bugün

uzun saç sana yakışmaz diyenlere kulak asmayın.

uzatmak istiyorsanız uzatın.
böyle bir hevesim varya hadi hayırlısı. şimdilik 2 ay oldu kestireli bundan sonra hiç kestirmeyeceğim herhalde. ancak yağlanma uzayınca sorun çıkarır mı merak etmiyor değilim.
hacı gerek yok vurdur 3 numaraya gitsin.
yaz geliyor sıcak hava da uzun saça bakmak zor. saçınızı uzatmayın hatta sıfıra vurun.
bakımını iyi yapın. pırasa gibi olursa işin içinden çıkılmıyor bi süre sonra.
hergün yıkayın bakımını yapan clear kullanın.
2 günde 3 günde 1 yıkadığınız zaman, düzenli olarak da işini bilen bir berbere (ya da kuaföre) gidip kırıklarınızı aldırdığınız zaman bir sorun yaşamazsınız.

erkek adam saç mı uzatır diyen erkekler mahalle baskısından dolayı saç uzatamamış erkeklerdir kulak asmayınız efendim. eğer bir kız bunu diyorsa o da uzun saçlı bir sevgili bulamadığı için ya da sevgilisini saçını uzatmaya ikna edemediği içindir.

3 senelik saçlarımla gayet mutlu bir ilişkim var ailem her gün kestirmem için baskı yapıyor ama baskılar bizi yıldıramaz.

tavsiye isteyenler de her şeyi sorabilirler.
rapunzel saçlarını geri isteyen, bi hata yaptım çok pişmanım diyen, ben ettim siz etmeyin diyen yazarlara önerilerdir. ve evet, bu konuda mümkün olduğunca etkili çözümler beklemekteyim.
Kestirmeyin, oldu da kestirdiyseniz, sik sik yikanmayin.
yeni kestirmiş biri olarak uzatacaksanız her gece veya sabah yıkayın. uzatmayacaksanızda yıkayın amk pis pis dolaşmayın. amele gibi uzatmayın bir de. kafa şeklinize göre işini bilen bir kuaföre belirli aralıklarda giderek toplatarak, kırıkları aldırarak uzatın. hem saçlar daha sağlıklı olur hem güzel gözüküp dökülmesi engellenir. yıkayın demiş miydim?
Kestirmeyin nasıl bir tavsiyedir.* Zaten uzatmanın birinci koşulu kestirmemek, böyle tavsiye mi olur.

Bazen güldüren tavsiyelerdir.
Orta yastakiler uzatmasin. Heleki tepeniz kel olmuzsa, cok cirkin duruyor.
çok sık kestirmeyin, boyatmayın kendi halinde kaldığı sürece çok sağlıklı bir şekilde uzar.
biraz zahmetli olduğunu bilin, yıkaması, kurulaması, bakımı...
saçlarınızı zeytinyağlı sabunla ılık suda yıkayın. hem saçlarınız parlak olur, hem de kafa deriniz sağlıklı olur. bu yüzden saçlarınız daha uzun sürede yağlanır, yıkanma azalır haliyle dökülme de azalır. sık sık saçlarınızın kırıklarını aldırın, kezban gibi saçaklı saçlarla dolaşmayın. çok sık düzleştirici, maşa ve fön kullanıyorsanız, saçlarınızın boy ve uç kısmına çeşitli yağlarla bakım yapın.
bir de, bu kısmı subjektif, kopan saçlarınızı yere atmayın, adamı deli etmeyin.
Arada bir toplattırın. Düzgün uzasın.
masa ve duzlestiriciyi minimum seviyede kullanin lutfen. uzatmadan kirilir cunki saclar , ve her 6 ayda 2 cm aldirin sac uclarinizi. iki gune bir yikayin orgu orun sac maskesi ve sac kremi kullanmayi aksatmayin. ve bir karisim var bes ayda saci be getiriyor
sinemaki otu badem yagi bemiks ampul u iki uc damla su ile bir kapta karistirip saciniza surun ve bir saat bekletip yikayin. ozellikle badem yagi ve cam terebenti saci uzatir. sampuaniniza katabilirsiniz bunlari.
Şimdiden söyleyeyim dökülmeye, kısa zamanda yağlanmaya, arkadan kıza benzetilmeye (eğer çok uzun olursa) hazırlıklı olman lazım ve saçları yıkadıktan sonra soğuk algınlığı, baş ağrısı, sinüzit gibi hastalıkların riski artar. Hala uzatmaya niyetliysen.
zahmetli her gün yıka kurula fön çek zor iş bakımıda zor tabi .
At kuyruğu şeklinde toplamak yerine topuz yapın. Örnekleri için;
(bkz: federico balzaretti)
(bkz: simon kjaer)
ara ara bakım maskesi yapın saçınıza. 5-6 hafta da bir de saç uçlarınızdan kestirirseniz + yatmadan önce de saçınızı örgü yapıp yatarsanız daha güzel ve sağlıklı uzayacaktır saçlarınız.
çok asılmayın kopar.
Badem yağı sürün.
Biraz ovalayın, uzar.
"Yılan yağı" kesinlikle.