bugün

aslen nerelisin sorularıyla kafası sikilen türktür. aslen hırvat'ım diyerekten konuyu kapattım.
esmer ve kumral türk kadar normal türktür.
işte böyle bir şeydir;

http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1n-t%C3%BCrk-316032/

http://galeri.uludagsozlu...%C4%B1n-t%C3%BCrk-316033/
kıpçak türkü olabilir.
oğuz / türkmen de olabilir. (bkz: çepniler)

edit: balkanlara en fazla yerleşen boylardan biri çepnilerdir, bu yüzden balkanlarda sarışın türkler anadolu'ya nazaran daha fazladır. anadalu'da ise giresun, ordu, trabzon civarında ve balıkesir, manisa civarında çepniler yoğundur, ekseriyetle sarışın veya kumral, ela/yeşil gözlü olurlar.
amk sanki kenyalı falan gibi bişey olmak türk olmak. sarışını da var tabi lan bu memlekette doğu anadolu bizim değilken balkanlar bizim topraklarımızdı.sen neyin aklındasın.
Kumanlar, Kıpçaklar Varsaklar ve Üçok soyundan gelenlerin çoğunluğu oluşturduğu türklerdir. Aynı zamanda bu türkler renkli gözlüdür. esmer türklerin çoğunluğu Kazak, Kırgız ve Bozok'tur.
karadenizli değilse (kuman boyu) %200 türk değildir o.
sarışın türk olup karadenizliyim.
sarışın türk olup afgan türkmeniyim.
orjinali kesin kastamonuludur.
afgan türkmenidir konu kilit.
sarışın türk olup karadenizsizim.
Rizeliyim türküm sarışınım.
Sarışmayın Türk olup marmaralıyım.
Ne rize-trabzon ne de Tekirdağ-edirne boluluyum ve Sarışınım.
tarih bilgime dayanarak; kıpçaklar dediğimiz türk boyu, %100 türk olup bu boydaki sarışın-mavi gözlü populasyonu boldur.
Atatürktür. Sırf bu yüzden türk degil diye iddia edenler vardır. Aslında arnavut kökenli diye mesela.
karakeçili yörüğü olarak katıldığım grup.
sarışın derken alman gibi değil kumrallık ve yeşil göz.
Şahsımdır.
şarışınım ama türk değil boşnak'ım.
şahsen türk olduklarına da inanmıyorum (atatürk dahil).
orta asyalı ırkta ne arar sarışınlık lan?
Gaziantepli olanı da mevcuttur, göçmen olma olasılığı yüksek tabi.
sarışın ve ailemin bir kısmı kıpçak bir kısmı çepni.
Kıpçak yada çepni olması büyük ihtimaldir, bunun dışında türkmenler arasından da sarışın insanlara rastlanılıyor sıklıkla.

Edit:Olm üstteki entryi görünce şok oldum lan adam düşündüğüm şeye örnek vermiş resmen benden önce beni doğrulamış amk.
selanik master race ftw diyorum.
diğerlerinden farklı türktür.