1. ?.
  yönetmenliğini paul mazursky'nin yaptığı, 1990 yılı yapımı, başrollerini woody allen ve bette midleri'in oynadığı film.

  filmin hemen tamamı bir alışveriş merkezinde geçmektedir. 16. evlilik yıldönümlerini kutlayacak olan evli bir çift, alışveriş merkezinde bir yandan alışveriş yaparken, bir yandan evliliklerinin hesaplaşmasını yaparlar. amerikan alışveriş alışkanlıklarını, büyük alışveriş merkezlerinin kendine özgü dünyasını ve ikili ilişkileri anlatır film. çift, çok mutlu gibi görünen evlililiklerinin aldatmalarla, yalanlarla örülmüş olduğunu anlarlar. çiftin kadın kahramanının aile psikiyatristi olması ve evlilikte en önemli nokatanın sadakat olduğunu anlatan çok satan bir kitap yazmış olması oldukça ironiktir.
  filmde bu düşünceye karşı olan bir cümle dikkat çekicidir.
  "evlilikte sadakat insan ömrünün 30 yıl olduğu zamanlardan kalmadır. artık insanlar daha uzun yaşıyor, sadakat gösterilmesi beklenmemelidir."
  1 ... telashe
 2. ?.
  film, christmas'da, yani aralık'ın son günleriyle - 1 ocak tarihleri arasına denk gelen bir günde geçer. ancak, neredeyse bütün film boyunca, alışveriş merkezinde gezinen woody allen'ın boyca kendisinden büyük bir sörf tahtası taşıdığını görürüz.
  ... louis cyphre
 3. ?.
  bütün film bir alışveriş merkezinde geçiyor. çiftin 16 yıllık evliliklerini sorguladıkları, birbiri ardına aldıkları darbelerle aslında birbirlerini ne kadar da az tanıdıklarını fark ettikleri ilginç bir komedi. sadakat kavramının bir kez daha sorgulanmasına neden oluyor film aslında.
  bir anektot :
  nick : ..ve benim cümlelerimi sürekli kesip durman..
  deborah : lütfen! 16 yıl boyunca hiçbir cümlemi bitiremedim.
  ... ephedra
 4. 1.
  alışveriş merkezinde geçen bir diğer film için:

  (bkz: mallrats)
  1 ... myhosh