bugün

muhtemelen ilişki bitireceği için, bu sözü söyleyen kişi, ileride söylediği kişinin, gerçekten daha iyisine layık olduğu kişiyi bulduğunu ve mutlu olduğunu gördüğünde, ben demiştim diye mutlu olacağını mı, yoksa kafasını duvarlara mı vuracağını merak ettiğim durum.
recep amcanin cok sevdigi can dostu i.melih in kulagina fisildadigi sozdur.
Ayrılmak için bahanedir kız ayol.
- herşey çok hızlı gelişti, biraz kendimize gelelim.
( Ziktir git )

- aklım çok karıştı biraz ara verelim.
(sen doğru kisimisin emin değilim)

-sen çok iyi birisin.
(tipim degilsin)

-bunu yapamiyacagimi düşünüyorum onu unutamadım, özür dilerim.
(başka biri ilgimi çekiyor ve belalı olmandan korktuğum için yumuşak davranıyorum.nereden sana telefonumu verdim.)

-artik bana yazma sözlendim.
(Gelecek planlarımda yoksun.ben hala bakınıyorum)
keşke sen de daha iyilerine layık kalsaydın ama akacak kan da damar da durmuyor değil mi . bas git lan gözüm görmesin seni .
her giden sen iyi bir insansın diyordu ama kimse iyi bir insan istemiyordu.
Bu iki kelimeden başka farklı bi cümle kimse üretemiyorumu.
Biliyorum, tabi ki senden çok daha iyilerine layığım ama gönül bu ota da konuyor boka da ne yapalım? Ayrıca senden daha iyisini istersem onu da bulurum, ben seni istiyorum bu ayrılmak için geçerli bir bahane değil!..
ucuz teselli etme lafı.
Uzatma hadi gönlün olsun lafıdır. Evet.
Kavga etmeden ayrilmak istiyorumdur.
kibar bir söylem gibi gözüküp, aslında daha çok koyan söylemdir. yani istediği kadar kibar söylensin, sonuç itibariyle sen beni sevme en iyisi demeye getiriliyor cümlesi.
"ben senden daha güzelini/yakışıklısını buldum" demenin farklı yolu...
Bunun bir de "sorun sende değil bende" sürümü var ki bu daha aşağılık bir laf.
Hadi oradandır. Bana kimse demedi galiba dediyse buradan kendisine iletmek isterim ki allah belasını versin.
Sen daha layıklarına iyisin.
geçiştirilmek için kullanılan bol ünlemli cümle. madem öyle söylüyorsun benim senden daha iyi olduğumu nereden çıkardın?
Kesin öyledir diye yanıtlanmalıdır.
bu cümleyi bile özlettiler anasını satayım...

karaktersiz olacağınıza klişe olun daha iyi.
Bana söylendiğinde hep haklı olan cümle.
Bu lafın sebebi kişinin karşısındakini daha iyilerine layık görmek değil ki, kırmada ayrılayım azıcık da teselli edeyim çok uzatmasın gitsin. Bu yani

Böyle bir şey duymadım, iyi ki de duymadım. Bence bu cümle vizyonsuzluk turnusolü yani, biri bana böyle dese ben kimle birlikte oldum diye kızardım

Sonuçta ilişkide karşımızdakine değer veriyoruz, biz oluyoruz, bu kadar klişe bitmemeli, daha doğru düzgün bitmeli.
Genel kız sözüdür . Sen daha iyilerine layıksın derken aslında senden alabildiğimi aldım sıra başka kerizlerde ama bir gün sana dönebilirim demek istemiştir.
Biliyorum, tabi ki senden çok daha iyilerine layığım ama gönül bu ota da konuyor boka da ne yapalım? Ayrıca senden daha iyisini istersem onu da bulurum, ben seni istiyorum bu ayrılmak için geçerli bir bahane değil!..
o kadar haklısın ki bebeğim.
bunu inkar etmek gelmedi içimden.