bugün

çok bakımsız olma, kişisel bakıma önem vermeme hali, düzensiz olma, kendisiyle ilgilenmeme durumu.
(bkz: final donemi)
yollara dusme vaktinin geldigi andır. en kısa zamanda berbere, kuafore yada bir sitiliste * gitmeyi akla getirmeye calısan dusuncedir.
tarz yaratmak
son zamanlarda içinde bulunduğum,kalkıp sakalımı kesmeye üşendiğim dönemden bahsediyorsunuz sanırım.pek bakımsızlık denemez ona da üşengeçlik diyelim ortasını bulalım...
(bkz: solcu)

şahsen an itibariyle benimkilerin de fazlasıyla karışmış olduğunu gördüm. napayım alıp jiletliyim mi yani ne gerek var ? işe gitmiyoruz bi'şeye gitmiyoruz..
tamamen kılık kıyafet tarzına göre "pislik" ya da "tarz" hatta "karizma" olarak nitelendirdiğim bir stildir..
gereksiz yere parlamaya gerek olmadığından, tüm erkeklere önerilebilecek durum.saç sakal kıl tüy hepsi birbirine karışsın.yumak olun arkadaşlar!
karşımızdaki insana "seni görmekten çocuğum olmayacak" dedirten durumdur.
(bkz: hippi)
(bkz: karl marx)
(bkz: bohem)
özellikle iş hayatına girdikten sonra özlemle anılan ve her fırsatta demo versiyonlarının denendiği vaziyet.
yolun sonuna gelmiş öğrenci adamın, son final ya da bütünleme döneminde zaman kaybını önlemek için geliştirdiği çalışmaya zaman ayırma tekniklerinden birinin sonuncu.
zamanında beni,arkadaşlarımın ağır ithamlarına maruz bırakan durumumdur.berber paranı bile ben vercem yeterki insana benze dedikleri günler aklımda hala.**
bunalıma girmiş er kişinin bir göstergesi.
sahibinin birbirine karışan saç sakal kıllarının arasında bitlerin gülüp oynayarak fink attığı düşüncesini uyandıran görüntü.
bütün eğitim öğretim hayatı boyunca ''ne lan o favorilerin boyu ? pazartesi saç kontrolü var , orada görecem ben seni'' cümlesini duymak zorunda kalmış öğrencilerin , o baskıyı üzerlerinden atar atmaz büründükleri halet-i ruhiye..
yeni nesle göre moda.

(bkz: sokem onun tezine)
(bkz: oruçlu ağzı bozan hödük)
üşengeçliğin gün içindeki yansıması. ohhh mis gibi
eskiden erkeklerin içine düştüğü durumdu.şimdi kızlar da olaya dahil oldu.
(bkz: paspal)
yerli dizillerde oynuyordur.
hiç beceremediğim eylemdir. Özellikle sakal konusundan çok muzdaribim sözlük çook. belli bir uzunluğa gelince kaşıntı, elle oynama vs... istemsizce oluyor ve kesmek zorunda kalıyorum.
Başıma gelen durum.

Gidem de tıraş olam.