bugün

yok arkadaş anlamıyorum ki, bir insanın başına bu kadar şey gelmiş olamaz. araba kornaya bastır tam o arada hapşururken yanımda köpek havladı salyası ağzıma kaçtı orucum bozulur mu falan gibi sorular var.

anlamıyorum ki, tüm tuşlara basıp dinin bug'ını yakalamaya mı çalışıyorsunuz lan?
her yıl ana haber bültenlerinde,gazete eklerinde,ek kıvamındaki dergilerde itinayla işlenen konudur.yılbaşında çok kaçırmayın bir,oruç tutarken sevişmeyin iki.
(bkz: tükürmek orucu bozar mı)
"hocam oruçluyken dişlerimi fırçalasam orucum bozulur mu?" "hocam oruçluyken çocuklarımı yanağından öpsem orucum bozulur mu?" " hocam oruçluyken banyo yapsam orucum bozulur mu?" vb. saçma sapan sorular... her ramazan ayında karşılaşıyoruz böyle saçmalıklarla.
- hocam sevişerek oruç açabilir miyiz?
+ canın nasıl istiyorsa
- hocam gözüme sabun kaçtı orucum bozulur mu?
+ bozulmaz
- hocam orucu yatsı ezanından sonra açsam dahamı sevap olur?
+ olmaz
- hocam tekne orucu teknede mi tutulur?
+ öyle bir oruç yok
- hocam orucu içkiyle açsak olur mu?
+ canın nasıl istiyorsa demiştim hatırladın mı?
- hocam ben oruç tutmasam daha hayırlı olacak galiba, dimi?
+ bak tam bende onu diyecektim.
vazgeçilmeyecek bi durumda olunması durumunda zekeriya beyaz hocaya sorulması gereken sorular... o bi güzellik yapar...
(bkz: bi güzellik yap)
"oruçluyken etrafta yiyip içenleri seyredersek bonus sevap kazanır mıyız?" gibi sorulardır.
görsel
hocam, reyhan kokladım orucum bozulmuş mudur?
hocam, sakız çiğnedim şimdi nolacak?
hocam, susuzluğa dayanamıyorum ağzımı su ile çalkalıyorum, oruç bozulur mu?
hocam, ...
gibi sorular ile kişileri bunaltırlar. üüff bir dakika sus yaa, git tutma sen oruç falan denilesi insanlardır.
Ayvayı yedik! Oruç bozulur mu?
sevişerek oruç bozulur mu?
kusup tekrar yemek caiz mi?
yarım gün oruç tutulur mu?* gibi sorulardır. soruya muhattab olanlar bir yana soranların hayatında bir gün oruç tuttuğu şüphelidir.
En popüleri sakız çiğnemek orucu bozar mı?: sorusudur. akıllara zarardır.
Hocam babamdan fırça yedim orucum bozuldu mu ?
cevabı bilindiği halde here ramazan sorulan, değişmeyen sorulardır.
"ağzımda sahurdan kalma, nohut tanesinden daha büyük bir şey vardı. yuttum, orucu bozar mı?" gibi sorulardır. bozmaz tabi, aksine, bu beceri nedeniyle "100 cennet puanı" kazanmış bile olur mümin kişi.
güncel Önemli Başlıklar