bugün

öyle bir derece yoktur. zira o hale gelindiği zaman aşk değil saplantı olarak kalır, tez vakitte unutulasıdır.
saplantı takıntı..bu aşktan öte başka bir boyuttur ki istediğine ulaşamadığın takdirde kendi kendini yediğin ölüp bittiğin artık kafayı sadece takıntılarınla bozduğun durumdur.çok zordur.yazıktır. (bkz: ben böyleyim)
acı denilen kor ateşte kavrulmak, sonra yavaş yavaş küle dönüşmek, ve küllerinden yeniden doğmayı başarabilmektir.
kara sevda ya tutulmaktır.
her sabah onunla uyanıp, her gece onunla uyumak
deli gibi kıskanıp, ne olursa olsaydı benim kalsaydı demektir.
(bkz: aşık olunan); duaların tek öznesi, kalbin değişmez melodisidir.
her an her saniye sevgilinin gul yuzunun goz onune gelmesidir. o olmadan hersey anlamini kaybetmis, sıkkın ve yılgın.
eğer karşılıksızsa aşık olunan kişiyi öldürmeye neden olabilecek durumdur, abartılmaması gerekir.
hisseden herkesin ilk başta yalnız olduğuna inandığı ama, korkmadan yazan başkalarını görünce, kendini çok da yalnız hissetmediği olaydır...

(bkz: üzüntüler ve acılar paylaştıkça azalır)

ayrıca ilk entrynin son paragrafında coşup, tanımadığın birisine ana avrat sövmeye başlıyosan, işte o zaman delicesine saplantılısındır...
Karşılıksız ise platonik aşkta denilebilir.
tehlikeli durumdur. fakat daha kötüsü aşık olduğunun kişinin bunu fark etmesidir. kendini kaybedersin yeri gelir kişiliğinden taviz verirsin ve bunların sonu gelmez. ben delikanlı adamım diyeni salya sümük ağlatır, ben kimseyi takmam diyen kızın adını çıkartır. aşığın kendisine ve çevresine zararı büyük olur. şunu da eklemek gerek ne kadar saplantılı olsa da unutulur.
(bkz: cem garipoğlu)
aşık olmak zaten saplantı derecesidir.
Gereksizdir. Psikopatlıktır. Sağlıksızdır. Kişinin üzülmeye ve acı çekmeye mahkum olmasını sağlayacak bir eylemdir.
kız istemiyorsa eğer direk abilerim ve dayımlarla tanışmak istiyorum seni dediğinde aşk falan bitecektir orada.
insan hayatından yılları yiyip bitirebilen durum. Benim 8 yılımı yedi, unutabilmek icin kıtalar değiştirdim, ülkeler değiştirdim, sevgililer değiştirdim hep nafile. 8 yıl sonra bu takıntımı yenmek icin onunla yüzleştim, ve anladım ki insan 7'sinde neyse 77'sinde de o imiş. Ve takıntı bitti.
(bkz: stalker)
bu hayatta beni ilk reddeden kişiye olan tutumumdur. aşık mıyım emin değilim ama takıntılı olduğum kesin.
şuan başkası var hayattında. ve ben Hâla bir mucize bekliyorum.

Seni üzüp ağlatanda kaldın da,
Yarım mevsim durmadın yanımda!
Sen ki? bu kadar yemini bana yediren.
Bana da yazıklar olsun
O kadar iyi biliyorum ki
Şimdi çağırsan...
Yine geleceğim!..
(bkz: hayat siken olaylar)

yıllarınızın içine eder ama sonu hep aynı bok.
yorum yapmayacağım konu hakkında iyi veya kötü diye sadece olanları anlatayım.

mesela bu durum kişiyi yavaş yavaş yok olmaya götüren durumdur.
artık siz yoksunuz, çünkü siz aşık olduğunuz kişi olmuşsunuz. O sizin her şeyiniz olmuş, ondan başkası yaşamıyor bu dünyada sanki. Ailenizi bile unutur hale gelebilirsiniz. onun en ufak derdi sizin kalbinizi parçalar, onun en ufak mutluluğu sizi dünyanın en mutlu kişisi yapar. saniye saniye, dakika dakika ondan haber almak istersiniz. bugün nasıl acaba? sağlığı iyi mi? hasta olmadı umarım diyerek onun üstüne titrersiniz. her gün her sabah her akşam sadece onunla konuşmak istersin. başkalarına da onu anlatırsın. artık insanlar yeter yine onu anlatma diyecek hale gelirler. acınızı, mutluluğunuzu, mutsuzluğunuzu sadece onunla paylaşırsınız. başkası sanki sizi anlamayacakmış gibi. o sizde artık bir saplantı haline gelmiştir. onunla en ufak tartışmada kendinizi suçlu hissedersiniz çünkü o sizin için mükemmeldir, onun kusuru yoktu, o kusursuzdur, her zaman bütün hata sizdedir, her zaman siz özür dilersiniz.. ve daha bunun gibi yüzlerce durum sayabilirim.

ama en kötüsü de maşuğun bu durumdan sıkılmasıdır. eğer maşuk bu durumdan sıkılmışsa aşık hayatını mahveder en sonunda kendini yok eder..
Ufuku icin benim icinde bulundugum durumdur.
zamanla geçiyor, rahat olun.
zamanla geçiyor, rahat olun.
Her seyin fazlasi zarardir.
gerek yok olmamış gibi davran * sağdan sağdan uza.hobilerine tutun salakta oyalan işte.ne bileyim ortaya karışık yap bişiler.
ani bir şekilde aşkın tükeneceği anlamına gelir. (bkz: gerçek aşk bu değil)
o gider, sen neden bulamazsın, büyür de büyür, saplantı olur. Boşluğu o kadar büyük olur ki geri dönse kendi bile dolduramaz.