bugün

jiraiya nın, uchiha sasuke hakkındaki düşüncesidir. naruto'nun içini rahatlatan bir cümle olmuştur bu.

ve düşündüğünüzde, gerçekten doğru bir söz.
döneceğin yerde olacak istediğin kişinin seni aslında hiç düşünmemesi, döneceğin diye düşündüğün ancak dönemeyeceğin yerdir, doğruluk kavramının ne derece kapsamlı olduğuna işarettir.
akayının yalan olduğu bir hüsn-ü kuruntudur.
ne kürkçü dükkanı kalmış, ne de hâl hatır soran olmuştur.
anca ağzı açık ayran delisi gibi camlarda bekleyen budalalara özgü bir deyiştir.
zira gerçek olaydı nhiç böyle bir deyiş orataya çıkar mıydı??
"gelen gideni aratır"
Naruto'da geçen unutulmayan sözlerden biridir.
Söz konusu Sasuke olduğunda, bilemiyorum. Şimdiye kadar bin defa dönmeliydi. Kindar şey.
asıl kötü olansa döndüğün yerde gördüklerindir.

aslında hiç düşünülmediğini, aslında unutulduğunu görünce o tüm umutlarla döndüğün yer sana cehennem olur.

nasıl derler, insanın annesinden sonra ona en çok değer verdiğini düşündüğü kişinin yanına dönmesi, ve aslında tamamen onun gözünde değersiz olduğunu öğrenmesi.. nasıl desem. insanın kendini bu dünyada fazlalıkmış gibi hissetmesine sebep oluyor.
Senin, onu düşündüğünde; onun, sana döneceği yer senin yanındır... naruto nun bir diğer içini rahatlatacak cümledir belkide...
Insanoğlunun doğumundan ölüme yardıma ihtiyacı olduğunu kanıtlayan söz.
naruto çıktı ya bu. kesin bir düşünür söylemiştir sandım. güzel bir söz yalnız, sevdim bunu. tek sorun şu ki sözlük; beni düşünen biri yok. o yüzden ben de kendi etrafımda dönüp duruyorum, durum o kadar vahim yani. narsisizm ile özgecilik arasındaki bir çizgide malum tarafa biraz daha yakınım denebilir bu yüzden. çünkü insan değerli biri olduğunu bir şekilde hissetmek istiyor. neyse.

tanım: naruto isimli animede geçen bir söz.