bugün

uefa ve fifa'nın da desteklediği bir kampanyanın sloganı. burada karşı çıkılan şey; soy yani ülke milliyetçiliğinden çok, insanları renklerinden dolayı yargılayan, aşşağılayan kişilerdir.

edit hun: bunu kötüleyen bana nedenini söyleyebilir mi? yanlış bilgisiyle, o butonu her daim kullanmasını diliyorum.

http://www.saynotoracism.org/
(bkz: let s kick racism out of football)
euro 2008'deki maclarda sol taraftan atilan her kornerde en cok dikkat ceken reklam panosunda yer alan cumle, sanirim kamera en cok korner esnasinda sabit kaldigi icin o koseye koymuslar.
(bkz: say no to violence)
(bkz: ırkçılığa hayır)
ırkçılık yapan futbolcu ve taraftarlarların klüplerine çok ağır cezalar vermesi gerektiğini düşündüğüm kampanyadır.*
(bkz: no)
let's kick out racism ile birlikte bana fm yi hatırlatan söz öbeği. nedendir bilinmez.*
eto'o ve henry ile özdeşleştirdiğim kampanya.
ırkçılıktan ceza almış milan baros'a söylettirilmesi gereken sözdür.
dümdüz çevirisini yapmak gerekirse "ırkçılığa hayır söyle"dir. yani, ırkçılara hayırlı şeyler söyle.

eh, uefa ister de biz yapmaz mıyız?
uefanın son yaptığı şampiyonlar ligi reklamında say no to racism diyor ama nedense şampiyonlar liginde türk takımı da olmasına rağmen türk yok( mesut var o türk demeyin o resmi olarak alman özünde türk olsa da) reklamda ne bileyim kazak yok, yani asıl slogan şu uefanın keyfekeder ırkçılığına hayır olmalı, ırkçılığın dik alasını yapanların ırkçılığa hayır demesi trajikomik.