. kaldı ki 19 yaş ve üstündeki herkesin özgürce seks yapması gerektiğini düşünürken bunun tabu kabul edildiği bir ülkede yaşamak bile canımı yeterince sıkıyor. ha tabu kabul edilmiyor ve ben siktir ediliyorsam o da bambaşka bir sorun... bir sürü saçmalık ve anlamsızlık içerisinde her gece ölüp her sabah doğuyoruz işte. bu hayat canımı çok sıkıyor ama yine de tatlarına ulaşmak için çaba gösteriyorum. yapacak bir şey yok.