1. .
  yeni bir ortamda, daha önceden gıyabında tanınan biriyle bizzat canlı kanlı tanışılınca, tanışılan kişiye tanıştıran aracılığıyla "hede senden çok bahsetti" şeklinde kişi ihya edilir.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. .
  arkadasınızın sevgilisiyle tanısırsınız, ve cogu zaman senden cok bahsetti cavabını alırsınız. (bkz: benden neden bahsettin lan it)
  1 ... hendrix
 3. .
  insanı paranoyak yapan nadide cümlelerden sadece biri.
  "acaba hakkımda ne dediler? ya küçükken altıma işediğimi anlattılarsa? rezil olurum valla. dişlerini hiç fırçalamaz mı dediler lan yok benle ilgili? aman gülerken dişlerimi göstermeyeyim. abimden dayak yediğimi anlattılarsa bu adamda beni ezmeye çalışacak, allah'ım ne arkadaşlarım var benim ya! napıcam ben şimdi? ya borçlarımı ödemediğimi söyledilerse? bu heriften zırnık araklayamam. çok pis içici olduğumu söylemişlerdir kesin, şimdi bira da ısmarlamaz bana adam. lan neden anlatıyorlar ki beni? dost dost değil, düşman" gibi içten yükselen, ama dışarı çıkacak yer bulamadığı için kişiyi kemiren cümleler kurmaya sebep olur.
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. .
  zorla bu cümleyi kullanmamızı hissettiren bir çift göze maruz kalarak evet evet senden çok bahsetti deyip rahat nefes almanızı sağlayan durumun çarpıcı noktasıdır.
  ... kacak kelebek