bugün

johnny depp hayranlarının kendisini güzel bir oyunculukla izlemeye doyduğu ayrıca john turturro nun da tecrübesiyle eşlik ettiği bir stephen king romanının film uyarlaması. çok da germeyen bir gerilim, ancak kitaptakinden farklı bir sonla bittiği için izlenebilir
filmin sonunda aldatan sevgilisini mısır yapıp, yiyerek çok çılgın bir sona imza atmıştır johnny depp.
johnny depp'e açık ara aşık olduğumuz filmlerden biri.
johnny deep'in tek kelimeyle one man show yaptığı filmdir.
Johnny film yapsın biz kilitlenelim karşısında.
severek izliyoruz efendim.
--spoiler--

johnny depp in şizofren bir katil olarak bile kendini sevdirebildiği film.

--spoiler--

ayrıca, çirkin bir şapka insana bu kadar yakışamaz be kardeşim!***
tek kelimeyle filmden öte adeta johnny depp şov diyebileceğimiz bir yapım. gerçi johnny depp bunu ilk kez yapmıyor...

(bkz: pirates of the caribbean)
(bkz: sweeney todd)
(bkz: finding neverland)
(bkz: blow)
(bkz: edward scissorhands)
johnny depp' e doymak için izlenesi filmdir, insanda cips yeme isteği uyandırır.
türkçeye en doğru çevrilen filmlerdendir.
Bu rolde johnny depp dışında kimsenin oynayamacağını düşündüren filmdir.
kadro gayet iyi ama biraz daha gerilim katılabilirmiş sanki.

johhny abiye tekrar hürmetlerimizi iletelim.
saygılar...
Yine bir stephen king uyarlaması ve yine tatmin edici bir son. Üstüne bir de Johnny depp olunca tadından yenmiyor film. *
Tabii, bu tarzı sevenler için tahmin etmesi zor bir senaryo değil belki, yine de izlenesi.
kişilik bölünmesi sahnesi ile kurtarmış film.
johnny depp'ten başkasının o role yakışmayacağını düşündüğüm film. psikopat bakışlı sert bir aktör mü? hayır. tam aksine; depp gibi sevimli çehreli bir insanın üzerinizde bıraktığı etki sayesinde fimin sonlarına doğru tam bir ironi yaşanıyor. "ben bunu evde beslerim." dediğiniz adam birden sokağa atılası uyuz it'e dönüşüveriyor.

bu psikolojik karmaşada gözü rahatsız eden ve izleyiciyi sıkabilecek herhangi birşeye rastlamadım. filmin yarısına doğru sonunu tahmin edebiliyorsunuz, ama bu ne zaman güzel bir film için eksi puan oldu onu hiçbir zaman anlayamadım. vurgulamak istediğim en önemli nokta şu; yönetmen depp'i sadece popülaritesi yüzünden para getireceği için seçmemiş kesinlikle. benimle aynı şeyleri düşündüğüne eminim. ironik bir karakter yaratma çabası..

kısacası izlediğim ilginç filmlerden biri olarak kaldı aklımda.
--maybe spoiler--

son dakika twistinin açıklanma şekli ve kurgusuyla şaşırma değil de kötü manada "hasiktir" dedirten film.

buna rağmen şimdiye kadar üç kere izledim. hoş bir havası var. kısa zaten, olması gerektiği gibi.

--spoiler--
Stephen King'in " secret window, secret garden " adlı romanından alınmıştır, Korku filmi değildir, aksiyon dolu gerilimdir sadece, Johnny Depp her zaman olduğu gibi burda da oyunculuğla gözleri büyüler, filmin sonunda mısır yemek isteği doğabilir.
çoğu stephen king uyarlaması filmler gibi güzel bir sona sahip film.

--spoiler--
amy rainey mort rainey'in evine gelir, ortalık darmadağındır. evin içinde mort rainey'i arar bulamaz, üst kata çıkar. mort rainey'nin çalışma masasında hikayeyi görür ve alır. hikayeyi aldığında altındaki kazınmış yazıyı görür; masanın üstünde 'shooter' yazmaktadır. amy telaşlanır eve daha dikkatli bakar; mort masaya, duvarlara evin birçok yerine 'shooter' yazsını kazımıştır. bu sırada amy'nin bulunduğu kattaki bir odanın kapısı kapanır, amy o tarafa bakar. kapının solunda 'shoot', kapıda ise 'her' yazmaktadır. *
--spoiler--

--spoiler--
mort rainey: 'i know i can do it' todd downey said helping himself to another ear of corn from the steaming bowl. 'i'm sure that in time every bit of her will be gone. and her death will be a mystery even to me.' *
mort rainey: 'yapabileceğimi biliyorum.' dedi todd downey buhar çıkan tastan kendine bir mısır daha alarak. 'eminim ki zaman içinde onun her bir parçası yok olacak. ve onun ölümü bir muamma olacak benim için bile.'
--spoiler--