bugün

Amerikan Psikologlar Derneği (APA) Chicago’daki yıllık yönetim kurulu toplantısında bu zihinsel bozukluğu ‘selfitis’ olarak adlandırdı ve kendi fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmanın obsesif kompülsif bir eğilim ve özgüven eksikliğini gidermenin bir yolu olarak tanımladı.
APA bu bozukluğun 3 seviyesi olduğunu belirtti:
1- Borderline selfitis: (Sınırda) Kişinin kendi resmini en az günde üç kez çekmesi ama sosyal medyada paylaşmaması
2- Acute selfitis: (ileri düzeyde) Kişinin kendi resmini günde en az üç kere çekmesi ve her birini günde 3 kere sosyal medyada paylaşması
3- Chronic selfitis: (Kronik) Kontrol edilemez bir biçimde kişinin kendi fotoğrafını gece gündüz sürekli çekmesi ve günde altı kereden fazla bu resimleri sosyal medyada paylaşması.

APA’ya göre bu hastalığın henüz bir tedavisi yok fakat bilişsel davranış terapisi ile geçici bir tedavi sağlanabilir.
disegarm bir türlü öğretemedimdir. *
gıdı görmekten midemi bulandıran kimsenin de vazgeçmediği akım. şimdi sırada belfie var. umuyorum hemcinslerim fiziklerine bakmadan bu akıma tutulup gitmezler. zira gözlerim buna dayanamayacaktır.
çılgınlık bunun neresinde aga ellenların brad pittlerin şimdi yürüdüğü yollarda bizim izimiz var amına koyim ben o işi lisede falan yapıyodum webcam'den çekip avatar yapıyoduk o zamanlar adı sosyal medya değildi bu mu mevzu yada illa smartfon mu olması lazım? yoo. o da selfie işte.
vakti zamanında kendi fotoğrafını çekenlerle dalga geçen millet şimdi selfie adı altında ortama ayak uyduruyo.
aslında yıllardır var olan ve yeni yeni ortaya çıkan , şu aralar b*ku çıkan ruh hastalığı.
Moda uğruna her saçma şey gibidir. Önce dalga geçilir sonra moda denir.
Kot pantolonların yırtılma evrimi gibi evrimleşen bir fotoğraf,üzerine kurgulu çekim şeysidir.
dilimize "özcekim " diye girerse hic sasirmayacagim evrim surecinin olmazsa olmz temel taslarindan biri oldugunu dusundugum eylem..
tıpçı selfiesi böyle olur. tam bir çılgınsın adamım http://imgim.com/10306563..._965491993696176245_n.jpg

emergency room selfie.
selfie çekmek için ön kameralı telefon alanlar var.
görsel
Bir erkeğin yapması gereken son şeydir .
görsel