bugün

bu sezon başında seçilen yeni yönetim talihsizliği oldu. Şimdi futbolcular da bir bir kaçmakta. Ufukta ışık görünmüyor malesef.
https://www.facebook.com/...AMSUNSPOR/213350992083612
Bugünkü bulunduğu başarısız konumda en büyük suçlunun yönetim olduğu takımdır. Petkoviç? evet hataları var oyunu kimi zaman iyi okuyamıyor da arkadaş samsun gs maçında 3 tane defans oyuncusu auta çıkan topa bakarken gelip topu çeviren gsli yüzünden gol olmasının nedeni petkoviç değildir. 3 tane oyuncudur. Bance vs transferi Petkoviç'in yediği halt olmakla beraber diğer angutların örneğin Ergün teber'in vsin transferi kimin suçudur?

Ayrıca taraftarlara da şunu söylemek lazım, Samsunspor her daim bir altyapı, her daim yerli oyuncu takımı olmuştur (bu son 2. ligden 1. lige çıkma furyasında yeni nesil çok samsunsporlu kardeşimiz oldu hatırlatalım) Samsunspor'u her daim sırtlayan yerli oyuncularımızdır, celiller, ilhanlar, tümerler, serkanlar, tanjular, ertuğrullar, muzafferler ve şuan adını hatırlayamadığım niceleri. Samsunspor'un yabancılarını say desem aklıma bir timofte, iki allum gelir o kadar. Yerli efsane topçularımızı çokluğundan hatırlayamazken yabancı topçularımızı azlığından hatırlayamam. Yerli transferini yapan da yönetimdir, altyapıyı düzenleyenler de yönetimdir. Bununla beraber ne serkan, ne ilhan, ne ertuğrul ne tanju bir anda parlamış futbolcular değildir. Bu yüzden samsun'un toparlanması uzun bir süreç alacaktır, biz istanbul takımları gibi değiliz ki anadolu'da yetişmiş iyi futbolcular bize gelsin, avrupa'nın iyi topçularına parayı bastıralım bize gelsin. Biz Samsunsporuz.
hikmet karaman ile çıkışa geçebilecek takımdır.
küme düşmesi oranı 1'e 1,005 dolaylarında olan şehr-i asansör.
küme düşme potasında olurlarsa ayaklarını muhakkak ki trabzon'un kaydıracağı takımdır. yıllardır örneklerini yaşadığımız gibi bu sene de değişen bir şey olmayacaktır.
küme düşme hattında mücadele eden ve transfer döneminin açılışıyla yunanlı forvet gekas'ı transfer etmiş karadeniz klübü. aynı zamanı gekas transferiyle bir ilki gerçekleştirmişler.

http://spor.milliyet.com....default.htm?ref=OtherNews
küme düşmenin 1 numaralı adayıdır.

ayrıca küme düşme konusunda trabzonspor'un eline düşer ve trabzonspor gerekeni yapmaz yani götüne tekmeyi koyup şehr-i asansörü ait olduğu yere göndermezse ben bırakırım takımımı arkadaş.

trabzonspor'a düşmanlık yapmaya kalkan hesabını öder. febeş bile ödüyorken samsunspor da kim?..
Theofanis Gekas'ı almışlar.
2-0 dan mac verdi diye bazi dalyaraklarin coktan kume dusme kararini verdigi takimdir. cok entry sildirecek cok.
bu sezon küme düşecekler daha temmuz ayında belirlendiği için, "sikimden aşağı kasımpaşa" modunda takılması gereken kulüp.
2011-2012 sezonu sonunda küme düşmesi muhtemel takım.
bu sezon küme düşmeyerek ''şehr-i asansör'' lafını çıkartanları göt edecek takımdır.

--spoiler--
bizler inandık siz de inanın ...
--spoiler--
canım memleketimin kazma takımı. ulan bir kere yüzümüzü güldürün ya. 5 yıl beklediniz süper lige çıkmak için. çıkar çıkmaz düşeceksiniz. yuh ya. az gezin ulan çiftlik caddesinde.
lig de kalıcı olmak istiyorsanız samsunspor'un yaptığını yapmayacaksınız sevgili bank asya takımları. lige çıkınca bir kamyon futbolcu alıpta başarıdan başarıya koşan takım yoktur ama karabük gibi mevcut kadrosunun üzerine takviye yapıp başarılı olan takım vardır işte. 2 veya 3 sene önce kocaelispor, geçen yıl bucaspor bu yılda samsunspor. önce hoca değiştirdiler sonra takımı komple değiştirdiler ve küme düştüler veya düşecekler.
dört dörtlük takımdır.

dörder dörder alır genelde.*
bir 20 Ocak'ın daha hüzününün çöktüğü takımdır... Acısı aradan onlarca yıl geçse de geçmiyor o elim kazanın. ben daha küçücük çocuktum 89da. pek bir şey hatırlamıyorum kazaya dair ama yıllar geçse de o kazanın izlerinin silinmediğini hatırlıyorum şehrimizden ve şehrimizin insanlarından. Her daim buruk oldu bu yüzden bizim samsunspor sevgimiz. Kırmızı beyaz değildik artık, aynı zamanda siyahtık da. Mustafa Kemalli armamıza her baktığımızda o siyahı gördük, burulduk aldığımız galibiyetler Kırmızı beyazla nasıl Mustafa Kemal içindi ise, vatanın bağrında yatan bayrağa rengini veren evlatlarımız içindi ise siyahla Nuri Asanlar, Muzaffer badalıoğulları, Mete adanırlar ve sakat kalan futbolcularımız için oldu. Bir samsunlu için Mete sadece Mete Han'ın ismi değildir anlayacağınız, Mete Adanır'ın ismidir de aynı zamanda. gündelik hayatta artık çok kullanılmasa da muzaffer kelime olarak, kendimizi her muzaffer hissettiğimiz de yaşadığımız o duygu Badalıoğlu'nu da hatırlatır ve burar aynı zamanda.
futbol şehitlerimizi unutmadığımız, unutturmayacağız samsunspor'um ... bugün hepimiz için kara gündür.

tanım: 20 ocak 1989 tarihindeki talihsiz kazaya kurban gitmiş takımdır.
nihayet web sitesini değiştirmiş, az da olsa adam etmiştir:

http://samsunspor.org.tr/
petkovic döneminde futbolun f'sini oynayamayan fakat mesut bakkal'ın gelişiyle çok iyi oynamaya başlamış olan karadeniz ekibidir. ayrıca ertuğrul sağlam bu takımda başlamıştır teknik direktörlüğe.
sadece samsunsporluyum diyemeyenlerdenim belki; ama memleket aşkı başkadır. fenerbahçe'ye ders vermesi beni de gururlandırdı.

not: samsunlu fenerbahçeliyim.
bu galibiyet 5 sene yeter şehr-i asansör'e.

bank asya'da bunu düşünüp mutlu olurlar artık.*
karabük deplasmanından dönerken 20 ocak 1989 samsunspor trafik kazası benzeri bir kazadan kurtulmuş spor toto süper lig takımı. Allahtan ölen yaralanan olmamış.

http://www.stargazete.com...n-carpti-haber-422622.htm
yine bir trafik kazası ile gündeme gelen takım. üzüldüm.
maalesef tekrar kümeye gitme ihtimali yüksek olan kulüptür.