bugün

bildiğiniz üzere trafik lambaları yeşil, sarı ve kırmızıdır. ilkokulda öğrendiğimiz bilgiler ışığında kırmızı dur, sarı hazırlan ve yeşil geç demektir. ancak ben ülkemizdeki usta şoförlerin sayısındaki fazlalıktan dolayı sarının gereksiz olduğunu düşünmekte dahası görmekteyim. zira bizim şoförlerimiz kırmızı ışıkta beklerken onları kalkışa hazır olmaya davet eden sarı ışığı ciddiye almamaktadırlar çünkü kırmızı ışığa yakalandıkları(buna yakalanmak dememiz bile durumun ne kadar vahim olduğunun kanıtı) anda zaten onlar hep hazır beklerler hareket için. yakalanmanın akabindeki ilk on saniyeden sonra zaten götüm götüm hareket etmeye başlarlar ileri doğru ve kırmızı söndüğü anda zaten harekete geçmiştir o ışığa yakalanan araçlar. yeşili gözmezler bile. hal böyleyken ne gerek var sarı ışığa. bir tek kırmızı ışık olsa kafi bizim şoförlere.
eskişehir' de gereksizliği farkedilip kullanılmayan ışık. * *
yanlış bir önermedir.
sarı ışık gereklidir çünkü şoförlere korna çalmalarını hatırlatmaktadır.

kırmızı ışık: dur
sarı ışık: korna çal
yeşil ışık: geç
türkiye için doğru bir önermedir. elbet önemli bir amacı var ama... neyse.. * sonuçta kimse dikkate almıyor.
ben istanbul'da yaşamıyorum ama istanbul'a gittiğimde bir semtte sarının yanmadığına şahit olmuştum. sanırım ümraniye idi. sarı lamba vardı ama yanmıyordu.
ışık sayısının çoğaltılmasından yana olduğum önerme, gereksizlik ne hacet?

kırmızı: dur
pembe: yandaki arabadaki çıtırları kes
bordo: hassktr arabada adam varmış
mavi: nerede lan bu sarı ışık
sarı: ya levye ya yeşil ışık
yeşil: thanks god!
sarı ışıkta nesine hazırlanıyoruz ki? yeşil ışığın yanması yoksa hazırlanmamız için çok mu geç? sarı ışıktan hazırlanmak ne demek ki kardeşim misafirliğe mi gidiyoruz? uçak mı kaldırıcaz?
dakika sayan lambalar olduğu için artık sarı ışığa gereksinim azalmıştır.