bugün

ilginç bir korku var aslında ciddiye almıyor kimse ama bir adanalı olarak çekinmiyor değilim incirlik üssünden dolayı.
Olası bir savaş senaryosunda suriye en yakın hedef olarak türkiye, direk Türkiye'yi karşısına almamak, bir düşman yaratmamak için de yabancı kullanıma açılan askeri üsleri hedef seçecektir. bırak dış politikayı age of empires oynayanlar bile akıl edebilir. onu da geçtim ciddi kaynak diyorsun ama bir yıl geçmiş haber üzerinden. bahsi geçen yer Ortadoğu, bir yılda götü başı ayrı oynayan bir bölge. dengeler çok hassas için her şey değişmeye müsait. olası bir savaş senaryosunda kimsenin tahmin edemeyeceği derecede işler değişebilir. bırakın bunları.
amerika türkyeyi kimseye yedirmez. Çünki kendi yiyecek.
Yatın uyuyun amk.
Uyarıya kulak asmayan yazarların emin olduğu durumdur.

neyse ki az buçuk ingilizcemizle söz konusu haberin kimse tarafından doğrulanmadığını anladık. sivillerin boşaltılmasını kim istemiş. işin garip tarafı şu ki 500 gibi yüksek bir rakamın israile çevirilmiş olması, öncelik de bu tarafa verildiğine göre demek ki suriye en büyük tehlike olarak mevcut müdaheleyi değil israil'i tehdit olarak görüyor. enteresan fikirler tabi. değerlendirilebilir. tarafımdan değil.
şayet uyarıcı kişi nereden, nasıl, ne şekilde veya ne sıfatla bu uyarıyı aldığını azıcık ucundan gösterirse daha inandırıcı olacak uyarı. bu durumda malesef ben alsam bile o şu bu çoğu kişi dikkate dahi almayacaktır.
Harbiden kim vurcakmış lan israili? Göt yer mi göt? Olum suriyeye girmek için israili mi vurcaklar mal mısınız? 500 scud füzesi demiş biri, la bi yürüyün gidin ya. Gezi parkındada aynısı oldu milleti gaza getirdiler yok polis götümüzü sikiyor yardım cart curt milletin paniklemesini sağladılar. Lan siz hayatı age of empires yada red alert mi sanıyorsunuZ? Kolay mı lan israil yada türkiye gibi bir devleti vurmak, atıyorsunuz bari destekli atın amk, milleti telaşlandırmayın kamiller.
3. sınıf baas propagandası.
(bkz: ntv spor alt yazı geçti)
Kesin diyememde bu ay icinde cok buyuk olaylar olucak diye duyum aldim bende herkes yasin suresini okusun diye cirpiniyordu bir kaÇ arkadas.
herşeyi geçtim savaş uyarısı nedir amk. 'aga biz sizi vurucaz aman ha açılın', 'kanka sağ köşeye atıcam penaltıyı' tarzı söylemler hiç mantıklı değil.
(bkz: beyler biz türkiyeyi vurucaz kimseye söylemeyin)
hangi falcı arkadaş salladı bunu söyleyin yerini bizde bi kahve falı baktırak.
yav he he anladık şimdi git bi zıbar.. suriye gibi 3. dünya ülkesini türkiyenin dengiymiş gibi burada aklınca ilgi çalışmaya çalışan komik yazar.