bugün

omur torpusu.
nefret edilesi futbolcu. evet koşuyor çok koşuyor çünkü başka bir halt yiyemediğini o da biliyor.
bir kaşık suda boğmak istediğim futbolcumsu. centre back'lerin birinden alıp diğerinden vermekten başka bir şey yapmayan bu adamın artık yüzünü bile görmek istemiyorum. yeter. topa dokunuşları, şutları hayatında ilk kez top görüyormuş gibi. bak bugün emre oyuna girdi, ilk buluşmasında topla bütünleşti adam, defanstan alıp sağa doğru bir feyk attı ve ileri doğru oynadı. pas isabetsiz oldu ama selçuk'un golünden daha çok sevindim. yıllardır yanında böyle adamlar oynuyor bu selçuk'un. hiç mi kendini geliştirmez bir insan. yuh. bunun yerine xabi alonso'yu koy orta saha sınıf atlar. lugano'yu koy, galatasaray'daki servet'i koy bir şey değişmez. defanstaki adamlar da selçuk'a vermiyor artık topu, ki ben olsam ben de vermem. ben selçuk'a verecem o da carlos'a verecekse ben direkt veririm carlos'a. gereksiz insan. her gelen hoca oynatıyor bir de, uzun boyu dmc takıntısı var sanırım hepsinde.

aragones'in seri paslaşmaya dayalı taktiğini yanlış anlamış bir de.. rakip yokken defans oyuncularıyla paslaşıyor. rakip varken de erken atıyor. rakibin kendi üzerine gelmesini beklemeden kanatlara atıyor, carlos'a atıyor. e adamın önü dolu be selçuk atsan nolur atmasan nolur? çünkü rakibi kendi üzerine çekmek, azcık teknik gösterip kanattaki adamın önünü açmak gibi bir kabiliyeti de yok düşüncesi de yok bunun. ayrıca ne defansif ne ofansif anlamda yer tutma gibi bir becerisi de yok. neden oynatılıyor anlayan bilen varsa beri gelsin. neden ulan?
sakatlıktan kurtulmuş ve partizan maçında takımdaki yerini alması beklenen şehla bakışlı süper futbolcu. hastasıyız paslarının çalımlarının.
hiç bir zaman, 2003 konfederasyon kupası'ndaki performansını yakalayamamış olan, takımımın olsa da olur olmasa daha şahane olur futbolcusu.
futbol topuna turunçgil mumalesi yapan müthiş adam.
topu ayağına aldığı anda ayağında top mu yoksa portakal falan mı olduğu anlaşılamaz kesinlikle. top ayağına geldiği zaman önce bi dolanır o bacaklarının arasında, sonra eveler geveler bi türlü çıkaramaz; zannedersin adam el kadar portakalla oynuyo da kontol edemiyo.
tanrı, kainat, varoluşçuluk üzerine falan değil de, bi futbolcu nası bu kadar futboldan bihaber olur ve böyle dünya çapında bi takımın en hayati bölgesine görev alabilir, herşeyden öte böyle bi adam nası milyon dolarlar içinde yüzer, esas bu sulallerle insan gerçekten aklını yitirme noktasına gelebilir.
işte bu yüzden selçuk şahin benim için bi berkeley, bi sartre la eşdeğerdir; insana kafayı tırlattirabilir bir adamdır.
* (bkz: git kendine çok sövdürmeden)
kendisinin futbolcu olmasını sağlayan kişinin sık sık anılmasına neden olan futbolcu benzeri. çin malı futbolcu.
futbolu çok iyi bildiğini her hamlesi, her pası ile ortaya koyan çağımızın ön liberosu. ara sıra pas hataları olmuyor değil, oluyor.. ama bunun nedeni, takım arkadaşlarının kendisinin ne yapmak istediğini tasavvur edememeleri yani onu anlayamamalarıdır. koy bakayım selçuk'un önüne rooney ile nistelrooy'u.. asist kralı olur alimallah.
uğruna şarkılar, sözler, besteler yapılan futbolcu* kişisi.

Yaptım çünkü futbolcuyum deme, konuşma
O pasa öyle demezler buralarda
Aragones inansa sözüne ben inanmam

Beş para eder mi varlığın ?
Ki yokluğun acıtsın
Aragones eğilsin önünde, ben eğilmem

Yapma , dokunma
Kim doğurduysa seni ona git
Nerde unuttuysan futbolu orda kal
Ezdirme kendini bana

Sen öğrettin bana pas atamamayı
her topu geriye oynamayı
Aragones affetse seni ben affetmem..
kadroda olduğu ali sami yen'de oynanan her galatasaray maçında galatasaray tribünlerine el kol hareketleri yapan, seyirciyi tahrik eden bir futbolcudur.
arsenal'den kendi evimizde 5 yemis olmak beni rahatsiz edemiyorken, kendisinin fenerbahce formasi giymesini kabullenemedigim adam.
bunun galatasaray'daki versiyonu ayhan akman'dır. bu adamlar sanki taraftarların çile çekmesi için vardırlar. sürekli ilk on bir çıkarlar. taraftara saç baş yoldururlar.
süper şanslı futbolcu.

hem arsenal'i en yakından canlı canlı izliyor, hem de çuval yüküyle parayı götürüyor. taraftar da maç izleyecek diye d-smart alsın. iyi yere kapak atmış valla.
fenerbahçe nin teknik kapasitesi en yüksek oyuncusu.

(bkz: yersen)
nitelikli ön libero kategorisine girmeyen ön libero. istanbulspor'da iken falan beğenirdim bu adamı ama fener'e geldikten sonra (fenere gelen birçok futbolcu gibi) yerinde saymaya başladı. gıdım ileri gitmedi.
25 ekim 2008 fenerbahce bursaspor macinda hayatının futbolunu oynamış kişi.

(bkz: bozuk saat bile gunde iki kez dogruyu gosterir)
türkiye kupası maçlarında oynayabilecek kapasitede bir futbolcu. diğer kulvarlar için yedek bile olamaz.
futbolcudan çok pazarda 3 kilosu 2 ytl ye patates satan kişiyi andıran insan.
an itibariyle hayatının maçını çıkarmıs fenerbahçe oyuncusu.
bir zamanlar memleketim takımında oynayan sonra tuttuğum takıma giden,kademe anlayışında hep korkak teknik desen ortalama,sürat desen yavaş fırsatçı desen ne gezer futbolcu...sanırım gelen teknik direktörlere veriyor yoksa her gelen ısrarla oynatıp rezil rüsva etmezlerdi takımı.fener'in avrupa maçlarında son 3 yılda uğradığı hezimetlere iyi bakın hep selçuk'un kademe hataları,korkaklığı mevcuttur.aragones ve emre'yle beraber bir an önce gitmesi gereken futbolcu.

(bkz: düş yakamızdan)
uzaktan çektiği şut: 738264
kaleyi bulan şut: 5
gol: 2
bugün fenerbahçe'nin ilk golünü atıp 2 senesini daha garantilemiş futbolcu...

(bkz: allahım neydi günahım)
9 kasim 2008 fenerbahce galatasaray macinda sahanın yıldızı. o golü nasıl attığı isviçreli bilim adamları tarafından araştırılmaktadır.
hayatında siksen bir daha atamayacağı bir golü galatasaray'a atarak taraftarın gözdesi haline gelmiş, bildiğin kalas. gerçi ümit özat isimli bir futbolcudan bile gol yemiş bir takımın taraftarı olarak alıştık her fenerbahçe maçında bu tür ütopik olayların yaşanmasına... selçuk bize atar golünü meraklanmasın nereyse bütün fenerbahçe'liler bu zevki tattı zaten; ama bu arkadaş bu takımın başını çok yakar bu sene benden söylemesi...