bugün

Yoğurt ile tükettiğim, küçükbaş hayvan gıdası. Yadigar sayılır.
soğukluk otuymuş. bunu yiyen erkeğin hanımıyla arası açılırmış.
çok severim, hem görüntüsü hem tadıyla çok güzel bir ottur.
sarmısaklı yoğurtlu kıymalı yemeği de güzel olur ama domatesli soğanlı nar ekşili salatası bambaşkadır.
bizim orada pazar kurulursa alacağım, kahrolsun yasaklar..
Çok sevdiğim bol vitaminli otlardandır. Gerçi ben tüm otları severim.

Domates, ceviz, sarımsak, zeytinyağı ile salatası harika olur.

Ama yoğurtlu haline de bayılırım.

Lakin ben pişince pek sevemiyorum.
Bizim egede sebzelerin bir çoğu çiğ yenilir zaten. Otun ne canı varda pişirip çıkartıyorsunuz.
Saça benzemektedir.
Ekşi ekşi off çok da severim. Küçükken ıspanağın kardeşi diye biliyodum ben bunu hatta 2sini de çok seviyodum neden aynı anda yiyemiyoz diye üzülüyodum baya sağlam gırtlakçıydım.
Edit: bağırsakları çalıştırıyo güzelce, bence ıspanağı döver baya.
Yoğurtlu salatası da limonlu salatası da çok güzel olan sebzedir. Yazın tazeliğidir.
Ulan bi rakı sofrası kurcaz koskoca atakumda bulamadığımız sebze. Çok kötü canım çekti beeee. Kesin çüküm düşcek.
Aşığıyım.

Yoğurtlaması başka güzel, zeytinyağ ve limonla başka bişey.

Rakının en güzel mezelerinden bence.
yoğurtlu salatası yemeğine göre bir tık daha tercih edilesi olan bir çeşit eşki ot.
görsel
(img:#1892456)
Pirpirim aşı
Almanya' da olmayan bir ot. Yogurtlu boraniye hasretiz ve.
Hem yemeğini hem salatasını hem de mezesini çok çok sevdiğim ottur.

Pirinçli sulu yemeği ayrı bir enfestir. Lan biri yapsa da yesek çok canım çekti be!
domates sogan ve nar eksili salatasi cok guzel.

ama benim favorim roka tulum peynir domates salatasi.
Bizim oralarda buna pirpirim derler.
Yer yer insani tav edecek biçimde soğukluk diyen de oluyor.
Bunun salatası da cacığı da güzel olur. Tavsiye ederim.
sabah kahvaltısında kelle yiyecek kadar etobur bir insan olmama rağmen sevdiğim nadir bitkilerdendir ama yemek olarak tercih etmem. daha çok meze niyetine yiyorum. bunu bir güzel yıkayıp yoğurtla karıştırıp birazda zeytinyağı ekleyince çok güzel oluyor meret. sözlükte herkes sap öpüşecek insan yoktur o yüzden sarımsakta atabilirsiniz.
Yoğurda katılanı makbuldür.
çorbasını deneyin. Vazgeçilmeziniz olacak.
leziz bir gıda.
Sadece yoğurtlu olarak değil de böyle ince ince doğranmış ve domates kuru soğan ile harman edilerek üzerine isteğe bağlı Nar ekşisi yada limon ile tüketildiginde damaklari Şenlendiren efsane bitki.
salatası ve sarmısaklı yoğurt varsa yemeği güzel olan, yapraklarıyla da estetik bulduğum ekşi ot.
Yalnız yemeyeli çok oldu, raflarda da göremiyorum.
Soğukluk otu olarak bilinir.
en sevdiğim yemekler arasındadır. yoğurtlu salata versiyonuna da bayılırım.
sadece yıkayıp, hafif bir zeytin yağ, tuz ve limonla da harika giden ot. Sebze bahçelerinden kendiliğinden yetiştirildiğinden eğer ot ilacı atılmıyorsa son derece sağlıklıdır da.