bugün

entry'ler (66)

lg g3 beat

telefonu bir hafta önce 900 TL'ye aldım ve gayet memnunum. 5.0.2 lolipop'a güncellediğim telefon özellikle şarjı bakımından beni tatmin etti. Arama yapmama ve mobil internet devamlı açık kalmasına rağmen iki buçuk gün yetti. Menü akışları yeterince hızlı ve pratik kullanımı var. Ön kamera 3 MP arka kamera 8 MP ve gece çekiminde biraz vasat. Ancak çiiz dediğinizde şak diye çekebilmesi ve tek tuşla kameraya erişebilmesi çok hoş. Rahat kullanım için tasarlanmış bu orta sınıf akıllı telefonu bu fiyatlara önerebilirim.

windows 10

Kullandığım en iyi işletim sistemi. Verimlilik, kullanım ve hız bakımından win7'nin üstüne geçmiş ve beni tatmin etmiştir. Açılma hızından tutun ses kalitesi ve internet hızına kadar gözle görülür bir artış var. Verimlilik(performans) olarak da şöyle bir somut örnek vereyim. Lumion adlı 3b görselleme programında win7'li sisteme 1080 puan verirken win10'lu sisteme 1260 puan vermiştir. Bilgisayar tam on saniyede açılmakta(önce daha uzundu) ve hiçbir programda uyumluluk sorunu yaşamadım. Yalnızca windows ilk ekran kartı sürücülerini otomatik yüklediğinde nvidia experience'ı kendi sitenizden tekrar kurmanız gerekiyor. Edge ise bahsedildiği üzere explorer'dan daha güçlü ancak eklenti desteği(adblok gibi) olmadığı için pek çekici gelmedi. Hesap eşlemedeki kolaylığı ve tatmin edici hızı nedeniyle chrome'dan vazgeçeceğimi pek düşünmüyorum. Sözün özü win10 benim gözümde en iyi windows sürümüdür ve rahatlıkla tavsiye ederim.

agar io

Eğer PKK gibi teröristler listede ise onları devirmek için küçük bir taktik vereyim. Öncelikle onları tahrik edecek adlar seçin YPG gibi. Sonra grubun önderine yalanın. Birkaç yem verin ki güvensin size. Ardından o bölündüğünde çullanın üstüne ve yancılarıyla beraber süpürün. Başka terörist kalmadığında tüm parçalarınızı samimi bulduğunuz/listeye girmesini istediğiniz oyunculara dağıtın. Artık gönül rahatlığıyla kendi isminizle girebilirsiniz. Dipçe: Bu kadar saf olamazlar diyorsanız yanılıyorsunuz. Bunu ayrı ayrı iki kez yaptım ve vakit geçmeden ikisi de bölük pörçük oldu. Üstelik neredeyse başlangıç hücremle.

turkcealtyazi org

Sade tasarımı ve hızlı çevirisi ile gözde altyazı indirme sitesi. Benim özellikle hoşuma giden, istediğim filmi/diziyi hemen buluyor olmam. Ayrıca dil konusundaki duruşları da takdire değer.

agar io

az önce her zamanki gibi --batt--(sadece a harfi küçük) rumuzuyla takım halinde oynarken öldükten sonra çakalın biri rumuz yanlış olmasına rağmen(sadece a büyük) takımın içine girdi ve bundan nemalandı! zaman geçtikten sonra diğer takım üyelerinin de isimlerini taklit ederek oyunun içine ettiler. insan hayret ediyor.

kayıbağ

Dün 1.5 litresini 15 liraya aldığım, parasının hakkını fazlasıyla veren şarap markası. içimi rahat, çok fazla kafa yapmayan, arkadaşlarla beraber güzel giden kırmızı şarabını tavsiye ederim.

tahmini 2015 seçim sonuçları

akp: %43
chp: %23
mhp: %16
hdp: %12
diğer: %6

titanic filmindeki geminin adı

bozkuyruktur. ejder nefesi de olabilir. ama titanic olmadığı kesin(!).

ssd

Veri aktarım hızını artıran, hdd'ye göre 2-3 katı performans sağlayan donanım. Masaüstü bilgisayarınızın performansını artırmak istiyorsanız ram veya ekran kartını güçlendirmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü bilgisayarın çok kısa sürede açılıp kapanması dışında gözle görülür bir fark yaratmaz. 3 boyutlu modelleme yapan biri olarak hiç forumlarda yazıldığı gibi bir artış gözlemedim. Dizüstü bilgisayarlarda performans artırıcı fazla hamle yapamadığınız için eklenebilir ancak dizüstünü satacağınız zaman bilgisayara eski hdd'yi koymayı unutmayın. yoksa 300-400TL verdiğiniz ssd de güme gitmiş olur.

agar io

BaTT(Türk) rumuzuyla takıldığım oyun. Yeterince büyüyüp oyundan çıkacağınız zaman bir Türk'e parçalanarak kendinizi feda edin ki bayrağınızı o sürdürsün.

kabil habil i öldürürken mhp neredeydi

Robb stark kanlı düğünde pusuya düşürüldüğünde MHP neredeydi?

konserve balık

dardanel uskumru, ton balığına göre kalorisi fazla, proteini azdır. tadı daha güzeldir ve ekmek arası yapılmayacaksa atıştırmalık çok iyi bir seçenektir. ne kadar doyurur o ayrı tabi.

açıköğretim fakültesi

lanet bir sisteme sahip başka bir dünyanın fakültesi. Tüm üniversitelerde bütünleme olmasına rağmen sırf daha fazla para kazanmak için yer vermeyen, sömürünün alasıdır. Ben örgün öğretimde ödemediğim harç parasını burada ödüyorum. ama askerlik sabit olacak diye yasa çıksın, ilk bunlar muhalefet eder.

beyaz futbol

Kahvehane programıdır. seviyesizlik ve yüzsüzlük had safhadadır.

sözlük yazarlarının yabancı dizi tavsiyeleri

Devam eden(sezon finalini yapmış) dizi tavsiyelerim:
-Person of interest(yapay zeka üzerine polisiye-aksiyon).
-Daredevil(süper kahraman dizisi ancak işlenişi bakımından çok daha sürükleyici ve tat veriyor).
-Vikings(History Channel'ın dizisi. Savaş ve entrikalar üzerine gerçekçi bir dizi. GOT alternatifi diyebiliriz).
Eskilerden:
-Tudors(Kral 8. Henry'nin yaşamını anlatıyor).
-How i meet your mother.
-Rome(Sezar'ın geçtiği dönemi anlatıyor).
-Coupling(HIMYM'dan sonra en sağlam güldürü dizisi diyebilirim).

selahattin demirtaş

Ben bugün NTV'de yarım saat dinledim adamı, gerçekten iyi konuşuyor. Diyanet işleri ile ilgili görüşleri(ki ilgili sözlerin tamamını dinlemeyen lütfen gerisini okumasın) benim özellikle hoşuma gitti. Hiçbir partiyi desteklemiyorum ancak eğer parti ülküsü bana yakın gelseydi oyumu bu adama verirdim.

hastası olunan sözler

insanoğlu tuhaftır, her sözü kaldırmaz. Eşek dersin kızar da bin sırtına aldırmaz(A.Nesin).

mesai bitimi

Şu an bitmesi için elektriklerin kesilmesine bile razı olduğum tekdüzedir. Yıllar sonra Aydın'a dolu yağıyor hadi hayırlısı.

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

Yiğit.
Devrim.
Özgür.

fitness a giden asgari ücretli

Başlık 'vücut geliştirme yarışmasına gidecek asgari ücretli' olsaydı o zaman tartışılırdı belki ama özellikle sigara içmeyen bir adamın spor salonuna gitmesinde herhangi bir anormal bir durum yok.