bugün

"kurtarıcılara değil ilkelere inanın" diyecek kadar mütevazi olan ve önümüzdeki seçimde kirli sisteme çomak sokacak adam.
görsel
Türkiye Ve Türk Düsmanı, Terörizmin Mecliste ki Versiyonudur.
selahattin eyyubi gibi bi kürt liderin adini kirleten bi baska kürt.
Uğruna savaştığı düşünce gerçekten halkların kardeşliğimi bilmiyorum. Zira meydanlarda kardeşlik naraları atıp, roboski ve reyhanlı olaylarına iki farklı pencereden bakması ve çok farklı tepkiler koyması ilginçti.

Halkların kardeşliğini savunanların, iki olayda aynı tepkiyi koyması gerektiğini düşünüyorum. iki olayda insanlar öldu ve ben kimin ölduğünü umursamıyorum. ikisine de tamamen aynı şekilde üzülmüştüm.
bu adama ne söylerseniz söyleyin yüzü kızarmaz çünkü bu adam özgüvenli gözükcem diye kendini öldürüyor, ayrıca o kadar rahat ki sanki ben pkk lıyım mk.
tayyip erdoğan üzerinde yoğunlaşmış siyasetçidir. Kendisine karşı bir sevgi beslediğim falan yoktur. Ancak, erdoğan'a laf atması hoşuma gidiyor.
ısrarla sevimli gösterilmeye çalışılan kişi. tinky winky, dipsy, laa-laa ve demirtaş. sevgi pıtırcıkları. ^^
(bkz: hükümetin Selahattin Demirtaş ı tehdit etmesi)
kendisi liderlere kurtarıcılara değil ilkelere güvenin demesi ile ülke siyasetine ne kadar fazla olduğunu gösterirken haliyle koltuk sevdalılarını korkutmuştur.
görsel
her hdpli gibi overrated bir insancıktır, bizim memleketteki medya nedense kürt siyasetini parlatmak için elinden geleni yapmaktadır. hdpnin akıbeti yunanistandaki syriza, selonun sonu ise almanların tükürdüklerini tek tek yalattıkları, dediği hiç bir şeyi yapamayan hayaller aleminde dolaşan çipras gibidir. almanyadaki arkadaşlarla çipras üzerinden bol geyik çeviriyoruz, darısı bu selocanın başına!
cok güzel bir söz vardır. " doğrunun karşısına kimse çıkmak istemez ".
türkiyede o kadar karşıt gazeteci, yazar var. mejlis ağzına kadar başka partilerin vekiliyle dolu fakat demirtaşın karşısına çıkmaya sultan erdoğan dahil olmak üzere hiçbirinin g...ü yemiyor. çünkü adamın ağZından sadece demokrasi , özgürlükler , ve türkiyedeki siyasetin , ekonominin, durumu , ülkenin gittiği yer doğru olarak çıkıyor.
karşısına çıkabilen varsa çıksın. adamın laflarını çarpıtıp medyada sağda solda yaymakla olmaz bu işler.
toplum o kadar doğruları gerçekleri duymayı özlemişki çıkacağı programlar reyting patlatıyor.
Vatan haini.
Suan imc tv'de olan siyasetçi.
Ideolojisi bana uymasa da adamin konusmalari ve yuksek kultur yapisi etkeyici. Samimi bir insan.
türkiye halkları bu adama sahip çıkmalı. atatürk'ten sonra türkiye halkı böyle bir lider görememiştir.

türkiye halkları için gerçek anlamda demokrasi vakti.
Ölse üzülmem.
çünkü o şehitlerimizin için hiç uzulmedi.
(bkz: son diktatör bükücü)
halkın arasından çıkmış bir siyasetçi değil, hala halkın arasında olan bir adam.
görsel
Ipleri amerika,imralı,kandil,kckya bağlı olan zat.
Bu adamı sevgi kelebeği haline getirip bir yerlerde görmek istiyorlar.
(bkz: osman kavala)

Evine iki defa polis gelmiş.bir mağdur edebiyatı oluşturmak istiyorlar.gelen polisler bir yapının polisleri olabilir.
7 haziran genel seçimlerine doğru giderken akp yetkilileri ve cumhurbaşbakan recep tayyip erdoğan tarafından en çok sataşılan parti lideri.

çünkü görülüyor ki, akp'den hdp ve mhp'ye geçişler söz konusu. doğal olarak sırasıyla; akp'den mhp'Ye, mhp'den chp'ye, chp'den de hdp'ye kaymalar var. ama burada ilginç olan direkt akp'den hdp'ye geçiş yapacak olan kısım, ki o da doğuda yaşayan seçmenler oluyor.

şimdi hdp parti olarak seçime girdiğinden ve barajı aşma iddaası olduğundan, ki bunda da bir hayli iddaalı gözüktüğünden, bu durum cumhurbaşbakanı çok rahatsız ediyor. hatta ve hatta sırf bu sebeple selahattin demirtaş'ı dinsiz gösterme çabası içinde olarak toplumdaki imajının sarsılması için derin bir uğraş içindeler. ama bu durum hdp'ye oy verme konusunda kararsız olanların hdp'ye olan bağlılığını artırmakta. zira hükümetin bu denli mesnetsiz ifadelerle hdp'ye saldırması, hem de mhp ve chp'ye pek yüklenmeden bunu yapması, ne kadar endişe içinde olduğunu gösterir nitelikte. din üzerinden hdp ve selahattin demirtaş'a olan sataşmaların toplumda, özellikle de doğu bölgesinde, karşılık bulduğuna inanmıyorum. çünkü oradaki seçmene göre hdp ne ise izmir'deki seçmene göre de chp öyle. bu sorgusuz sualsiz bağlılık duygusu da tartışılabilir elbette. ama günümüzdeki politik gerçeklik bu. tek hedefi barajı geçmek olan ve bunu yaparsa da meclisteki dağılımı olduğu gibi değiştirerek akp'nin ve cumhurbaşbakan recep tayyip erdoğan'ın planlarını suya düşürecek olan bir parti önemli bir görevi yürütüyor. bir yandan -güya pkk'nın- devlet eliyle ağrı'da olduğu gibi ''saldırıda bulundu'' iddaalarına kendi politikalarınca cevap verme gayretinde bir yandan da ülkedeki seçim çalışmaları için toplumda karşılık ve kabul bulma uğraşında.

kolay değil hiç söylenmeyenleri söylemeye çalışmak.

sadece kürt halkı için değil, ''diğer''lerinin de hakları için iki kelam ediyor olmak hiç alıştığımız bir şey değil. ekolojik yıkımdan, özgürce yaşamdan, sporda ve özellikle de futboldaki şikeden, passoligden bizim gibi dert yanıyor olmak ve sorunu kökten çözmek bizce de bir ütopya olmamalı. ama tabi ya... nasıl unuturum... bunlar ''samimi'' değiller değil mi?

chp'de, mhp'de olsa gözümüz kapalı oy basacağımız insan sırf hdp'de diye ''samimi'' olmuyordu değil mi?

çünkü onlar silahlı yasadışı bir örgütün siyasi uzantısı. doğru. nasıl unuttuk bunları.

çözüm süreci diye bahsedilen, bundan bahsedilirken de yıllarca ellerinden özgürce yaşam hakkı alınmış bir coğrafyaya hakları yeniden ''bahşediliyormuş gibi'' söz etmek ''eşit olma'' ilkesine yine aykırı, yine aykırı... üzgünüm.

ülkede ''türk olma''nın keyfini senelerce çatmış, kendinden olmayanın yabancı görüldüğü, ve hatta hor, bu topraklarda ''ya ben gibi ol, ya da bas git'' anlayışının var olduğu gerçekliğine dayanırsak alacağımız yol çok daha uzun. kendi dilini, kültürünü özgürce yaşayamamış, baskılara maruz kalmış, okulunda öğretmenlerinin ''evde kürtçe konuşanlar''ı fişlediği bir öğrencilik yaşamına sahip olmuş ''insan''lardan söz ediyoruz. yatırım adına elle tutulur gözle görülür hiçbir şeyin olmadığı bunun için de aslında pek uğraşılmadığı bir coğrafya. geri kalmış, geri bırakılmış. sadece doğu değil, bugün karadeniz de -özellikle de doğu karadeniz- aynı kaderi paylaşıyor. işsizlik, dolayısıyla gelen göç hareketleri, gurbet, yaşanan kültür şokları...

anadolu'nun herhangi bir yerinde bu bahsettiğim süreçlerin hiçbirine dahil olmama şansına sahip insanlar da gelsin sana ''samimiyet''ten bahsetsin.

asıl siz samimi misiniz?
(bkz: züğürt ağa)
bütün a'ları kısa söylemeseydi iyiydi. neyse zamanla türkçe'yi öğrenir herhalde. mecliste olmayacağı yıllarda epey vakti olacak!
iyi parlatılmış yeni moda siyasilerden.

''ay...kız vallahi oyumu selo'ya vereceğim, çok yakışıklı ayrıca ne kadar doğru konuşuyor.''

bu millet adam olmaz.
http://galeri.uludagsozlu...tin-demirta%C5%9F-772666/
Ben bugün NTV'de yarım saat dinledim adamı, gerçekten iyi konuşuyor. Diyanet işleri ile ilgili görüşleri(ki ilgili sözlerin tamamını dinlemeyen lütfen gerisini okumasın) benim özellikle hoşuma gitti. Hiçbir partiyi desteklemiyorum ancak eğer parti ülküsü bana yakın gelseydi oyumu bu adama verirdim.
medyanın şişirmesiyle iyice havaya girmiş ama 7 haziranda ak partimiz onun da havasını alacak.
sempatik göstermeye çalışıyorlar tamamen yalandan ibaret kişilik. Bir kaç espri yaparak oy toplamaya çalışıyor. Ayrıca "barajı geçemezsek kaos çıkar" gibi bir sözü vardı. Şiddet yanlısı bir kişi siyaset yapmamalı.