bugün

Yaz önce seksendört’ün de konseri bitti. Bugüne kadar gittiğim en iyi konser bu oldu. Solist seyircilerin arasına indi 15 dakika aramızda gezdi, hepimizi eğlendirdi.

Biraz yaşlanmışlar, göbek yapmışlar. Bu üzdü.
sonrasında gelen seksenbeş, seksenaltı, seksenyedi…
"Yaşananların hepsi, meğer birer yalanmış."
önce ''bakalım bir nasıl bir grupmuş acaba soralım bir goggle amcaya'' dersin.
ardından goggleye grup seksendört yazmaya başlanılır
tam grubun ismini goggleye yazarken ev halkından biri seslenir ve odandan çıkıp mutfağa gitmen gerekir. sonra sen mutfaktayken başka biri odana girer ve şu yazıyı görür : ''grup seks''
sonrada sorguya çekilirsin. istediğin kadar onlara, grubun ismini yazarken işin ortasında pc başından kalktığını anlatmaya çalış ama nafile...
Grupsexendört.
eski zamanları güzel ve safça anlatan bir grup.
Kendime yalan söyledim-
Ölürüm hasretinle.
2000'li yılların başı ve ortasında meşhur olan türkçe rock gruplarından sadece biri. Digerleri duman, yüksek sadakat, manga, gripin vb. Suan hiçbiri ortada yok.
Şarkıları ve müziklerindeki tını dünyanın acıyla yoğrulmuş bir yer olduğunu hatırlatıyor. Bizden biri gibi, dinlenesi grup.
Kendime yalan söyledim şarkısı dinlenmeli.
şu anda ankara optimum avm.de konser vermekteler. bu çocuklar güzel müzik yapıyor allah sizi inandırsın.

edit: ankara çıkışlıdırlar. ankara bebeleri. hatta eskiden bir arkadaşım güvenlik caddesinde cd dvd satıyordu. oraya gelmişti. abi bizim albüm geldi mi dedi. öyle tanıdık. gülmüştük. nerden baksan 8 sene olmuş. vayammınıaaa..
ben bir '1900' daha ekleyeyim. hem izleyin hem okuyun, pişman olmazsınız.

(1984. George Orwell)

t: seksen üç'ten bir fazlası.

ed: imla
bana hep üniversite yıllarımı hatırlatan grup. ölüm hasretinle'yi dinler dururduk.
(bkz: zakkum)la beraber dinlediğim tek grup..

şarkıları hoş özelikle slowlari.
(bkz: o eski halinden eser yok şimdi)

ilk dönemki şarkılarında müzikal olarak yardırıp, son dönemlerde klasik gitara düşen grup. dinletiyorlar yine de.
Bazı Parçaları beni çocukluğuma Götüren Efsane grup. Ayrıca benim için Cover Konusunda Net en başarılı topluluktur her coverları olaydır.
https://www.youtube.com/watch?v=Gcx-1A537_M yerleri çok özeldir benim için, yeni şarkı yapmışlar. 564654 kere dinlerim artık.
her bir şarkısı bana eski sevgilimi hatırlatan müzik grubu.

ah ulan...
Kendine ait bir tarzı bulunan ve güzel şarkılar yapabilen grup.
aklımı geri ver parçasıyla gönülleri mest eden gruptur.
Tipik bir Seksendört hayranıyım, her zaman böyleydim ve böyle olmaya da devam ederim. Her be kadar herkes "apaçi" veya "ucuz" gibi şeyler söylese de bence çok dinlediğiniz Demet Akalın'a, Hande Yener'e yüz bin basarlar.
inanılmaz iyi kliplere sahip türk müzik grubu.
Takip ettiğim 2 grup var bunlardan biri seksendört'tür.Sen kal ölene kadar ve azap 10 numara.Son şarkıları Acemiler de iyidir.
(bkz: seksendört)

On senelik sözlükte hiçkimsenin başlığını açmaması garibine de mi gitmedi abicim?
Türkiyenin alternatif rock performanslı bana göre başarılı bi grubudur. Çoğu şarkı sözü düşünülerek yazılmış daha da önemlisi 0-6 yaş grubu olmayan sözlerdir. Nice yıllarca çalsınlar.